(wijz) ← Oudere versie | Huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Op deze pagina is een overzicht te vinden van de buslijnen die vroeger Amsterdam Arent Janszoon Ernststraat aandeden.
Let op: dit overzicht is mogelijk niet compleet. De route bevat niet altijd alle routevarianten die in de geschiedenis zijn bediend.
Overzicht buslijnen
|
Route
|
|
Vervoerder(s)
|
Periode
|
|
26
|
Amsterdam: Centrum - Oud-Zuid - Buitenveldert
|
Stadsbus
|
GVB
|
4 juni 1967 t/m 3 mei 1969
|
regio Amsterdam
|
26
|
Amsterdam, De Cuserstraat - Leidseplein (1969-1981)
|
Stadsbus
|
GVB
|
4 mei 1969 t/m 2 juli 1981
|
regio Amsterdam
|
45
|
Amsterdam: Station Zuid - De Boelelaan/VU - Buitenveldert - Amstelveen: Oranjebaan - Binnenhof - Busstation
|
Stadsbus
|
GVB
|
9 en 10 maart 2019 13 en 14 april 2019 20 t/m 22 april 2019 18 en 19 mei 2019 15 en 16 juni 2019 14 juli t/m 25 augustus 2019 14 en 15 maart 2020 25 en 26 juli 2020
|
concessie Stadsvervoer Amsterdam (2012-2024)
|
63
|
Amsterdam: Haarlemmermeerstation - Station Zuid - Buitenveldert - Amstelveen: Oude Dorp - Ziekenhuis - Waardhuizen
|
Stadsbus
|
NZH (1997 - 1999), Connexxion (1999 - 2000), GVB (1997 - 2000)
|
1 juni 1997 t/m 27 mei 2000
|
regio Amsterdam, regio Amstelland-Meerlanden
|
64
|
Amsterdam: Station Sloterdijk - Bos en Lommer - Slotervaart - Buitenveldert - Amstelveen: Kronenburg - Plein 1960
|
Stadsbus
|
GVB (1988 - ...), Centraal Nederland (1988 - ...)
|
29 mei 1988 t/m 18 september 1994
|
regio Amsterdam
|
66
|
Amstelveen Watercirkel - Amsterdam Leidseplein (1969-1975)
|
Stadsbus
|
GVB (1969 - 1975), Maarse & Kroon (1969 - 1973), Centraal Nederland (1973 - 1975)
|
27 mei 1969 t/m 22 februari 1975
|
regio Amsterdam, regio Amstelland-Meerlanden
|
66
|
Amsterdam: Amstelstation - Rivierenbuurt - Station RAI - VU Medisch Centrum - Amstelveenseweg - Amstelveen: Oude Dorp - Ouderkerkerlaan - Waardhuizen
|
Stadsbus
|
GVB
|
28 mei 2000 t/m 27 mei 2006
|
concessie Stadsvervoer Amsterdam (2006-2011) regio Amsterdam
|
67
|
Amsterdam - Amstelveen
|
Stadsbus
|
Centraal Nederland en GVB
|
1 juni 1986 t/m 2 juni 1991
|
regio Amsterdam
|
69
|
Amsterdam: Amstelstation - Scheldebuurt - RAI - Buitenveldert - Amstelveen: Busstation
|
Streekbus
|
NZH (... - 1999), Connexxion (1999 - 2000)
|
... t/m 27 mei 2000
|
regio Amsterdam
|
148
|
Amsterdam - Ouderkerk aan de Amstel - Amstelveen
|
Streekbus
|
Centraal Nederland (1987 - 1994), NZH (1994 - 1999), Connexxion (1999 - ...), GVB (... - ...)
|
31 mei 1987 t/m 27 mei 2000
|
regio Amsterdam, regio Amstelland-Meerlanden
|
149
|
Amsterdam Zuid - Buitenveldert - Amstelveen - Nes aan de Amstel - Uithoorn
|
Streekbus
|
Centraal Nederland (1991 - ...), NZH (... - 1999)+GVB, Connexxion (1999 - ...)
|
2 juni 1991 t/m ...
|
regio Amsterdam, regio Amstelland-Meerlanden
|
169
|
Amsterdam Amstel - Amsterdam RAI - Amsterdam Buitenveldert - Amstelveen - Schiphol Oost - Schiphol Noord - Schiphol Centrum - Schiphol Zuid
|
Streekbus
|
NZH (1998 - 1999), Connexxion (1999 - 2000)
|
24 mei 1998 t/m 25 maart 2000
|
regio Amsterdam, regio Amstelland-Meerlanden
|
199
|
Amsterdam: Amstelstation - Rivierenbuurt - Station RAI - Amstelveen: Busstation - Westwijk - Schiphol: Oost - Noord - Centrum - Zuid
|
Stadsbus
|
GVB
|
26 maart 2000 t/m 27 mei 2006
|
concessie Stadsvervoer Amsterdam (2006-2011) regio Amsterdam
|
199
|
Amsterdam Station Zuid - Amstelveen - Schiphol-Oost - Schiphol Knooppunt Noord - Schiphol P40 - Schiphol Airport - Schiphol P30
|
Streekbus
|
Connexxion
|
28 mei 2006 t/m 9 december 2017
|
concessie Amstelland-Meerlanden (2008-2017)
|
248
|
Amstelveen - Ouderkerk aan de Amstel - Amsteldijk - Amsterdam Buitenveldert - Amsterdam Zuid
|
Belbus
|
GVB
|
28 mei 2000 t/m 27 mei 2006
|
concessie Stadsvervoer Amsterdam (2006-2011) regio Amsterdam
|
284
|
Amsterdam: Centraal Station - Leidseplein - Rivierenbuurt - Station RAI - Buitenveldert - Amstelveen: Busstation
|
Nachtbus
|
GVB
|
22 juli 2018 t/m 14 december 2019
|
concessie Stadsvervoer Amsterdam (2012-2024)
|
354
|
Amsterdam: Centraal Station - Centrum - Zuid - Buitenveldert - Amstelveen: Stadshart - Waardhuizen - Westwijk
|
Nachtbus
|
GVB
|
maart 2004 t/m 11 december 2004
|
regio Amsterdam
|
354
|
Amsterdam: Centraal Station - Leidseplein - Station RAI - Amstelveen: Busstation - Waardhuizen
|
Nachtbus
|
GVB
|
14 december 2003 t/m 12 december 2015
|
concessie Stadsvervoer Amsterdam (2006-2011), concessie Stadsvervoer Amsterdam (2012-2024)
|
354
|
Amsterdam: Centraal Station - Centrum - Zuid - Buitenveldert - Amstelveen: Stadshart - Waardhuizen - Westwijk
|
Nachtbus
|
GVB
|
14 december 2003 t/m maart 2004
|
regio Amsterdam
|
465
|
Amsterdam: Gelderlandplein - VUmc/Boechorststraat
|
Stadsbus
|
GVB
|
3 september 2017 t/m 27 februari 2022
|
concessie Stadsvervoer Amsterdam (2012-2024)
|
754
|
Amsterdam: Centraal Station - Leidseplein - Rivierenbuurt - Station RAI - Buitenveldert - Amstelveen: Busstation
|
Nachtbus
|
GVB
|
13 december 2015 t/m 21 juli 2018
|
concessie Stadsvervoer Amsterdam (2012-2024)
|