Lijn 64 Almelo Centrumplein - Overdinkel Schoolstraat
Voormalige buslijn 64 | |
Vervoerder(s) | TET (... - 1996), Oostnet (1997 - 1999), Twents Connexxion (1999 - 2013)), (Syntus (2013 - 2014)) |
Concessies | Twente (2006-2013), Twente (2014-2023) |
Regio | Twente |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten B88, Berkhof 2000NL, Den Oudsten Alliance, Mercedes-Benz Integro, VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea |
Periode | iig. 1990 t/m 13 december 2014 |
Opvolger(s) | 64 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 64 reed van Almelo via Tubbergen, Ootmarsum en Oldenzaal naar Overdinkel.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden vier extra ritten van Tubbergen naar Almelo en in de middagspits reden twee extra ritten van Almelo naar Tubbergen. In combinatie met de doorgaande ritten werd afhankelijk van de richting 4x/uur gereden van/tot Tubbergen.
- Deze bus kon niet gebruikt worden om van het centraal station van Almelo naar het Centrumplein te reizen omdat op het centraal station vaak geen tijd werd gerekend voor het instappen van reizigers. in de andere richting kon de bus wel gebruikt worden.
Route
Halte | ||
![]() |
Almelo, Centrumplein | |
![]() |
Almelo, Centraal Station | |
![]() |
Almelo, Boddenstraat | |
![]() |
Almelo, Brugstraat | |
![]() |
Almelo, Vriezebrug | |
![]() |
Almelo, Tijhofslaan | |
![]() |
Almelo, De Klokkenbelt | |
![]() |
Almelo, Buurstede | |
![]() |
Almelo, Schelfhorstpark | |
![]() |
Almelo, Heetveldsweg | |
![]() |
Almelo, Koningshoek | |
![]() |
Almelo, Markgraven | |
![]() |
Almelo, Robbenhaarsweg | |
![]() |
Almelo, Mariaparochie | |
![]() |
Mariaparochie, Leuvinksveld | |
![]() |
Harbrinkhoek, Kampkuiper | |
![]() |
Harbrinkhoek, Frielinkstraat | |
![]() |
Harbrinkhoek, Voshaarweg | |
![]() |
Harbrinkhoek, Veeneggeweg | |
![]() |
Geesteren, Landriteweg | |
![]() |
Geesteren, Geesterseveldweg | |
![]() |
Geesteren, Poolsweg | |
![]() |
Geesteren, Lutkeberg | |
![]() |
Geesteren, Dorpsstraat | |
![]() |
Geesteren, Mensinkkamp | |
![]() |
Geesteren, Volmersweg | |
![]() |
Geesteren, Knoefbakker | |
![]() |
Tubbergen, Manderveensweg | |
![]() |
Tubbergen, Almeloseweg | |
![]() |
Tubbergen, Julianastraat | |
![]() |
Tubbergen, Bruno van Ommenstraat | |
![]() |
Tubbergen, Binnenveldseweg | |
![]() |
Tubbergen, Haarboersweg | |
![]() ![]() |
Tubbergen, De Viersprong | |
![]() |
Vasse, Boakenkampsweg | |
![]() |
Vasse, Bolscher | |
![]() |
Vasse, Rooms-Katholieke Kerk | |
![]() |
Vasse, Oosterveldsweg | |
![]() |
Vasse, De Roezenberg | |
![]() |
Vasse, Bovenesweg | |
![]() |
Ootmarsum, Nutterseweg | |
![]() |
Ootmarsum, Bielebelt | |
![]() |
Ootmarsum, Vasserweg | |
![]() |
Ootmarsum, Denekamperstraat | |
![]() |
Ootmarsum, Almelosestraat | |
![]() |
Ootmarsum, Stobbenkamp | |
![]() |
Ootmarsum, Wolfsbree | |
![]() |
Ootmarsum, Kleinesweg | |
![]() |
Ootmarsum, Enktermorsweg | |
![]() |
Ootmarsum, Groot Agelo | |
![]() |
Ootmarsum, Voortsweg | |
![]() |
Ootmarsum, Agelerbrug | |
![]() |
Rossum, 't Laantje | |
![]() |
Rossum, Paalmaatsdijk | |
![]() |
Rossum, Grotestraat | |
![]() |
Rossum, De Weeldbaan | |
![]() |
Rossum, Tramweg | |
![]() |
Rossum, Boschweg | |
![]() |
Oldenzaal, Loweg | |
![]() |
Oldenzaal, Oude Postweg | |
![]() |
Oldenzaal, Oliemolenstraat | |
![]() |
Oldenzaal, Vos de Waelstraat | |
![]() |
Oldenzaal, Hofmeijerstraat | |
![]() |
Oldenzaal, Station (aansl. op trein naar Hengelo) | |
![]() |
Oldenzaal, WKC Zuid Berghuizen | |
![]() |
Oldenzaal, Schapendijk | |
![]() |
Oldenzaal, Lossersestraat | |
![]() |
Oldenzaal, Postweg | |
![]() |
Losser, Losserhof | |
![]() |
Losser, Snippertweg | |
![]() |
Losser, Irisstraat | |
![]() |
Losser, Rooms-Katholieke Kerk | |
![]() |
Losser, Langenkamp | |
![]() |
Losser, Arendstraat | |
![]() |
Losser, Schorfhaar | |
![]() |
Losser, De Pol Noord | |
![]() |
Losser, Dinkelbrug | |
![]() |
Losser, Strootsweg | |
![]() |
Overdinkel, Kerkhofweg | |
![]() |
Overdinkel, Rooms-Katholieke Kerk | |
![]() |
Overdinkel, Prins Bernhardstraat | |
![]() |
Overdinkel, Tjibbe Knolstraat | |
![]() |
Overdinkel, Schoolstraat |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Nadat het aantal ritten op lijn 65 met ingang van 27 mei 1990 beperkt werd, ging een groter deel van de ritten op lijn 64 via Geesteren rijden. Om dit voor de passagiers te verduidelijken gingen deze ritten rijden onder het lijnnummer 63. Gezamenlijk bleven beide lijnen een uurdienst rijden. In 1994 was lijn 63 weer opgeheven en reed lijn 64 nog slechts in de ochtendspits 3 ritten richting Almelo via Geesteren, lijn 65 of de buurtbus was hier het alternatief.
Vanwege de beperkte passagiersaantallen kwamen met ingang van 19 februari 1995 doordeweeks na circa 19:00 alle ritten te vervallen en op zaterdag na circa 18:30 alle ritten tussen Almelo en Oldenzaal. Tussen Oldenzaal en Overdinkel bleef op zaterdagavond nog wel een bus rijden. In Almelo werd tevens de route gewijzigd, zodat de bussen geen last meer hebben van de verkeerssituatie in het centrum.
Halte | ||
![]() |
Almelo, Centrumplein | |
![]() |
Almelo, Centraal Station | |
![]() |
Almelo, Brandweerkazerne | |
![]() |
Almelo, Brugstraat | |
![]() |
Almelo, Vriezebrug | |
![]() |
Almelo, Stadhuis | |
![]() |
Almelo, Oranjestraat | |
![]() |
Almelo, De Klokkenbelt |
Op 30 juni 1996 werd de route op een drietal plaatsen aangepast, ten einde iets te doen aan de almaar krapper wordende aansluitingen in Noordoost-Twente. In Almelo ging de lijn voortaan via de Sluitersveldsingel rijden in plaats van de (Oude) Ootmarsumsestraat, in Tubbergen werd niet meer dwars door het centrum gereden, maar buitenom over de Julianastraat en tenslotte werd in Reutum niet meer door het dorp gereden, maar erlangs via de Ootmarsumseweg. Hierdoor konden de rijtijden enigszins aangepast worden, zodat de aansluitingen in Almelo en Oldenzaal verbeterd konden worden. Vanwege de beperkte passagiersaantallen reden van maandag t/m zaterdag de ritten ná de ochtendspits richting Almelo en richting Oldenzaal niet langer via Harbrinkhoek, maar rechtstreeks naar Tubbergen.
Halte | ||
![]() |
Almelo, De Klokkenbelt | |
![]() |
Almelo, Blauwhuisweg | |
![]() |
Almelo, St. Josephstraat | |
![]() |
Almelo, J. van Galenstraat | |
![]() |
Almelo, Baniersweg | |
![]() |
Almelo, Bevrijdingslaan | |
![]() |
Almelo, Markgraven | |
![]() |
||
![]() |
Reutum, Venhuisweg | |
![]() |
Reutum, Sluttenweg | |
![]() |
Reutum, R.K. Kerk | |
![]() |
Reutum, Kerkstraat | |
![]() |
Reutum, Café Holsink | |
![]() |
Reutum, De Molenberg |
Op 23 augustus 1998 werd de routewijziging in Rossum weer ongedaan gemaakt; de bus reed vanaf dan weer dóór het dorp in plaats van er omheen. In Ootmarsum werd de route ook gewijzigd en werd de centrumhalte verplaatst naar de Denekamperstraat. Alleen de buurtbussen bleven nog de oude halte op de Molenstraat bedienen.
In de loop van 1999 fuseerden de bedrijven Midnet, Oostnet (gedeeltelijk), NZH en ZWN-Groep tot de nieuwe vervoersonderneming Connexxion. In alle gebieden waar deze nieuwe onderneming ging rijden vonden daarom (flinke) wijzigingen plaats, zodat niet overal meer dezelfde lijnnummers voorkwamen en dat de vertrek- en aankomsttijden beter in overeenstemming waren met de situatie op de weg.
Vanaf 5 september 1999 bleef deze lijn echter zo goed als ongewijzigd.
Voorheen reed lijn 64 (en ook de oude lijn 63) afwisselend via Vasse of Reutum. Om na het opheffen van lijn 65 op 5 september 1999 een eenduidige dienstregeling te krijgen en vanwege de lage reizigersaantallen in Reutum werd er voor gekozen om lijn 64 vanaf 16 juli 2000 altijd via Vasse te laten rijden en altijd via Geesteren. De keuze om altijd via Geesteren te rijden noodzaakte een wijziging elders op de lijn. Er werd daarom ervoor gekozen de route via Glane te laten vervallen, wederom vanwege tegenvallende passagiersaantallen (gemiddeld 3 passagiers per week). Vanaf 16 juli 2000 werd wel de frequentie in de middagspits over het gehele traject verhoogd tot een halfuurdienst.
Halte | ||
![]() |
Tubbergen, Julianastraat | |
![]() |
Tubbergen, Bruno van Ommenstraat | |
![]() |
Tubbergen, Molenstraat | |
![]() |
Tubbergen, Von Bönninghausenstraat | |
![]() |
Reutum, Arkeweg | |
![]() |
Reutum, Venhuisweg | |
![]() |
Reutum, Sluttenweg | |
![]() |
Reutum, Rooms-Katholieke Kerk | |
![]() |
Reutum, Kerkstraat | |
![]() |
Reutum, Café Holsink | |
![]() |
Reutum, De Molenberg | |
![]() |
Reutum, Oude Tol | |
![]() |
Ootmarsum, Kuiperberg | |
![]() |
Ootmarsum, Almelosestraat | |
![]() |
Ootmarsum, Denekamperstraat | |
![]() |
Ootmarsum, Molenstraat |
Vanaf 6 januari 2002 gingen de laatste twee ritten van Almelo naar Ootmarsum om 19:18 en 20:18, die uitsluitend op vrijdag reden, voortaan ook van maandag- t/m donderdagavond rijden. Ook ging de laatste rit vanuit Overdinkel vanaf Oldenzaal doorrijden naar Ootmarsum.
Op 5 januari 2003 werd de route in Oldenzaal op twee plaatsen aangepast. Komende vanuit Almelo gingen de bussen niet meer via de Engelbertinklaan rijden, maar over de Thorbeckestraat en Oliemolenstraat en daardoor werd de Engelbertinklaan, alsmede de centrale bushalte Molkenboer niet langer aangedaan, de vervangende centrumhalte werd vanaf dan de halte Hofmeijerstraat; de aansluitingen op overige buslijnen werden voortaan bij het treinstation geboden. De tweede routewijziging in Oldenzaal betrof voortaan het rijden 'door' de woonwijk Zuid-Berghuizen: de bussen reden voortaan over de Burg. Wallerstraat erlangs en hierbij vervielen twee haltes. Tenslotte wijzigden ook de vertrek- en aankomsttijden lichtjes.
Halte | ||
![]() |
Oldenzaal, Loweg | |
![]() |
Oldenzaal, Bereklauw | |
![]() |
Oldenzaal, Zevenblad | |
![]() |
Oldenzaal, Nachtschade | |
![]() |
Oldenzaal, WKC De Essen | |
![]() |
Oldenzaal, Bentheimergraven | |
![]() |
Oldenzaal, Viaduct Graven Es | |
![]() |
Oldenzaal, Tijgaardenstraat | |
![]() |
Oldenzaal, Hyacintstraat | |
![]() |
Oldenzaal, Molkenboer | |
![]() |
Oldenzaal, Ziekenhuis | |
![]() |
Oldenzaal, Station | |
![]() |
Oldenzaal, Stakenkamplaan | |
![]() |
Oldenzaal, Schapendijk | |
![]() |
Oldenzaal, Lossersestraat |
Op 11 december 2005 ging de eerste concessie Twente van start en de huidige vervoerder Connexxion ging vanaf dan rijden in een bordeauxrode kleurstelling onder de noemer Twents. Op genoemde datum werden in de spitsuren extra ritten aan de dienstregeling toegevoegd, zodat (behalve in het ochtenddal) bijna de hele dag een regelmatige halfuurdienst werd geboden. Wel moesten doorgaande reizigers tussen Almelo en Oldenzaal van maandag t/m vrijdag vaker overstappen in Losser, omdat de doorgaande bus naar Overdinkel dan afkomstig was als lijn 61 vanuit Enschede. Ook ging de lijn, behoudens de spitsuren, in Oldenzaal via De Essen rijden.
Op 10 december 2006 werd de frequentie in de ochtendspits van Tubbergen naar Almelo verhoogd naar 4x per uur door middel van het toevoegen van vijf extra ritten van de halte Julianastraat naar het Centrumplein in Almelo. Tijdens de schoolvakanties reden deze extra ritten niet en kon volstaan worden met de halfuurdienst. Op zaterdag- en zondagavond werd een latere reismogelijkheid toegevoegd binnen Oldenzaal omstreeks 21:00, voor de bediening van De Essen.
Op 8 december 2013 nam Syntus het busvervoer in Twente over van Connexxion. Vanaf deze datum gingen de extra bussen richting Almelo ook gedeeltelijk in de andere richting rijden.