Dienstregeling concessie Arnhem - Nijmegen 2023
De dienstregeling 2023 van de bussen en treinen in de regio Arnhem en Nijmegen loopt van 11 december 2022 tot en met 9 december 2023.
Het gebied van de concessie Arnhem - Nijmegen omvat de steden Arnhem en Nijmegen en de om deze steden geconcentreerde streeklijnen. Het gebied grenst onder meer aan Duitsland, de concessie Oost-Brabant, de concessie Limburg, de concessie Achterhoek-Rivierenland en de concessie Veluwe-Zuid.
Hermes voert het openbare vervoer in de stadsregio uit onder de merknaam Breng. Enkele lijnen worden ook uitgevoerd door of in samenwerking met vervoerders uit andere concessies.
Inhoud
Lijnnetwerk
Wijzigingen per 11 december 2022
Met ingang van deze dienstregeling vindt een beperkt aantal wijzigingen plaats:
- Lijn 29: Arnhem CS - Doetinchem: de extra spitsritten van Arnhem naar Doesburg in de middagspits komen te vervallen.
- Lijn 43: Apeldoorn - Arnhem CS: voortaan wordt deze lijn samen met Hermes als nieuwe vervoerder in de concessie Veluwe-Zuid uitgevoerd.
- Lijn 60: Arnhem CS - Tolkamer: deze buslijn rijdt in Arnhem voortaan via de Eusebiusbuitensingel en de Westervoortsedijk. De buslijn stopt op deze route bij dezelfde haltes als de lijnen 12 en 43 en stopte ook bij een nieuwe haltes ter hoogte van de kruising tussen de Westervoortsedijk en de Driepoortenweg.
- Lijn 65: Beuningen - Wijchen: vanuit Beuningen naar Wijchen rijdt deze buslijn vanaf de halte Veenhof via de Klapstraat naar station Wijchen om de wachttijden bij de spoorwegovergang te vermijden. In omgekeerde richting wordt de oude route nog gereden.
- Lijn 110: Arnhem CS - Sportcentrum Papendal: deze spitslijn wordt opgeheven.
Wijzigingen buurtbussen
- Lijn 561: Wijchen - Malden: er rijdt aan het begin van de avond een nieuwe rit van Malden naar Wijchen. In omgekeerde richting heeft de laatste rit vanuit Wijchen voortaan Malden in plaats van Overasselt als eindpunt.
- Lijn 564: Groesbeek - Molenhoek: deze buslijn stopt bij een nieuwe halte ter hoogte van woonzorgcentrum Zevenheuvelenhuis.
- Lijn 565: Beuningen - Wijchen: vanuit Beuningen naar Wijchen rijdt deze buslijn vanaf de halte Veenhof via de Klapstraat naar station Wijchen om de wachttijden bij de spoorwegovergang te vermijden. In omgekeerde richting wordt de oude route nog gereden.
- Lijn 569: Malden - Middelaar: in Malden rijdt lijn 569 voortaan in beide richtingen via de Veldsingel. In Mook rijdt deze lijn vanaf het station de route Bovensteweg - Veldweg - Rijksweg - Groesbeekseweg - Koningin Julianastraat - Prinses Beatrixstraat - Pastoor Fabritiusstraat - Sint Adelbertstraat - Generaal Gavinstraat naar Middelaar. In omgekeerde richting wordt vanaf de Pastoor Fabritisstraat naar de Groesbeekseweg gereden en via dezelfde route naar station Mook-Molenhoek. In Middelaar wordt een uitgebreidere route gereden: Witteweg - Dorpsstraat - Voordijk - Heikantseweg - Witteweg. Er komen nieuwe haltes Kopseweg en Bouwsteeg.