Lijn 13 Dordrecht Centraal Station - Sliedrecht Stormrand
Voormalige buslijn 13 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied (2007-2018) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 13 december 2009 t/m 8 december 2018 |
Voorganger(s) | 13 |
Opvolger(s) | 8, 75, 77 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 13 reed van Dordrecht via Papendrecht naar Sliedrecht.
Dienstregeling
- De eerste rit naar Sliedrecht begon op halte Papendrecht, Viaduct N3 Oost; voor de laatste rit uit Sliedrecht was dit de eindhalte.
- Van maandag tot en met vrijdag werd de tweede rit van Sliedrecht naar Dordrecht vanaf het Burgemeester Winklerplein versterkt. Deze versterkingsrit reed niet in de kerst- en zomervakantie.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Transvaalstraat | ||
Dordrecht, Eemsteynplein | ||
Dordrecht, Professor Waterinklaan | ||
Dordrecht, Leerpark | ||
Dordrecht, Ziekenhuis Dordwijk | ||
Papendrecht, Viaduct N3 Oost | ||
Papendrecht, Kooihaven | ||
Papendrecht, Geulweg | ||
Papendrecht, Rosmolenweg | ||
Sliedrecht, Ouverture | ||
Sliedrecht, Station Baanhoek | ||
Sliedrecht, Merwebolder | ||
Sliedrecht, Deltalaan | ||
Sliedrecht, Prickwaert | ||
Sliedrecht, Geulstraat | ||
Sliedrecht, Waerthove | ||
Sliedrecht, Kerk | ||
Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein | ||
Sliedrecht, P.C. Hooftlaan | ||
Sliedrecht, Rembrandtlaan | ||
Sliedrecht, Lijsterweg | ||
Sliedrecht, Nachtegaallaan | ||
Sliedrecht, Rivierdijk | ||
Sliedrecht, Stormrand | ||
Geschiedenis
De huidige lijnvoering van lijn 13 ontstond op 13 december 2009 toen de route naar Dordrecht via de Deltalaan werd verlaten en voortaan in beide richtingen via de Kerkbuurt werd gereden. De route via de Deltalaan werd overgenomen door lijn 91. Ook ging lijn 13 voortaan via de Ouverture van de Ketelweg naar Sliedrecht rijden. Hierdoor verviel halte Baanhoek en werd halte Craijensteijn toegevoegd. Ook reed lijn 13 op zondag voortaan nog maar 1x/uur.
Halte | ||
Papendrecht, Rosmolenweg | ||
Sliedrecht, Craijensteijn | ||
Sliedrecht, Beversweer | ||
Sliedrecht, Merwebolder | ||
Sliedrecht, Prickwaert | ||
Sliedrecht, Geulstraat | ||
Sliedrecht, Waerthove | ||
Sliedrecht, Kerk | ||
Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein | ||
Sliedrecht, P.C. Hooftlaan | ||
Sliedrecht, Rembrandtlaan | ||
Sliedrecht, Lijsterweg | ||
Sliedrecht, Nachtegaallaan | ||
Sliedrecht, Rivierdijk | ||
Sliedrecht, Stormrand | ||
Sliedrecht, Begraafplaats | ||
Sliedrecht, Station | ||
Sliedrecht, De Lockhorst | ||
Sliedrecht, Cirkel | ||
Sliedrecht, De Lockhorst |
Met ingang van 8 januari 2012 verviel de spitsrit naar halte Cirkel en ging lijn 13 over de nieuwe busbaan Sonate via station Sliedrecht Baanhoek rijden. Per 6 januari 2013 werd de route in Papendrecht aangepast en ging lijn 13 voortaan via de Oostpolder i.p.v. de Ketelweg rijden.
Halte | ||
Papendrecht, Viaduct N3 Oost | ||
Papendrecht, Westkil | ||
Papendrecht, Noordkil | ||
Papendrecht, Matenasche Scheidkade | ||
Sliedrecht, Station Baanhoek |
Dit werd op 14 december 2014 weer ongedaan gemaakt en tevens werd vanaf die datum de frequentie verlaagd naar 1x/uur gedurende de hele week met uitzondering van één spitsrit vanuit Sliedrecht. Na 11 december 2016 kwam deze spitsrit weer te vervallen, zodat lijn 13 altijd in uurdienst rijdt. Wel is een versterkingsrit Sliedrecht-Dordrecht vast in de dienstregeling opgenomen.
Met ingang van 9 december 2018 nam Qbuzz het vervoer in de Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem over van Arriva. Lijn 8 nam het volledige traject van Sliedrecht naar station Dordrecht over van de opgeheven lijn 13. De bediening werd beperkt tot de spitsen, echter werd de frequentie wel verdubbeld tot 2x/uur. In Sliedrecht werd voortaan via de HOV-as gereden, de route via de Kerkbuurt werd overgenomen door lijn 75 en de route via Rembrandtlaan en Rivierdijk door lijn 77.