Mee bezig Aan dit artikel of deze sectie wordt de komende uren of dagen nog druk gewerkt. Klik op geschiedenis voor de laatste ontwikkelingen.
|
De concessie Bus Rotterdam behelst al het busvervoer in en rond Rotterdam in de gemeenten Albrandswaard, Barendrecht, Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel, Lansingerland, Maassluis, Ridderkerk, Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. Op 14 maart 2012 is bekend gemaakt dat de RET deze concessie mag gaan verzorgen [2].
Lijnennet
Lijn
|
Route
|
Opmerking
|
6 4 2 Bus
|
30 |
Rotterdam Station Alexander - Capelle Schollevaar |
|
32 |
Rotterdam, Overschie - Noordereiland |
|
33 |
Rotterdam Centraal - Rotterdam Airport |
|
38 |
Schiedam centrum - Rotterdam Centraal |
|
39 |
Rotterdam Centraal - Crooswijk |
|
44 |
Rotterdam Centraal - Zuidplein |
|
48 |
Rotterdam Centraal - Station Zuid |
|
56 |
Vlaardingen Station West - Holy Noord |
|
66 |
Zuidplein - Feijenoord - Zuidplein |
|
70 |
Zuidplein - Keizerswaard |
|
73 |
Zuidplein - Sluisjesdijk |
|
76 |
Zuidplein - Keizerswaard |
|
97 |
Rotterdam Capelsebrug > Krimpen aan den IJssel > Rotterdam Capelsebrug (Tegen de klok in) |
|
98 |
Rotterdam Capelsebrug > Krimpen aan den IJssel > Rotterdam Capelsebrug (Met de klok mee) |
|
170 |
Rodenrijs Metro - Zoetermeer Centrum West |
|
173 |
Rodenrijs Metro - Bleiswijk - Zoetermeer Centrum West |
|
Gemaksbus
|
31 |
Rotterdam Station Alexander - Capelle Oostgaarde |
|
34 |
Rotterdam, Capelsebrug - Kralingseveer |
|
35 |
Rotterdam, Station Alexander - Station Noord |
|
36 |
Rotterdam, Station Alexander - Kralingse Zoom |
|
37 |
Rotterdam Station Alexander – Capelsebrug |
|
40 |
Rotterdam Centraal - Delft Station Delft |
|
42 |
Rotterdam, Marconiplein - Bedrijvenpark Noord-West |
|
46 |
Rotterdam, Westblaak - Waalhaven (Noord) |
|
50 |
Rotterdam, Rotterdam-The Hague Airport - Meijersplein |
|
51 |
Schiedam, Station - Woudhoek |
|
53 |
Schiedam Station - Woudhoek |
|
54 |
Schiedam, Station - De Gorzen |
|
57 |
Vlaardingen Holy - Westerhoofd |
|
67 |
Rotterdam, Zuidplein - Pendrecht |
|
68 |
Rotterdam, Zuidplein - Heijplaat |
|
77 |
Rotterdam, Zuidplein - SS Rotterdam |
|
78 |
Hoogvliet, Metro Centrum - Oudeland |
|
79 |
Hoogvliet Metro Centrum - Poortugaal Delta Psychiatrisch Centrum |
|
80 |
Hoogvliet Metro Centrum - Zalmplaat - Binnenban |
|
121 |
Schiedam Hof van Spaland - Schiedam Woudhoek |
's Avonds en op zondagochtend
|
126 |
Maassluis Einthovendreef - Schiedam Station Centrum |
|
140 |
Rotterdam Kralingse Zoom - Slikkerveer |
|
143 |
Rotterdam Zuidplein - Ridderkerk |
|
144 |
Rotterdam Zuidplein - Dordrecht Station (via Ridderkerk) |
|
145 |
Rotterdam Kralingse Zoom - Ridderkerk |
|
172 |
Rodenrijs Metro - Berkel Centrum |
|
174 |
Station Rotterdam Noord - Berkel Westpolder - Delft Station Centrum |
|
182 |
Rotterdam Zuidplein - Barendrecht Station (via Carnisselande) |
|
183 |
Barendrecht Station - Rotterdam Kralingse Zoom |
|
184 |
Rotterdam Zuidplein - Barendrecht Station |
|
188 |
Bedrijvenbus Barendrecht Oost |
|
589 |
Rijsoord Hervormde Kerk - Ridderkerk Wijkcentrum West |
Buurtbus
|
Specials
|
69 |
Rotterdam, Zuidplein - Metro Pernis |
|
71 |
Rotterdam, Zuidplein - RDM Campus Heijplaat |
|
72 |
Rotterdam, Zuidplein - Sluisjesdijk |
|
74 |
Rotterdam, Zuidplein - Schulpplein |
|
146 |
Rotterdam Zuidplein - Ridderkerk Spinozastraat |
Sneldienst
|
187 |
Rotterdam Zuidplein - Barendrecht Handelsweg II |
|
226 |
Maassluis - Schiedam Station Centrum |
|
245 |
Rotterdam Kralingse Zoom - Ridderkerk Hortensiastraat |
Spitssneldienst
|
290 |
Rotterdam Zuidplein - Ridderkerk Ridderhaven |
|
BOB-bus
|
B1 |
Rotterdam CS > Crooswijk > Ommoord > Zevenkamp > Nesselande > Rotterdam CS |
In deze concessie rijden een aantal BOB-bussen. Deze nachtbussen rijden als zogenaamde ringlijn van en naar Rotterdam Centraal, met uitzondering van lijn B16 en B17, die wel de volledige route in beide richtingen rijden.
|
B2 |
Rotterdam CS > Schiedam > Vlaardingen > Schiedam > Rotterdam CS
|
B3 |
Rotterdam CS > Delfshaven > Schiedam > Rotterdam CS
|
B4 |
Rotterdam > Capelle a/d IJssel > Krimpen > Capelle a/d IJssel > Rotterdam
|
B5 |
Rotterdam CS - Kralingen - Lageland - Capelle a/d IJssel - Zevenkamp - Station Alexander - CS
|
B7 |
Ringlijn Rotterdam Centraal - Hoogvliet
|
B8 |
Ringlijn Rotterdam Centraal - Spijkenisse
|
B9 |
Ringlijn Rotterdam Centraal - Maassluis
|
B10 |
Ringlijn Rotterdam Centraal - Berkel en Rodenrijs Station Rodenrijs
|
B11 |
Ringlijn Rotterdam Centraal - Barendrecht Station NS
|
B16 |
Rotterdam Centraal - Ridderkerk Sporthal Drievliet
|
B17 |
Ringlijn Rotterdam Centraal - Bleiswijk
|
B19 |
Ringlijn Rotterdam Centraal - Hoek van Holland
|
Wijzigingen per jaar
Wijzigingen ingaande 9 december 2012.
Bronnen, noten en/of referenties
Bronnen, noten en/of referenties:
|
|