Lijn 47 Sneek Station - Lemmer Busstation
Voormalige buslijn 47 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessies | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog, Fryslân (2023-2024) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea LLE-120, VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 9 december 2012 t/m 14 december 2024 |
Voorganger(s) | 44, 47 |
Opvolger(s) | 41, 44 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1-3x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 47 reed van Sneek via Hommerts, Woudsend, Ypecolsga, Balk en Sondel naar Lemmer.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden een aantal ritten vanaf Sondel De Vinkebuorren naar Sneek. Deze ritten zorgden ervoor dat er voor een korte periode vier ritten in een uur van Sondel naar Sneek reden.
- In de vakantieperioden werd in de ochtendspits op een deel van het traject 2x/uur gereden met daarbovenop een rit van Lemmer naar Sneek.
Route
Halte | ||
![]() |
Sneek, Busstation | |
![]() |
Sneek, Prins Hendrikkade | |
![]() |
Sneek, Oosterdijk | |
![]() |
Sneek, Grootzand | |
![]() |
Sneek, Frieswijkstraat | |
![]() |
Sneek, Tinga | |
![]() |
Jutrijp, Jutrijp | |
![]() |
Hommerts, Smidspolle | |
![]() |
Hommerts, Weg naar Heeg | |
![]() |
Hommerts, Zuid | |
![]() |
Koufurderrige, Koufurderrige | |
![]() |
Woudsend, Wellebrug | |
![]() |
Woudsend, Brug | |
![]() |
Woudsend, Centrum | |
![]() |
Ypecolsga, Ypecolsga | |
![]() |
Ypecolsga, Waterloo | |
![]() |
Balk, Harich Rotonde | |
![]() |
Balk, Van Swinderenstraat | |
![]() |
Balk, Talmahiem | |
![]() |
Balk, Meineszleane | |
![]() |
Wijckel, Meerzicht | |
![]() ![]() |
Sondel, De Vinkebuorren | |
![]() |
Lemmer, Lemsterhoek | |
![]() |
Lemmer, Ingenieur D.F. Woudagemaal | |
![]() |
Lemmer, Urkerstraat | |
![]() |
Lemmer, Pampusstraat | |
![]() |
Lemmer, Busstation |
Geschiedenis
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. Vanaf Balk ging deze lijn verder rijden naar Lemmer via de meest rechtstreekse route, waarmee tegelijkertijd de route van lijn 44 op dit traject werd overgenomen. Reizigers voor de dorpen in het Gaasterlân konden voortaan gebruik maken van de nieuwe lijn 44 die vanaf Hemelum via deze dorpen naar Balk ging rijden. Van maandag t/m vrijdag buiten de vakantieperioden werd tevens de frequentie verhoogd naar een halfuursdienst.
Op 14 december 2014 werd in Balk de halte Wilhelminastraat in de richting van Lemmer vervangen door de nieuwe halte Tjalke de Boerstrjitte.
Op 3 maart 2015 verviel de halte Wilhelminastraat in Balk ook in de richting Sneek door nieuwbouw van de Lidl. De centrale halte in Balk werd tijdelijk verplaatst naar de halte Zuivelfabriek.
Op 16 augustus 2015 kreeg deze lijn een gewijzigde route in Balk via Wilhelminastraat, Erasmusstraat, Jelle Meineszleane en een nieuwe verbindingsweg. De haltes Tjalke de Boerstrjitte en Zuivelfabriek kwamen te vervallen, daarvoor in de plaats ging deze lijn voortaan stoppen bij de haltes Talmahiem en Meineszlaene. In de spitsuren werden extra ritten toegevoegd tussen Sneek en Sondel.
Op 22 april 2018 werd de halte Hommerts Smallebrugge hernoemd in Koufurderrige Koufurderrige.
Van vrijdag 17 t/m zondag 19 augustus 2018 werd volgens een aangepaste dienstregeling gereden vanwege de Reuzen van Royal de Luxe. De frequentie op het traject Sneek Busstation - Sondel De Vinkebuorren werd toen verhoogd naar 2x/uur.
Op 11 december 2022 ging de concessie Fryslân van start. Voor lijn 47 veranderden de route en de frequentie niet.
Op 15 december 2024 ging de nieuwe concessie Fryslân van start. Hierbij kwam lijn 47 te vervallen. Het trajectdeel Sneek - Balk werd toegevoegd aan lijn 44, terwijl het trajectdeel Balk - Lemmer aan lijn 41 werd toegevoegd.
- Voormalige lijn 47
- Voormalige buslijnen
- Concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog (voormalige lijnen)
- Concessie Fryslân (2023-2024) (voormalige lijnen)
- Plaats Sneek
- Station Sneek
- Plaats Woudsend
- Woudsend Centrum
- Plaats Balk
- Balk Harich Rotonde
- Plaats Sondel
- Sondel De Vinkebuorren
- Plaats Lemmer
- Lemmer Busstation