Lijn 99 Heerenveen Station - Harlingen Veerbootterminal
Buslijn 99 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 2 augustus 1981 |
Voorganger(s) | 9 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 99 rijdt van Heerenveen via Joure, Uitwellingerga, Sneek, Bolsward, Witmarsum, Arum en Kimswerd naar Harlingen.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt overdag samen met lijn 90 en lijn 98 over vrijwel het gehele traject met een frequentie van 3x/uur gereden tussen Heerenveen en Bolsward.
- In de ochtendspits rijdt er één toegevoegde rit van Harlingen naar Sneek. Deze rit rijdt als lijn 45 door naar de Frieswijkstraat. De rest van de dag wordt 1x/uur gereden.
- In de avonduren en het weekend wordt deze lijn vervangen door lijn 199 die een uitgebreidere route volgt.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Busstation | ||
Heerenveen, Gemeentehuis | ||
Heerenveen, Oost (A-32) | ||
Joure, Busstation | ||
Joure, Koningin Wilhelminalaan | ||
Joure, Scheen | ||
Joure, Brugstraat | ||
Joure, Butsingel | ||
Joure, Kooilaan | ||
Broek, Oudeweg | ||
Broek, Bloksleat | ||
Uitwellingerga, Horseweg | ||
Uitwellingerga, Uitwellingerga | ||
Oppenhuizen, Oppenhuizen | ||
Sneek, Edisonstraat | ||
Sneek, Pieter Zeemanstraat | ||
Sneek, Oppenhuizerweg | ||
Sneek, Jousterkade | ||
Sneek, Prins Hendrikkade | ||
Sneek, Busstation | ||
Sneek, Bolswarderweg | ||
Sneek, Antonius Ziekenhuis | ||
Sneek, Smidsstraat | ||
Sneek, Zeilmakersstraat | ||
Folsgare, Folsgare Rijksweg | ||
Nijland, Nijland Rijksweg | ||
Bolsward, Kloosterlaan | ||
Bolsward, Busstation | ||
Bolsward, Stoombootkade | ||
Bolsward, Bargefenne | ||
Bolsward, 1e Hollandiastraat | ||
Bolsward, De Marne | ||
Schettens, Schettens | ||
Witmarsum, Kievitshorne | ||
Witmarsum, Koudehuisterdijk | ||
Witmarsum, Kaatsplein | ||
Witmarsum, Bosplaats | ||
Arum, Grauwe Kat | ||
Arum, Van Camminghaweg | ||
Arum, Schoolstraat | ||
Arum, Hoek Monnikenweg | ||
Kimswerd, Greate Pierwei | ||
Kimswerd, Kimswerd | ||
Kimswerd, Carpe Diem | ||
Harlingen, Groot Ropens | ||
Harlingen, De Batting | ||
Harlingen, Grettingalaan | ||
Harlingen, Kimswerderweg | ||
Harlingen, Station | ||
Harlingen, Steenhouwersstraat | ||
Harlingen, Havenplein | ||
Harlingen, Veerbootterminal |
Geschiedenis
Op 2 augustus 1981 werd bij de FRAM de Mobilofoon in gebruik genomen. Hierbij werden diverse lijnnummers opgehoogd, zodat geen dubbelingen meer in het lijnennet waren en de lijnen enigszins gegroepeerd werden per regio. Het oude lijnnummer 9 werd op die datum vernummerd naar lijn 99. Met uitzondering van licht verschoven vertrek- en aankomsttijden, bleef de dienstregeling ongewijzigd. Tevens bleef de bus ongewijzigd alternerend rijden via Witmarsum of de Kop Afsluitdijk.
Op een later moment zijn de ritten via de Kop Afsluitdijk, ingekort tot dat busstation. Doorgaande reizigers naar Harlingen konden bij genoemd busstation dan overstappen op lijn 97.
Op 29 mei 1988 werd de frequentie op zaterdagochtend tussen Heerenveen en Sneek verhoogd naar een 20-minutendienst.
Op 19 augustus 1990 werden van maandag- t/m vrijdagmiddag een viertal ritten van Sneek naar Bolsward toegevoegd, die in Bolsward verder reden als lijn 44. Hierdoor ging de frequentie gedurende korte tijd omhoog naar vier bussen per uur op genoemd traject.
Met de introductie van een nieuwe snelbus op 2 juni 1991 tussen Heerenveen en Bolsward werd de frequentie op dat traject verlaagd naar 2x per uur. In combinatie met laatstgenoemde lijn bleef wel een scheve 20-minutendienst bestaan tussen Heerenveen en Bolsward.
Geschiedenis volgt t.z.t.
In de dienstregeling 1996/1997 werd van maandag t/m zaterdag overdag over het hele traject een basisuurdienst gereden. In de spitsuren werd dit op deeltrajecten aangevuld tot een halfuursdienst. Op zondag werd alleen tussen Heerenveen en Bolsward 1x/uur gereden, naar Harlingen werd dan 1x per 2 uur gereden.
In de dienstregeling 1998/1999 werd op zaterdagochtend 1x/uur Sneek - Harlingen gereden en op zaterdagmiddag 1x/uur het hele traject. Op zondag overdag werd inmiddels alleen tussen Sneek en Bolsward 1x/uur gereden en reed 1x per 2 uur een rit naar Harlingen.
In de dienstregeling 2003 werd op maandag t/m vrijdag in de (brede) spitsuren 1x/uur gereden tussen Sneek en Bolsward (tussen Heerenveen en Harlingen reed dan combinatielijn 199). In de avonduren en op zondag werd het hele traject 1x/uur gereden en ook 1x/uur tussen Sneek en Bolsward. Tijdens vakantieperioden en op zaterdag werd de hele dag 1x/uur het hele traject gereden.
Vanaf 11 december 2005 werd de frequentie op zondag tussen Heerenveen en Bolsward verlaagd naar 1x per uur. Op het andere half uur konden reizigers dan gebruik maken van de Qliner. Op 1 januari 2006 verdween de naam NoordNed uit het openbaar vervoer in Friesland en ging de exploitatie verder onder de vlag van Arriva. In deze dienstregeling werd in de avonduren, tijdens de schoolvakanties en het weekeinde ook via Oudehaske gereden als vervanging van lijn 98.
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. De route en dienstregeling bleven praktisch ongewijzigd, alleen de ritten op zaterdag werden overgenomen door de gewijzigde lijn 199.
Op 11 december 2016 verviel de bediening van de halte Empatec in Bolsward.
Op 10 december 2017 werd de frequentie teruggebracht naar een uursdienst met uitzondering van één extra rit in de ochtendspits. Dit gebeurde door de komst van lijn 90. Tevens werd de halte Joure Rotonde vervangen door het nieuwe Busstation.