Drachten Van Knobelsdorffplein
Busstation Van Knobelsdorffplein | |
---|---|
Plaats | Drachten |
Concessie(s) | Fryslân GD |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Vorm | Eilandbusstation |
Type | Statisch |
Het busstation van Knobelsdorffplein ligt onder een parkeergarage aan het gelijknamige plein in Drachten. Voordat dit busstation op 10 maart 1992 officieel werd geopend lag op deze plek de halte Drachten Berglaan.
Vroeger vertrokken alle bussen in Drachten vanaf Busstation Noord, maar dat busstation is met ingang van 13 december 2009 komen te vervallen.
Er zijn rechtstreekse verbindingen naar onder meer Assen, Groningen, Heerenveen, Leeuwarden, Oosterwolde en Emmeloord. Drachten is één van de weinige grotere plaatsen in Nederland zonder trein- of metroverbinding.
In 2015 is begonnen met het realiseren van een nieuw busstation Drachten Transferium Oost aan de Ureterpvallaat, dat tevens de overstapfunctie van het Van Knobelsdorffplein heeft overgenomen. De buslijnen beginnen en eindigen vanaf eind 2016 niet meer bij het Van Knobelsdorffplein maar bij het transferium in Drachten-Oost. De opening van dat busstation was gelijk met de start van de concessie Zuidoost-Fryslân en Wadden die gewonnen was door Arriva. Het Van Knobelsdorffplein bleef behouden en kreeg in plaats van het perronbusstation een vernieuwd eilandbusstation met zes perrons. De overstapfunctie is voor de meeste gevallen verplaatst naar het nieuwe busstation.
Lijnen
Historische dienstregeling
- Informatie over de bediening van Drachten Van Knobelsdorffplein door buslijnen in het verleden is te vinden onder Drachten Van Knobelsdorffplein/Bediening (bus).