Lijn 24 Hoensbroek Randweg - Nijswiller Prov. Weg N281
Voormalige buslijn 24 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Limburg (2017-2031) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea LLE-120 |
Periode | 11 december 2016 t/m 9 december 2017 |
Voorganger(s) | 24, 27, 43 |
Opvolger(s) | 21, 24, 127 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | reed niet |
Avond | 2x/uur (tot 22:00) |
Avond (vakantie) | reed niet |
Zaterdag | 2x/uur |
Zaterdag (vakantie) | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 24 reed van Hoensbroek via Heerlen, Kerkrade en Avantis of Simpelveld naar Nijswiller.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden de ritten naar Nijswiller via Avantis en de ritten naar Hoensbroek via Simpelveld. In de middagspits reden de ritten naar Nijswiller via Simpelveld en de ritten naar Hoensbroek via Avantis.
- In de daluren, tijdens doordeweekse avonduren tot 22:00 en op zaterdag werd alleen tussen Heerlen en Hoensbroek gereden.
- Tijdens de vakantieperioden werd enkel tussen Heerlen en Avantis gereden. In de ochtendspits reed de bus naar Avantis en in de middagspits naar Heerlen.
Route
Halte | ||
Hoensbroek, Randweg | ||
Hoensbroek, Adelante | ||
Hoensbroek, Kasteel Hoensbroek | ||
Hoensbroek, Pastoorskuilenweg | ||
Hoensbroek, Markt | ||
Hoensbroek, Burgemeester Kessenplein | ||
Hoensbroek, Monseigneur Feronlaan | ||
Hoensbroek, Ligtenbergstraat | ||
Hoensbroek, Prins Willemstraat | ||
Heerlen, De Koumen | ||
Heerlen, Wijngaardsweg | ||
Heerlen, Terhoevenerweg | ||
Heerlen, Vrankerkerlaan | ||
Heerlen, Huisbergerstraat | ||
Heerlen, Mijnzetellaan | ||
Heerlen, Carboonstraat | ||
Heerlen, CBS-weg 15 | ||
Heerlen, CBS | ||
Heerlen, Busstation | ||
Heerlen, Stadsschouwburg | ||
Heerlen, Douvenrade | ||
Heerlen, Pijnsweg | ||
Heerlen, Zuyd Hogeschool | ||
Heerlen, Professor Lambertstraat | ||
Heerlen, De Thun | ||
Heerlen, Tichelbeekstraat | ||
Heerlen, Henri Dunantstraat | ||
Heerlen, Zuyderland MC | ||
Heerlen, Peschstraat | ||
Heerlen, Zandweg | ||
Heerlen, Bradleystraat | ||
Heerlen, Heerlerbaan/Kerk | ||
Heerlen, Bautscherweg | ||
Heerlen, Rukker | ||
Kerkrade, Parkstad Stadion | ||
Kerkrade, Roda-Boulevard West | ||
Kerkrade, Wiebachstraat | ||
Kerkrade, Beitel | ||
Heerlen, Trilandis/Earl Bakkenstraat | ||
Heerlen, DocMorris | ||
Heerlen, Avantis Business Center | ||
Heerlen, World Trade Center | ||
Heerlen, Beitel/Sourethweg | ||
Simpelveld, Molsberg | ||
Simpelveld, Oranjeplein | ||
Simpelveld, Waalbroek | ||
Bocholtz, Kievitsbrug | ||
Bocholtz, Groeneweg | ||
Bocholtz, Patersplein | ||
Bocholtz, Wilhelminastraat | ||
Bocholtz, Wijngracht | ||
Bocholtz, Bocholtzerheide | ||
Bocholtz, Baneheiderweg | ||
Nijswiller, Provincialeweg N281 |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 ging de volgende concessie Limburg van start, die nu de volledige provincie besloeg. Na het debacle met Abellio werd de concessie aan de tweede winnaar gegund: Arriva. Het lijnennet van Veolia Transport werd hierbij flink aangepast, waarbij het visgraatmodel de basis voor het lijnennet vormt.
Delen van de buslijnen 24, 27 en 43 werden samengevoegd tot lijn 24, waarbij gedurende de spitsuren een kwartierdienst wordt gereden in aanvulling op lijn 21. Buiten de spitsuren wordt alleen binnen de Parkstad gereden en dan wordt minder frequent gereden.
Op 10 december 2017 werden meerdere wijzigingen doorgevoerd. In Hoensbroek ging deze lijn in beide richtingen via de Pastoorskuilenweg rijden en het gehele traject tussen Kerkrade en Nijswiller via Avantis kwam te vervallen; het nieuwe begin- en eindpunt komt te liggen op de Roda-Boulevard. Het traject naar Avantis wordt overgenomen door de nieuwe lijn 127. Ook gaat deze lijn tijdens de schoolvakanties, in de avonduren en op zondag rijden met een frequentie van 2x per uur tijdens de vakanties en 1x uur op de overige tijdstippen.