Lijn 70 Leeuwarden Station - Minnertsga Mooie Paal
Buslijn 70 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Frysk Ferfier |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 0-2x/uur |
Spits (vakantie) | 0-1x/uur |
Dal | 0-2x/uur |
Dal (vakantie) | 0-1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 70 rijdt van Leeuwarden via Sint-Annaparochie en Sint-Jacobiparochie naar Minnertsga.
Dienstregeling
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Lange Marktstraat | ||
Leeuwarden, Tesselschadestraat | ||
Leeuwarden, Roemer Visscherstraat | ||
Leeuwarden, WTC | ||
Leeuwarden, Heliconweg | ||
Leeuwarden, Westeinde | ||
Ingelum, Provincialeweg/Westtangent | ||
Bitgum, Bitgum Provincialeweg | ||
Berlitsum, Berlitsum Provincialeweg | ||
Sint Annaparochie, De Wissel | ||
Sint Annaparochie, Warmoesstraat | ||
Sint Annaparochie, Van Harenstraat | ||
Sint Annaparochie, Statenweg | ||
Sint Annaparochie, AZC | ||
Sint Jacobiparcohie, Koudeweg | ||
Sint Jacobiparochie, Noordzigt | ||
Sint Jacobiparochie, Oosteinde | ||
Sint Jacobiparochie, Sint Jacobiparochie | ||
Sint Jacobiparochie, Zuideinde | ||
Minnertsga, Mooie Paal |
Geschiedenis
De lijn is ingevoerd in de dienstregeling 1994/1995 van de FRAM
De lijn reed een basisuurdienst van maandag t/m zaterdag, in de spitsrichting werd 2x/uur gereden.
Met ingang van de dienstregeling 1995/1996 werd in voortaan ook in de weekeinden gereden. Echter werd er op zon- en feestdagen een gereden onder lijn 71 als alternatieve route dus via Berlikum naar Sint-Annaparochie.
Begin 1996 fuseerden de FRAM en de DVM/NWH tot de nieuwe maatschappij VEONN (Vervoersonderneming Noord-Nederland). De eerste dienstregeling van deze nieuwe maatschappij ging in op 3 november 1996. Op deze datum werden op zaterdag enkele ritten aan de dienstregeling toegevoegd. De dienstregeling bleef verder ongewijzigd.
Geschiedenis volgt t.z.t.
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. In de daluren tussen 09:00 en 12:00 werd de frequentie vanaf die datum verlaagd naar 1x/uur en daarnaast kwamen alle ritten op zaterdag te vervallen. Tegelijkertijd werd in Leeuwarden de route verlegd via het bedrijventerrein en de FEC, waarmee de route van lijn 5 gedeeltelijk overgenomen werd.
Op 15 december 2013 werd de bediening van deze lijn ingeperkt. Van aanvang dienst tot +-12:00 ging deze lijn voortaan alleen nog naar Leeuwarden rijden en van 12:00 tot het einde van de middagspits alleen naar Minnertsga. De ritten in de tegenovergestelde richting werden overgenomen door de nieuwe lijn 170, die in Leeuwarden een andere route rijdt via bedrijventerrein Schenkenschans.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Leeuwarden (... - 12-2012)
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation/NS | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Europaplein | ||
Leeuwarden, Westeinde |