Dienstregeling concessies Rail & Bus Rotterdam 2025
De dienstregeling 2025 voor de concessies Rail Rotterdam en Bus Rotterdam van de RET loopt van 6 januari 2025 t/m 13 december 2025.
Inhoud
Lijnennet
Wijzigingen per 6 januari 2025
Metro
De extra ritten op werkdagen tussen Rotterdam Centraal en Slinge rijden voortaan als lijn E in plaats van lijn D. Deze ritten gaan ook tussen de spitsuren rijden, waardoor er ook op die tijden 18x/uur een metro rijdt.
Tram
- Algemeen
De meeste tramlijnen krijgen een ander lijnnummer.
Dit is het nieuwe lijnnummer voor lijn 24. In de route, frequentie en bedieningstijden vinden geen wijzigingen plaats.
De frequentie op zondagmiddag wordt verhoogd van 3x/uur naar 4x/uur.
Dit is het nieuwe lijnnummer voor het traject Beverwaard - Rotterdam Centraal van lijn 23.
Op werkdagen en zaterdag wordt de frequentie verlaagd van 4x/uur naar 3x/uur. In combinatie met lijn 6 wordt de frequentie tussen het Heemraadsplein en de Kootsekade echter verhoogd naar 6x/uur.
Dit is het nieuwe lijnnummer voor het traject Carnisselande - Rotterdam Centraal van lijn 25.
Deze nieuwe lijn rijdt tussen het Heemraadsplein en de Kleiweg. Tussen het Heemraadsplein en de Kootsekade rijdt deze lijn dezelfde route als lijn 4, waarbij de vertrektijden op elkaar zijn afgestemd.
Deze lijn rijdt, komende vanaf Woudestein, na Rotterdam Centraal via de route van lijn 23 naar Marconiplein. Het traject tussen Rotterdam Centraal en Museumpark wordt overgenomen door lijn 8 en het traject tussen Museumpark en Willemsplein komt te vervallen.
Deze lijn rijdt vanaf Rotterdam Centraal niet meer naar de Kleiweg, maar via de route van lijn 25 naar Schiebroek. Tussen Vasteland en Rotterdam Centraal wordt voortaan niet meer via Beurs gereden, maar via het Eendrachtsplein.
Tussen Rotterdam Centraal en Noorderbrug blijft lijn 7 rijden en het traject tussen Station Noord en Kleiweg wordt overgenomen door de nieuwe lijn 6, maar tussen de Noorderbrug en Station Noord zal geen tramlijn meer rijden.
Dit is het nieuwe lijnnummer voor lijn 21. In de route, frequentie en bedieningstijden vinden geen wijzigingen plaats.
Deze lijn wordt vernummerd in lijn 11. In de route, frequentie en bedieningstijden vinden geen wijzigingen plaats.
Deze lijn wordt geknipt op Rotterdam Centraal. Het traject tussen Beverwaard en Rotterdam Centraal wordt overgenomen door lijn 3 en het traject tussen Rotterdam Centraal en Marconiplein wordt overgenomen door lijn 7.
Deze lijn wordt vernummerd in lijn 1. In de route, frequentie en bedieningstijden vinden geen wijzigingen plaats.
Deze lijn wordt geknipt op Rotterdam Centraal. Het traject tussen Carnisselande en Rotterdam Centraal wordt overgenomen door lijn 5 en het traject tussen Rotterdam Centraal en Schiebroek wordt overgenomen door lijn 8.
Bus
In Rhoon wordt (weer) via Overhoeken gereden.
Deze lijnen worden samengevoegd tot een nieuwe lijn 606 die vanaf Schollevaar via Capelle Centrum naar het IJsselland Ziekenhuis rijdt.
Deze lijn wordt verlengd naar het IJsselland Ziekenhuis.
In Rhoon wordt niet meer via het Zwembad gereden en wordt de route verlengd naar de Binnenbaan.
Wijzigingen per 14 april 2025
Tijdens de middagspits wordt de frequentie verhoogd van 6x/uur naar 8x/uur.
Doordeweeks overdag wordt de frequentie verhoogd van 4x/uur naar 6x/uur.
Wijzigingen per 5 mei 2025
De frequentie op zaterdagochtend wordt verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur. Op zaterdagmiddag wordt de frequentie verhoogd van 2x/uur naar 4x/uur. Daarnaast wordt 1 eerdere rit toegevoegd op zaterdagochtend.
De frequentie op zaterdagmiddag wordt verhoogd naar 2x/uur.
Er wordt voortaan over de Damstraat en Oranjeboomstraat gereden, richting Station Zuid vervalt halte Rose-Spoorstraat en wordt vervangen door de haltes Damstraat en Station Zuid/Rosebrug. Ook rijdt deze lijn op zaterdag en zondag overdag 4x/uur.
In het weekend wordt er tussen 12:00 en 18:00 6x/uur gereden. De frequentie op zaterdagochtend tot 9:00 wordt verhoogd naar 4x/uur. Op zondagochtend wordt de frequentie verlaagd naar 2x/uur.
De frequentie op zaterdag t/m 19:00 uur wordt verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.
De frequentie op zaterdagochtend wordt verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur. Op zaterdagmiddag wordt de frequentie verhoogd van 2x/uur naar 4x/uur.
De frequentie op het traject Schiedam Centrum - Rotterdam Centraal wordt op zaterdagmiddag en zondagmiddag verhoogd van 3x/uur naar 4x/uur. Ook wordt er op zaterdag weer naar Crooswijk gereden.
De frequentie op deze lijn wordt op zaterdagmiddag verlaagd van 5x/uur naar 4x/uur, en op zaterdagochtend van 4x/uur naar 3x/uur. Op zondag overdag wordt de frequentie verhoogd van 3x/uur naar 4x/uur. In het weekend 's avonds wordt de frequentie verhoogd van 2x/uur naar 4x/uur.
Op zaterdag wordt er tussen 11:00 en 17:00 3x/uur gereden.
Op werkdagen overdag wordt de frequentie verlaagd naar 1x/uur, de andere ritten gaan naar lijn 64. Op zondagmiddag gaat de halfuursdienst eerder in.
Deze nieuwe lijn vervangt lijn 79, en deels lijn 63 en 65. Buslijn 64 rijdt van De Kijvelanden via Poortugaal Metro, Tussenwater, Centrum en Zalmplaat naar Hoogvliet Metro. Er wordt op werkdagen 1x/uur gereden.
Deze lijn vervalt. Maak gebruik van lijn 64 en 602.
De frequentie wordt op zaterdagochtend verhoogd van 3x/uur naar 4x/uur.
De frequentie wordt op zaterdagmiddag verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur.
In het weekend wordt er weer 4x/uur gereden tussen Paasweide en Keizerswaard.
Er wordt weer via de Willem Egmondstraat gereden. Nieuwe haltes: Willem Egmondstraat en Van Kamphofstraat.
De frequentie op zaterdag overdag wordt verhoogd van 2x/uur naar 4x/uur, en de frequentie op zondagmiddag van 2x/uur naar 3x/uur.
De frequentie op zatermiddag wordt verhoogd van 4x/uur naar 6x/uur. Op de vroege zondagochtend wordt de frequentie verhoogd van 3x/uur naar 4x/uur. De eerste rit van 6:20 vanaf Zuidplein tot Rijnhaven komt te vervallen. In plaats daarvan komt er een extra rit in de avond, om 21:19 vanaf Zuidplein naar Katendrecht.
Deze lijn vervalt. Maak gebruik van lijn 64.
Er wordt wegens het wegvallen van lijn 283 ook tijdens de spits gereden, met een frequentie van 2x/uur.
De frequentie wordt op zaterdagmiddag verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur, en op zondagochtend en -avond van 1x/uur naar 2x/uur
De frequentie wordt op zaterdagmiddag verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur.
De frequentie wordt op zaterdagmiddag verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur.
Deze lijn rijdt ook weer op zaterdag tussen 07:00 uur en 20:00 uur.
De frequentie wordt op zaterdagmiddag verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur.
Op zaterdag wordt er tussen 11:00 en 17:00 3x/uur gereden.
In Barendrecht wordt er over de Spoorlaan en Koopliedenweg gereden. Bushalte Ziedewij vervalt.
Deze lijn wordt ingekort tot Barendrecht Station. Maak gebruik van buslijn (1)83.
Lijn 668 wordt vernummerd naar lijn 768.