Schiphol Airport
Station Schiphol | |
---|---|
Plaats | Schiphol |
Verkorting | Shl |
FE-code | 561 |
Vervoerder(s) | NS Reizigers |
Reisinformatie | Actuele vertrektijden |
Schiphol is een Intercitystation aan de Schiphollijn (Weesp - Leiden Centraal) en ontsluit de luchthaven Schiphol per spoor. Het station werd in 1978 geopend. In 1995 is het station verbouwd en geïntegreerd in de vertrekhal van de luchthaven en Schiphol Plaza. Het stationsgebouw is gelegen in de Schipholtunnel en telt zes perronsporen.
Station Schiphol wordt gebruikt voor nationale verbindingen in alle windrichtingen en voor diverse internationale verbindingen (IC Berlijn, IC Brussel en de Thalys naar Parijs). Diverse treinseries die eindigen op Schiphol keren op het opstelterrein Hoofddorp Opstel, gelegen ten zuidwesten van het station.
Op station Schiphol wordt gewerkt met dynamisch verkeersmanagement (DVM): van de meeste treinen wordt in de dienstregeling niet bepaald op welk spoor deze binnen moet komen, maar wordt dit pas op het laatste moment bepaald aan de hand van de spoorbezetting op het station en in de tunnel. Treinen stoppen in principe wel bij hetzelfde perron (op Schiphol: spoor 1/2 of spoor 5/6). Speciale CTA's geven aan op welk spoor een trein zal arriveren.
Inhoud
Dienstregeling 2010
Richting Rotterdam (HSL-Zuid)
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.40 | 1000 | Rotterdam Centraal | Fyra | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Leiden, Den Haag
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.04 | 4300 | Hoofddorp | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.13 | 2100 | Dordrecht | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.16 | 3300 | Hoofddorp | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.19 | 5700 | Leiden Centraal | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.21 | 3900 | Hoofddorp | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.28 | 2600 | Den Haag Centraal | Sneltrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.34 | 4300 | Hoofddorp | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.43 | 2100 | Vlissingen | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.46 | 3300 | Hoofddorp | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.49 | 5700 | Leiden Centraal | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.51 | 3900 | Hoofddorp | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.58 | 2600 | Den Haag Centraal | Sneltrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Utrecht
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.14 | 3500 | Eindhoven | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.29 | 3100 | Nijmegen | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.44 | 3500 | Eindhoven | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.59 | 3100 | Nijmegen | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Amsterdam Centraal
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.00 | 2600 | Amsterdam Centraal | Sneltrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.08 | 3900 | Amsterdam Centraal - Lelystad Centrum | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.16 | 2100 | Amsterdam Centraal | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.30 | 2600 | Amsterdam Centraal | Sneltrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.38 | 3900 | Amsterdam Centraal - Lelystad Centrum | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.46 | 2100 | Amsterdam Centraal | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.57 | 1000 | Amsterdam Centraal | Fyra | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Zaandam
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.13 | 3300 | Hoorn Kersenboogerd | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.43 | 3300 | Hoorn Kersenboogerd | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Amsterdam Zuid - Weesp
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.07 | 3700 | Lelystad Centrum (Niet na 20:00 en zondag) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.11 | 5700 | Utrecht Centraal | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.19 | 700 | Groningen/Leeuwarden | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.25 | 4300 | Almere Oostvaarders (- Lelystad Centrum) | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.37 | 3700 | Lelystad Centrum (Niet na 20:00 en zondag) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.41 | 5700 | Utrecht Centraal | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.49 | 1600 | Enschede | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.55 | 4300 | Almere Oostvaarders (- Lelystad Centrum) | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Internationaal
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.09 | 9200 | Brussel-Zuid | Beneluxtrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.26 | 9900 | Bourg st. Maurice / Marseille (via HSL, dec. - mrt.) | Thalys | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.31 | 9300 | Paris Nord (via HSL) | Thalys | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.49 | 140 | Berlin Ostbahnhof (- Szczecin Główny) | Intercity Deutsche Bahn | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Let op: bovengenoemde vertrektijden en -sporen kunnen in de vroege ochtend, in de late avond of in het weekend anders zijn. Kijk voor meer informatie op de pagina van de desbetreffende treinserie en raadpleeg voor vertrek altijd een reisplanner.
Historische dienstregeling
- Informatie over de bediening van Schiphol Airport door treinen in het verleden is te vinden onder Schiphol Airport/Bediening.
Bus
Schiphol Plaza | |
---|---|
Plaats | Schiphol |
Concessie(s) | Concessie Metro/tram/bus Amsterdam, Concessie Amstelland-Meerlanden, Concessie Duin- en Bollenstreek/Leiden Rijnstreek/Midden-Holland |
Vervoerder(s) | Connexxion, GVB |
Vorm | stripbusstation |
Type | statisch |
Bovenop het station ligt een busstation. Het stripbusstation telt 8 bushaltes per richting, die perrons B1 tot en met B16 worden genoemd. Gelede bussen gebruiken echter twee van deze haltes. Op verschillende plaatsen op het busstation zijn schermen aanwezig met dynamische reisinformatie. De volgende lijnen stoppen op het busstation:
Streekbus (Connexxion)
Concessie Duin- en Bollenstreek/Leiden Rijnstreek/Midden-Holland
- Lijn 58 Schiphol - Lisse (Alleen tijdens openingstijden Keukenhof)
- Lijn 61 Schiphol - Sassenheim
- Lijn 256 Leiden - Schiphol
Schiphol-Sternet (Connexxion & GVB)
Concessie Amstelland-Meerlanden (Connexxion)
- Lijn 186 Schiphol (Zuid - Centrum - Noord) - Amstelveen
- Lijn 187 Schiphol (Noord - Centrum - Zuid - Oost) - Amstelveen
- Lijn 190 Zuid - Centrum - Noord
- Lijn 191 Rijk - Zuid - Centrum - Noord
- Lijn 193 Oost - Noord - Centrum - Zuid
- Lijn 194 Schiphol Oost Stationsplein - Hoofddorp Spaarne Ziekenhuis
- Lijn 196 Schiphol (Noord - Centrum - Zuid) - Hoofddorp
- Lijn 197 Schiphol (Zuid - Centrum - Noord) - Amsterdam
- Lijn 198 Schiphol (Noord - Centrum - Zuid) - Aalsmeer
- Lijn 199 Schiphol (Zuid - Centrum - Noord) - Amsterdam
Concessie Metro/tram/bus Amsterdam (GVB)
- Lijn 192 Schiphol (Zuid - Centrum - Noord) - Amsterdam
- Lijn 195 Schiphol (Zuid - Centrum - Noord) - Amsterdam
Spitsbus (Connexxion & GVB)
Concessie Amstelland-Meerlanden (Connexxion)
Concessie Metro/tram/bus Amsterdam (GVB)
Zuidtangent (Connexxion)
Concessie Amstelland-Meerlanden
Interliner (Connexxion)
Concessie Duin- en Bollenstreek/Leiden Rijnstreek/Midden-Holland
Nachtbussen (Connexxion & GVB)
Concessie Amstelland-Meerlanden (Connexxion)
- Lijn N30 Amsterdam - Haarlem (Zuidtangent)
- Lijn N97 Amsterdam - Nieuw-Vennep (Schiphol-Sternet)
Concessie Metro/tram/bus Amsterdam (GVB)
- Lijn 392 Amsterdam - Schiphol (Schiphol-Sternet)
Overig
Naast bovengenoemde lijnen exploiteert de HTM enkele lijnen van de vertrekhal en het Plaza naar de parkeerplaatsen op Schiphol, maar deze ritten vallen niet onder een OV-concessie.