Lijn 74 Hasselt Centrum - Kampen Station Zuid
Buslijn 74 | |
Vervoerder(s) | RRReis (EBS) |
Concessie | IJssel-Vecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea LLE-120 BYD K9UB |
Rijdt sinds | 10 december 2023 |
Voorganger(s) | 74 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond (werkdagen) | 0-2x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zaterdagavond | 0-1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 74 rijdt van Hasselt via Genemuiden, Kamperzeedijk, Grafhorst en IJsselmuiden naar Kampen.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt tot circa 20:30 uur de frequentie verdubbeld van 1x/uur naar 2x/uur tussen Hasselt Centrum en Genemuiden 't TAG. De korte ritten van en naar Genemuiden rijden hierbij als ringlijn. Uitzondering hierop zijn de laatste twee ritten naar Genemuiden 't TAG.
- Doordeweeks na circa 20:00 uur en op zaterdag de gehele dag wordt uitsluitend tussen Hasselt Centrum en Kampen Station gereden.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie IJssel-Vecht is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
OVpayIn de concessie IJssel-Vecht kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS).
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoop
Voorverkoop | |||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
![]() |
Hasselt, Centrum | |
![]() ![]() |
Genemuiden, Nieuweweg | |
![]() ![]() |
Genemuiden, Overtoom | |
![]() ![]() |
Genemuiden, Hervormd Centrum | |
![]() ![]() |
Genemuiden, De Meente | |
![]() ![]() ![]() |
Genemuiden, 't TAG | |
![]() |
||
![]() ![]() |
Genemuiden, Oude Stoomgemaal | |
![]() ![]() |
Kamperzeedijk, Kamperzeedijk 21 | |
![]() ![]() |
Kamperzeedijk, Oostermaat | |
![]() ![]() |
Kamperzeedijk, Kamperzeedijk/West | |
![]() ![]() |
Kamperzeedijk, Nieuwe Gemaal | |
![]() ![]() |
Grafhorst, Mandjeswaard | |
![]() ![]() |
Grafhorst, Meenteweg | |
![]() ![]() |
IJsselmuiden, Vahl | |
![]() ![]() |
IJsselmuiden, Fuite | |
![]() ![]() |
IJsselmuiden, Plasweg | |
![]() ![]() |
IJsselmuiden, Groenendael | |
![]() ![]() |
IJsselmuiden, Burgemeester van Engelenweg | |
![]() ![]() |
IJsselmuiden, Rooms-Katholieke Kerk | |
![]() ![]() |
Kampen, Station | |
![]() ![]() |
IJsselmuiden, Verzinkerij | |
![]() ![]() |
Kampen, IJsselbrug | |
![]() ![]() |
Kampen, Koornmarkt | |
![]() ![]() |
Kampen, Bovenhavenstraat | |
![]() ![]() |
Kampen, Venedijk | |
![]() ![]() |
Kampen, Station Zuid | |
![]() |
Geschiedenis
Op 10 december 2023 werden de concessies Stadsvervoer Lelystad en IJsselmond geïntegreerd in de concessie IJssel-Vecht. Het vervoer in Lelystad ging hierbij over van Arriva naar EBS en in de regio IJsselmond van OV Regio IJsselmond naar EBS. In beide regio's werd het vervoer voortaan onder de merknaam RRReis verzorgd. Lijn 74 ging alleen nog tussen Hasselt en Kampen rijden waardoor het traject tussen Genemuiden en Kampen voortaan ook op zaterdag en in de avonduren werd bediend. Op de route van lijn 74 werd de halte Verzinkerij toegevoegd. Het spitstraject tussen Genemuiden en Zwolle werd voortaan verzorgd door lijn 174 die in Zwolle via Stadshagen ging rijden. Tevens werd in Zwolle de halte Blaloweg/Rieteweg hernoemd in Rieteweg en de halte Blaloweg/Hasselterweg in Blaloweg. De halte Christelijke Basisschool werd hernoemd in Oostermaat.
Op 14 april 2024 werd de dienstregeling gewijzigd. In de daluren vervielen de korte ritten tussen Hasselt en Genemuiden.
Op 15 december 2024 werd de wijziging van 14 april 2024 ongedaan gemaakt. In de daluren werd de frequentie tussen Hasselt en Genemuiden verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.