Lijn 51 Leeuwarden Station - Dokkum Busstation
Buslijn 51 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Frysk Ferfier |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 51 rijdt van Leeuwarden via Ryptsjerk, Gytsjerk, Oentsjerk, Altsjerk, Roodkerk, Rinsumageest en Damwoude naar Dokkum.
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Beursplein | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Oosterbrug | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, B. Fockesstraat | ||
Leeuwarden, Camminghastraat | ||
Leeuwarden, Arnold Feystraat | ||
Leeuwarden, Coopmansstraat | ||
Leeuwarden, Kastanjestraat | ||
Leeuwarden, Oud Tolhuis | ||
Groene Ster, Ouddeel | ||
Groene Ster, Kleine Wielen | ||
Tytsjerk, Swarteweisein | ||
Ryptsjerk, IJpeijsingel | ||
Ryptsjerk, Westerdijk | ||
Ryptsjerk, Breedijk | ||
Gytsjerk, Singel | ||
Gytsjerk, Sintrum | ||
Gytsjerk, Trynwâldsterdyk | ||
Oentsjerk, Douwelaan | ||
Oentsjerk, Heemstrastate | ||
Aldtsjerk, Boskein | ||
Aldtsjerk, Sminiastate | ||
Aldtsjerk, It Amelân | ||
Readtsjerk, Healburd | ||
Readtsjerk, Stiennendaam | ||
Rinsumageest, Van Aylvawei | ||
Rinsumageest, Eysingawei | ||
Rinsumageest, De Kapelle | ||
Damwâld, Hearewei | ||
Damwâld, Foarwei | ||
Damwâld, Romkeloane | ||
Damwâld, Mûnewei | ||
Damwâld, Kruisweg | ||
Dokkum, Tolhuis | ||
Dokkum, Politiebureau | ||
Dokkum, Sionsberg | ||
Dokkum, Dockaheem | ||
Dokkum, Bronlaan | ||
Dokkum, Woudpoort | ||
Dokkum, Drs. S. van Tuinenleane | ||
Dokkum, Bocksmeulen | ||
Dokkum, Harddraversdijk | ||
Dokkum, Dongeraheem | ||
Dokkum, Zwaluwstraat | ||
Dokkum, Busstation |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1995/1996 startte van maandag t/m zaterdag één keer per uur een rit naar Leeuwarden bij De Stern in Dokkum. In de brede spitsuren werden er 2 á 3 bussen per uur gereden in de spitsrichting. In de avonduren. zaterdags en zondags werd er een uurdienst gereden.
In de dienstregeling 1996/1997 werd van maandag t/m vrijdag gemiddeld een uurdienst gereden, in de spitsuren werden reden tot wel 3x/uur extra ritten. In de avonduren, op zaterdag en zondag werd een uurdienst gereden. De route liep in Dokkum destijds anders dan tegenwoordig, de exacte haltes zijn echter niet meer te achterhalen.
Later bij NoordNed werd inmiddels de route zoals hierboven staat gereden (behalve in Leeuwarden), de dienstregeling was ongewijzigd.
In de dienstregeling 2007 reed in de ochtendspits één toegevoegde rit vanaf Wouterswoude via Driesum en Damwoude als snelbus naar Leeuwarden, met alleen haltes in Oentsjerk en Leeuwarden.
Per 9 december 2012 wijzigde de route binnen Leeuwarden, ter vervanging van de opgeheven stadslijn 38.
Voormalige routes
Voormalige route in Dokkum
Halte | ||
Dokkum, De Stern | ||
Dokkum, Dongeraheem | ||
Dokkum, Zwaluwstraat | ||
Dokkum, Stationsweg | ||
Dokkum Autobusstation | ||
Dokkum, Koornmarkt | ||
Dokkum, Woudpoort | ||
Dokkum, Lyceumweg | ||
Dokkum, Dockaheem | ||
Dokkum, Sionsberg | ||
Dokkum, Parklaan | ||
Dokkum, Tolhuis |
Voormalige route vanaf Wouterswoude
Halte | ||
Wouterswoude, Achterweg | ||
Driezum, Nieuweweg | ||
Damwoude, Doniawei | ||
Rinsumageest, Van Aylvaweg | ||
Oentsjerk, Oentsjerk | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, NS/Busstation |
Voormalige route in Leeuwarden (t/m 12-2012)
Halte | ||
Leeuwarden, Station | ||
Leeuwarden, Beursplein | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Oosterbrug | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, Anemoonstraat | ||
Leeuwarden, Watertoren | ||
Leeuwarden, Oud Tolhuis |