Station Leeuwarden is in 1863 in gebruik genomen als voorlopig eindpunt van Staatslijn B (Harlingen - Bad Nieuweschans). In 1868 bereikte ook Staatslijn A (Arnhem - Leeuwarden) het station. Leeuwarden heeft een Standaardstation van de Staatsspoorwegen Derde Klasse.
Dienstregeling 2016
Richting Zwolle
Richting Groningen
Richting Harlingen Haven
Richting Sneek (- Stavoren)
Let op: bovengenoemde bestemmingen, vertrektijden en sporen kunnen in de vroege ochtend, in de late avond of in individuele gevallen afwijken. Kijk voor meer informatie op de pagina van de desbetreffende treinserie en raadpleeg voor vertrek altijd een reisplanner. Nachttreinen rijden in de nacht na de genoemde dag(en).
Historische dienstregeling
Bus
Naast het treinstation van Leeuwarden lagen oorspronkelijk twee busstations. Vooraan lag een overdekt busstation voor de stadslijnen van Arriva, waarvandaan bussen rijden naar alle wijken in Leeuwarden.
Achter het stadsbusstation lagen de perrons voor de streekbussen van Arriva en Qbuzz die naar diverse plaatsen in Friesland rijden. Ook is er een busverbinding met Alkmaar.
Aan de zijkant (tussen het treinstation en het stadsbusstation) lagen uitstaphaltes voor aankomende streekbussen en lag de vertrekhalte van scholierenlijn 612.
In 2013 werd het busstation opgeknapt.[1] Begin 2016 is begonnen met de vernieuwing van de stationsomgeving. Hierbij worden beide busstations vervangen door één perronbusstation. Tijdens deze renovatie ligt er een tijdelijk perronbusstation op de voormalige bufferplaats. De werkzaamheden zijn naar verwachting in 2017 afgerond.[2]
Historische dienstregeling
Bronnen, noten en/of referenties
Bronnen, noten en/of referenties:
|
|