Lijn 273 St. Annaparochie Van Harenstraat - Oude Bildtzijl De Kolk
Voormalige belbuslijn 273 | |
Vervoerder(s) | Connexxion, Arriva |
Concessies | Noord- en Zuidwest-Fryslân, Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Belbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 29 juni 2008 t/m 14 december 2019 |
Voorganger(s) | 73 |
Opvolger(s) | 273 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur (vanaf 14:30) |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 273 reed van Sint Annaparochie naar Oude Bildtzijl.
Route
Halte | ||
Sint Annaparochie, Van Harenstraat | ||
Nij Altoenae, Nij Altoenae | ||
Nij Altoenae, Strandhuis | ||
Nij Altoenae, Stadniks | ||
Nij Altoenae, ZPC | ||
Nij Altoenae, Hoogland | ||
Oude Bildtzijl, Burdineweg | ||
Oude Bildtzijl, Krol | ||
Oude Bildtzijl, Opdijk | ||
Oude Bildtzijl, Borger | ||
Oude Bildtzijl, Nieuwe Bildtzijl | ||
Oude Bildtzijl, Loods | ||
Oude Bildtzijl, De Kolk |
Geschiedenis
Op 29 juni 2008 werd de dienstregeling in de concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân opnieuw flink gewijzigd en daarbij werden enkele wijzigingen vanuit 2007 teruggedraaid. Als vervanging voor het vervallen trajectdeel van lijn 73, waar de bezetting zeer minimaal was, werd een nieuwe belbus geïntroduceerd die het lijnnummer 273 mee kreeg. Onder dat lijnnummer worden alleen in de spitsuren enkele ritten gereden.
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. De route en dienstregeling bleven (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd.
Op 15 december 2019 werden de route en dienstregeling van deze lijn fors uitgebreid. Vanaf St. Annaparochie werd de lijn doorgetrokken naar Westhoek, Dijkshoek en Minnertsga. Daarnaast ging deze lijn voortaan de gehele dag een uursdienst rijden.