Lijn 771 Winsum Provincialeweg - Leons Leons
Voormalige belbuslijn 771 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân |
Lijnsoort | Belbus |
Formule | Opstapper Friesland |
Materieel | Taxibusje |
Periode | 29 maart 2009 t/m 8 december 2012 |
Opvolger(s) | 706, 707, 712, 728, 732, 733, 734, 735, 736, 737 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 771 was een opstapper van Connexxion. Deze lijn reed om kernen zonder regulier openbaar vervoer, of kernen met beperkt regulier openbaar vervoer buiten de tijden van het normale openbaar vervoer, toch te ontsluiten. Er werd alleen gereden als men zich van tevoren aanmeldde. Zie ook de flyer van Connexxion.
Er werd onder dit lijnnummer gereden naar de volgende kernen:
- Britswert, Froonackerdyk (alleen 's avonds)
- Wjelsryp, Wjelsryp (alleen 's avonds)
- Baijum, Baijum
- Hilaard, Hilaard
- Spannum, Laekwerterwei
- Baard, Baard
- Wiuwert, Wiuwert
- Easterlittens, Easterlittens
- Winsum, Kleasterdyk (alleen 's avonds)
- Leons, Leons
Vanuit bovengenoemde plaatsen werd er gereden naar Winsum, Provincialeweg, alwaar aansluiting was op lijn 92 van/naar Leeuwarden.
Geschiedenis
Op 9 december 2012 werden de concessies Noord- en Zuidwest-Fryslân, Stadsvervoer Leeuwarden en Schiermonnikoog samengevoegd tot een nieuwe Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog en werd het vervoer van Connexxion overgedragen aan Arriva. Deze lijn werd op die datum opgeheven. Arriva bleef weliswaar met het concept Opstapper rijden, hetzij dat elk dorpje z'n eigen buslijn kreeg. Maar het principe van reserveren en aansluiting op een knooppunt bleef bestaan. De dorpen Wjelsryp, Baijum, Hilaard en Wiuwert werden echter niet meer aangesloten in Winsum, maar juist bij de treinstations langs de spoorlijnen van/naar Leeuwarden (Franeker, Dronrijp, Deinum en Mantgum).