Lijn 18 Leeuwarden, Busstation - Vrijheidswijk
Buslijn 18 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Leeuwarden |
Materieel | Irisbus Citelis CNG |
Rijdt sinds | 6 maart 2016 |
Voorganger(s) | 38 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur (middag) |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 18 rijdt van station Leeuwarden via Heechterp naar de Vrijheidswijk.
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Beursplein | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Oosterbrug | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, Barent Fockesstraat | ||
Leeuwarden, Camminghastraat | ||
Leeuwarden, Arnold Feystraat | ||
Leeuwarden, Coopmansstraat | ||
Leeuwarden, Kastanjestraat | ||
Leeuwarden, Canadezenlaan | ||
Leeuwarden, Robinsonstraat | ||
Leeuwarden, Dragoonsplein |
Geschiedenis
Op 6 maart 2016 vond een grote herziening plaats in het stadsnet van Leeuwarden. Lijn 38 werd hierbij vernummerd naar lijn 18. In de route en dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats.
Op 22 juli 2018 werd begonnen met het strekken van de routes van een aantal lijnen. Hiermee ging lijn 51 in Leeuwarden weer de oude route via De Bleek rijden. Lijn 18 zou het oude traject blijven bedienen en kreeg voortaan ook op zaterdag een uursdienst.
Van vrijdag 17 t/m zondag 19 augustus 2018 werd volgens een aangepaste dienstregeling gereden vanwege de Reuzen van Royal de Luxe. Lijn 18 kwam hiermee te vervallen.