Groningen
Station Groningen | |
---|---|
Plaats | Groningen |
Verkorting | Gn |
FE-code | 263 |
Vervoerder(s) | NS Reizigers, Arriva |
Reisinformatie | Actuele vertrektijden |
Station Groningen is geopend in 1866 en is het beginpunt van Staatslijn C (Groningen - Meppel). Ook ligt het station aan Staatslijn B (Harlingen - Nieuweschans).
Inhoud
Dienstregeling 2012
Richting Zwolle
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.07 | 700 | Schiphol | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.31 | 9100 | Zwolle (Niet 's avonds en zondag tot 16:00 uur) | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.46 | 500 | Den Haag Centraal/Rotterdam Centraal | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Leeuwarden
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.04 | 37400 | Leeuwarden | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.34 | 37400 | Leeuwarden (Niet 's avonds en zondag tot 16:30 uur) | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.41 | 37400 | Zuidhorn (Ma-vr 6:41 t/m 8:41 uur) | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.53 | 37300 | Leeuwarden | Sneltrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Sauwerd
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.02 | 37700 | Delfzijl (Niet 's avonds en zondag) | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.06 | 37600 | Roodeschool | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.32 | 37700 | Delfzijl | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.36 | 37600 | Roodeschool (Niet 's avonds en zondag) | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Zuidbroek
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.03 | 37800 | Veendam | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.18 | 20100 | Leer (Ostfr.) (1x/2 uur) | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.18 | 37500 | Nieuweschans (als de 20100 niet rijdt) | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.33 | 37800 | Veendam (Niet 's avonds en zondag) | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.48 | 37500 | Winschoten (- Nieuweschans) (Niet 's avonds en zondag) | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Let op: bovengenoemde vertrektijden en -sporen kunnen in de vroege ochtend, in de late avond of in het weekend anders zijn. Kijk voor meer informatie op de pagina van de desbetreffende treinserie en raadpleeg voor vertrek altijd een reisplanner.
Historische dienstregeling
- Informatie over de bediening van Groningen door treinen in het verleden is te vinden onder Groningen/Bediening.
Bus
Groningen Hoofdstation | |||
---|---|---|---|
Plaats | Groningen | ||
Concessie(s) | GD, HOV Groningen-Drenthe, HOV Groningen-Heerenveen-Lelystad, Buitenland | ||
Vervoerder(s) | Arriva Touring, Qbuzz, Public Express | ||
Vorm | perronbusstation, stripbusstation | ||
Type | statisch | ||
|
Het busstation bij het station is een zeer groot en belangrijk busstation voor grote delen van Groningen en Drenthe, en wordt aangedaan door zowel stads- als streekbussen.
Stadsbus (Qbuzz)
- 1: Station Noord - Centraal Station - De Wijert Zuid
- 2: Station Noord - Korrewegwijk - Centrum - Centraal Station - De Wijert - Eelderwolde - Paterswolde - Eelde - De Punt
- 3: Vinkhuizen - Centraal Station - Lewenborg
- 4: Oosterparkwijk - Centraal Station - Hoogkerk
- 5: Station Noord - Centraal Station - Eelderwolde Ter Borch
- 6: Beijum - Centraal Station - Hoornsemeer
- 8: Station Noord - UMCG - Europapark - Centraal Station - Hoogkerk
- 9: Centraal Station - Driebond
- 11: Cetraal Station - Zernike - Zuidhorn
- 12: Centraal Station - De Wijert
- 15: Centraal Station - Zernike
- 22: Haren - Centraal Station - Euroborg (P&R Citybus)
Streekbus (Qbuzz)
- 35: Groningen - Oldehove (- Winsum)
- 39: Groningen - Zuidhorn - Grootegast - Surhuisterveen
- 50: Groningen - Haren - De Punt - Vries - Assen
- 51: Groningen - Haren - De Punt - Vries - Assen
- 54: Groningen - Haren - Onnen
- 58: (Groningen - Haren - Zuidlaren -) Annen - Assen
- 61: Groningen - Bedum - Middelstum (- Uithuizen)
- 65: Groningen - Winsum - Leens - Zoutkamp
- 73: Groningen - Foxhol - Hoogezand - Bareveld - Stadskanaal - Musselkanaal - Ter Apel - Nieuw Weerdinge - Emmen
- 76: (Groningen - Foxhol - Hoogezand - Sappemeer -) Zuidbroek - Veendam (spits)
- 78: Groningen - Slochteren - Siddeburen - Appingedam
- 83: (Groningen - Hoogkerk - Midwolde - Leek -) Roden - Norg - Assen
- 85: (Groningen - Hoogkerk - Midwolde -) Leek - Oosterwolde (spits)
- 89: (Groningen - Hoogkerk - Midwolde -) Leek - Marum - Frieschepalen - Drachten (spits)
- 133: Groningen - Hoogkerk - Grootegast - Surhuisterveen
- 140: Groningen - Appingedam - Delfzijl
- 161: Groningen - Bedum - Middelstum
- 163: Groningen - Winsum - Lauwersoog (- Holwerd)
- 165: Groningen - Winsum (- Eenrum) - Zoutkamp
- 178: Groningen - Slochteren - Siddeburen (- Appingedam)
Qliner (Arriva Touring en Qbuzz)
- 300: Groningen - Gieten - Borger - Emmen
- 304: Groningen - Hoogkerk - Drachten
- 306: Groningen - Hoogkerk - Midwolde - Leek
- 308: Groningen - Zuidlaren - Annen (spits)
- 309: Groningen - Assen
- 312: Groningen - Haren - Gieten - Stadskanaal
- 316: Groningen - Hoogkerk - Midwolde - Leek
- 317: Groningen - Hoogkerk - Roden - Nieuw Roden
- 318: Groningen - Zuidlaren - Annen
- 319: Groningen - Assen
Concessie HOV Groningen-Drenthe (Arriva Touring)
- 305: Groningen - Gieten - Borger - Emmen (i.s.m. Qbuzz)
- 314: Groningen - Hoogkerk (ri. Groningen) - Drachten
Concessie HOV Groningen-Heerenveen-Lelystad (Arriva Touring)
- 315: Lelystad - Emmeloord - Joure - Heerenveen - Hoogkerk (ri. Groningen) - Groningen
- 325: Emmeloord - Joure - Hoogkerk (ri. Groningen) - Groningen
Schoolbus (Qbuzz)
- 637: Groningen - Zuidhorn - Grijpskerk - Zoutkamp
- 650: Groningen - Haren - Vries - Assen
- 653: Groningen > Haren > Eelde
- 658: Groningen - Haren - Zuidlaren - Annen - Gieten
Nachtbus (Qbuzz)
- 400: Groningen - Haren - Glimmen - N34 - Gieten
- 401: Groningen > Hoogezand > Veendam > Muntendam > Zuidbroek > A7 > Groningen
- 402: Groningen > Paterswolde > Eelde > De Punt > Vries > Tynaarlo > Groningen
- 404: Groningen > Hoogkerk >Midwolde > Boerakker > Marum > Drachten
- 406: Centraal Station > Beijum > Centraal Station (stadsbus)
- 417: Groningen > Hoogkerk > Roden > Leek > Hoogkerk > Groningen
- 419: Groningen > Assen
- 439: Groningen - Zuidhorn - Grijpskerk
- 440: Groningen - Ten Boer