Dienstregeling concessies Rail & Bus Rotterdam 2020
Mee bezig Aan dit artikel of deze sectie wordt de komende uren of dagen nog druk gewerkt. Klik op geschiedenis voor de laatste ontwikkelingen. Toelichting: Meltrain (overleg) 5 okt 2019 14:20 (CEST) veracht nog t/m half december met deze pagina bezig te zijn |
De Dienstregeling 2019 van de RET loopt van 14 december 2019 tot en met 12 december 2020. Dit geldt voor zowel de concessie Rail Rotterdam als de concessie Bus Rotterdam. Voor laatstgenoemde concessie is dit het eerste dienstregelingsjaar.
Lijnennet
Wijzigingen per 15 december 2019
Metro
Er gaan in de ochtend- en middagspits extra ritten rijden tussen Rotterdam Centraal en Pijnacker Zuid.
Daarnaast gaan de drie extra ritten tijdens de middagspits voortaan ook in de zomervakantie rijden.
Tram
De laatste twee ritten in de middagspits komen te vervallen.
Tijdens de spitsuren wordt de frequentie verhoogd van elke 7,5 naar elke 7 minuten.
Bus
Deze lijn wordt onderdeel van R-net. In de route, frequentie en bedieningstijden vinden geen wijzigingen plaats.
Deze lijn wordt onderdeel van R-net. De route wordt ingekort tot station Lansingerland-Zoetermeer, wat voortaan ook het eindpunt wordt voor de ritten die voorheen tot Bleiswijk reden. Tussen Lansingerland-Zoetermeer en Zoetermeer Centrum-West kan gebruik worden gemaakt van RandstadRail 4.
In Bleiswijk wordt de route verlegd van de Hoefwef naar de Edisonlaan, waardoor de haltes Edisonlaan (op de Jan van der Heydenstraat), Alfred Nobelstraat, Trompstraat en Korenmolenweg (op de Hoefweg) vervallen. Op de Heulslootweg verschijnt een nieuwe halte Korenmolenweg, terwijl de bestaande haltes Windmolen en Edisonlaan (op de Edisonlaan) voortaan in twee richtingen bediend worden.
In Ridderkerk rijdt deze lijn afwisselend naar Ridderkerk-West en Slikkerveer De Schans. Daarnaast wordt niet meer naar het Maasstad Ziekenhuis gereden, maar rijdt de lijn 2x/uur naar station Barendrecht, waarvandaan 1x/uur naar het Postkantoor wordt gereden.
Deze lijn rijdt richting Portland voortaan via Smitshoek. In de andere richting blijft de route onveranderd.
Na 16:00 wordt de frequentie verhoogd naar 2x/uur als compensatie van het wegvallen van Lijn 607.
Deze lijn rijdt na 16:00 alleen nog tussen de haltes Vreugdedans en Capelle Centrum.