Lijn 98 Heerenveen Station - Makkum Camping Holle Poarte
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 19 mrt 2017 om 20:09
Buslijn 98 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 98 rijdt van Heerenveen via Oudehaske, Joure, Sneek, Bolsward en Wons naar Makkum.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 2x/uur van Bolsward naar Heerenveen gereden en in de middagspits 2x/uur van Heerenveen naar Bolsward.
- Op zaterdag wordt alleen tussen Bolsward en Makkum gereden.
- 's Avonds en in het weekend wordt de route tussen Heerenveen en Bolsward gereden door lijn 199.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Busstation | ||
Heerenveen, Schans | ||
Heerenveen, Motel | ||
Heerenveen, Haskeruitgang | ||
Heerenveen, Trekschuit | ||
Nijehaske, Nijehaske | ||
Oudehaske, Groene Kruis | ||
Oudehaske, Toel | ||
Oudehaske, Badweg | ||
Oudehaske, Camping | ||
Haskerhorne, Yn de Delte | ||
Haskerhorne, Haskerhorne | ||
Joure, De Ekers | ||
Joure, Yndustrywei | ||
Joure, Rotonde | ||
Joure, Koningin Wilhelminalaan | ||
Joure, Scheen | ||
Joure, Prins Bernhardlaan | ||
Joure, Zuiderveldstraat | ||
Joure, Madame Curieweg | ||
Joure, Harddraversweg | ||
Sneek, Oppenhuizerweg | ||
Sneek, Jousterkade | ||
Sneek, Prins Hendrikkade | ||
Sneek, Busstation | ||
Sneek, Bolswarderweg | ||
Sneek, Antonius Ziekenhuis | ||
Sneek, Smidsstraat | ||
Sneek, Zeilmakersstraat | ||
Folsgare, Folsgare Rijksweg | ||
Nijland, Nijland Rijksweg | ||
Bolsward, Kloosterlaan | ||
Bolsward, Busstation | ||
70px | Bolsward, Stoombootkade | |
Bolsward, Bargefenne | ||
Bolsward, 1e Hollandiastraat | ||
Bolsward, De Marne | ||
Schettens, Schettens | ||
Witmarsum, Kievitshorne | ||
Wons, Wonserhoek | ||
Wons, Salverdastraat | ||
Makkum, Botterstraat | ||
Makkum, Dominee L. Touwenlaan | ||
Makkum, Sporthal | ||
Makkum, Dominee L. Touwenlaan | ||
Makkum, Botterstraat | ||
Makkum, De Waard | ||
Makkum, Villapark | ||
Makkum, Camping Holle Poarte |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. Vanwege de geringere bezetting werden de ritten op zaterdag ingekort tot het traject Bolsward - Makkum, en moesten doorgaande reizigers overstappen op lijn 199 en kwamen de ritten op zondag helemaal te vervallen.
Op 11 december 2016 vervielen de bediening van de halte Empatec in Bolsward.