Lijn 51 Leeuwarden Station - Dokkum Busstation
Buslijn 51 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 19 augustus 1990 |
Voorganger(s) | 51 |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 51 rijdt van Leeuwarden via Ryptsjerk, Gytsjerk, Oentsjerk, Altsjerk, Roodkerk, Rinsumageest en Damwoude naar Dokkum.
Dienstregeling
- In de ochtendspits buiten de vakanties rijdt er een extra rit van Dokkum naar Leeuwarden.
- In de daluren tijdens de vakanties wordt al vanaf 12:30 uur weer een halfuursdienst gereden.
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Beursplein | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Oosterbrug | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, Anemoonstraat | ||
Leeuwarden, Watertoren | ||
Leeuwarden, Oud Tolhuis | ||
Groene Ster, Ouddeel | ||
Groene Ster, Kleine Wielen | ||
Tytsjerk, Swarteweisein | ||
Ryptsjerk, IJpeijsingel | ||
Ryptsjerk, Westerdijk | ||
Ryptsjerk, Breedijk | ||
Gytsjerk, Nieuwe Straatweg | ||
Gytsjerk, Trynwâldsterdyk | ||
Oentsjerk, Douwelaan | ||
Oentsjerk, Heemstrastate | ||
Aldtsjerk, Boskein | ||
Aldtsjerk, Sminiastate | ||
Aldtsjerk, It Amelân | ||
Readtsjerk, Healburd | ||
Readtsjerk, Stiennendaam | ||
Rinsumageest, Baron van Sytzamawei | ||
Rinsumageest, De Kapelle | ||
Damwâld, Hearewei | ||
Damwâld, Foarwei | ||
Damwâld, Romkeloane | ||
Damwâld, Mûnewei | ||
Damwâld, De Kruisweg | ||
Dokkum, Tolhuis | ||
Dokkum, Politiebureau | ||
Dokkum, Sionsberg | ||
Dokkum, Dockaheem | ||
Dokkum, Bronlaan | ||
Dokkum, Woudpoort | ||
Dokkum, Doctorandus Sybren van Tuinenleane | ||
Dokkum, Bocksmeulen | ||
Dokkum, Harddraversdijk | ||
Dokkum, Dongeraheem | ||
Dokkum, Zwaluwstraat | ||
Dokkum, Busstation |
Geschiedenis
Op 19 augustus 1990 werd de route van lijn 51 ingekort tot Dokkum. Doorgaande reizigers naar Lauwersoog moesten in Dokkum voortaan overstappen op de nieuwe lijn 50. Onder hetzelfde lijnnummer bleef in de spitsuren elk half uur een bus rijden en op alle overige tijdstippen elk uur tussen Leeuwarden en Dokkum. In Dokkum werd een lusroute via de Dongeraheem gereden.
In de dienstregeling 1995/1996 startte van maandag t/m zaterdag één keer per uur een rit naar Leeuwarden bij De Stern in Dokkum. In de brede spitsuren werden er 2 á 3 bussen per uur gereden in de spitsrichting. In de avonduren en het weekeinde werd slechts 1x per uur gereden en werd, met uitzondering van zaterdag tussen 09:00 en 17:00, niet naar De Stern gereden.
Halte | ||
Dokkum, De Stern | ||
Dokkum, Dongeraheem | ||
Dokkum, Zwaluwstraat | ||
Dokkum, Stationsweg | ||
Dokkum, Busstation | ||
Dokkum, Koornmarkt | ||
Dokkum, Woudpoort | ||
Dokkum, Lyceumweg | ||
Dokkum, Dockaheem | ||
Dokkum, Sionsberg | ||
Dokkum, Parklaan | ||
Dokkum, Tolhuis |
In de dienstregeling 1996/1997 werd van maandag t/m vrijdag gemiddeld een uurdienst gereden, in de spitsuren werden reden tot wel 3x/uur extra ritten. In de avonduren, op zaterdag en zondag werd een uurdienst gereden. De route liep in Dokkum destijds anders dan tegenwoordig, de exacte haltes zijn echter niet meer te achterhalen.
Vanaf medio november 1997 ging de bus in Dokkum niet meer door het Centrum rijden, maar buitenom via de wijk Kooilanden. In de dienstregeling vonden verder (vrijwel) geen wijzigingen plaats.
Op 1 januari 2006 verdween de naam NoordNed uit het openbaar vervoer in Friesland en ging de exploitatie verder onder de vlag van Arriva.
Geschiedenis volgt t.z.t.
In de dienstregeling 2007 reed in de ochtendspits één toegevoegde rit vanaf Wouterswoude via Driesum en Damwoude als snelbus naar Leeuwarden, met alleen haltes in Oentsjerk en Leeuwarden.
Halte | ||
Wouterswoude, Achterweg | ||
Driezum, Nieuweweg | ||
Damwoude, Doniawei | ||
Rinsumageest, Van Aylvaweg | ||
Oentsjerk, Oentsjerk | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, NS/Busstation |
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. Ter vervanging van de opgeheven lijn 38 werd de route in Leeuwarden iets gewijzigd. Voortaan ging de bus via de Kastanjestraat rijden i.p.v. De Bleek. Gedurende de vakantieperioden en op zaterdag werd de frequentie binnen Leeuwarden (tot de Kastanjestraat) verhoogd naar een halfuursdienst. Op de rest van het traject bleven de route en dienstregeling grotendeels gehandhaafd.
Halte | ||
Leeuwarden, Station | ||
Leeuwarden, Beursplein | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Oosterbrug | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, Anemoonstraat | ||
Leeuwarden, Watertoren | ||
Leeuwarden, Oud Tolhuis |
Op 22 juli 2018 werd begonnen met het strekken van de routes van een aantal lijnen. Lijn 51 zou voortaan niet meer door Rinsumageest en Gytsjerk rijden. In Leeuwarden ging lijn 51 voortaan weer de oude route via De Bleek rijden. Lijn 18 zou het oude traject blijven bedienen. Daarnaaat zouden de ritten in de avonden en weekenden voortaan tien minuten eerder uit Leeuwarden en een kwartier eerder uit Dokkum vertrekken.
Halte | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, Barent Fockesstraat | ||
Leeuwarden, Camminghastraat | ||
Leeuwarden, Arnold Feystraat | ||
Leeuwarden, Coopmansstraat | ||
Leeuwarden, Kastanjestraat | ||
Leeuwarden, Oud Tolhuis | ||
Ryptsjerk, Breedijk | ||
Gytsjerk, Singel | ||
Gytsjerk, Sintrum | ||
Gytsjerk, Trynwâldsterdyk | ||
Readtsjerk, Stiennendaam | ||
Rinsumageest, Van Aylvawei | ||
Rinsumageest, Eysingawei | ||
Rinsumageest, De Kapelle |
Van vrijdag 17 t/m zondag 19 augustus 2018 werd volgens een aangepaste dienstregeling gereden vanwege de Reuzen van Royal de Luxe. De frequentie werd toen verhoogd naar 2x/uur en daarnaast werd op vrijdag en zaterdag in Leeuwarden een aangepaste route gereden via de Friese Poort. Op vrijdag werd tot 14:00 ook via de Borniastraat gereden.
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Aldlansdyk | ||
Leeuwarden, Borniastraat | ||
Leeuwarden, Huizumerlaan | ||
Leeuwarden, Maria Louisastraat | ||
Leeuwarden, Friese Poort/Wilaarderburen | ||
Groene Ster, Ouddeel |