Lijn 117 Amsterdam Centraal Station - Hoorn Station NS
Voormalige buslijn 117 | |
Vervoerder(s) | NZH, Connexxion, Arriva |
Concessie | Waterland |
Regio | Zaanstreek-Waterland |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten Alliance, Berkhof Duvedec, Scania Omnilink, Mercedes-Benz Citaro G |
Periode | 23 mei 1993 t/m 10 december 2011 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 117 reed van Amsterdam via Edam en Scharwoude naar Hoorn.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Monnickendam, Bernhardbrug (middagspits) | ||
Edam, Busstation | ||
Edam, Technische School | ||
Zeevang, Riethoorneweg | ||
Middelie, Klemweg (N247) | ||
Warder, Verkavelingweg | ||
Oosthuizen, Dorp | ||
Oosthuizen, Koggehoorn | ||
Beets, N247 | ||
Oudendijk, N247 | ||
Scharwoude, Rijksweg | ||
Scharwoude, Ooms | ||
Scharwoude, Gemaal Westerkogge | ||
Hoorn, Poldermolen | ||
Hoorn, Verfmolen | ||
Hoorn, Houtzaagmolen | ||
Hoorn, Poolster | ||
Hoorn, Astronautenweg | ||
Hoorn, Zuiderkruisstraat | ||
Hoorn, Station |
Geschiedenis
Op 23 mei 1993 werden de extra spitsritten van lijn 114 afgesplitst en ondergebracht bij het nieuwe lijnnummer 117.
In de ochtendspits ging deze lijn 4x naar Amsterdam rijden, waarbij de ritten afkwamen van lijn 132. In de middagspits werd 4x naar Hoorn gereden. Tussen Amsterdam en Edam werd niet gestopt bij tussengelegen haltes.