Lijn 74 Doetinchem Station - Enschede Centraal Station (2002-2017)
Voormalige buslijn 74 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Achterhoek-Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea LLE, Scania OmniLink, Optare Solo |
Periode | 6 januari 2002 t/m 9 december 2017 |
Voorganger(s) | 74 |
Opvolger(s) | 74 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1-4x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 74 reed van Doetinchem via Westendorp, Varsseveld, Harreveld, Lichtenvoorde, Groenlo, Eibergen en Haaksbergen naar Enschede.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden enkele toegevoegde ritten van Lichtenvoorde, Twenteroute naar Haaksbergen, Busstation en van Groenlo/Haaksbergen naar Doetinchem. Hierdoor ontstond een frequentie van 4x/uur.
- Tussen 09:00 en 13:00 uur werd 1x/uur gereden, daarna 2x/uur.
- Tussen 13:30 en 16:00 uur reden enkele toegevoegde ritten van Doetinchem naar Groenlo, zodat opnieuw een frequentie van 4x/uur ontstond.
- In de vakanties werd 1x/uur gereden en in de spits aangevuld tot 2x/uur tussen Doetinchem en Groenlo.
- In de spitsrichting en éénmaal rond het middaguur werd in Lichtenvoorde via de Galileistraat gereden.
- Tussen Groenlo en Enschede werd dezelfde route gereden als lijn 73.
- Wanneer lijn 74 niet reed, zijn lijn 72, lijn 73 en de trein tussen Varsseveld en Doetinchem het alternatief.
Route
Halte | ||
Doetinchem, Station | ||
Doetinchem, Gemeentehuis | ||
Doetinchem, Raadhuisstraat | ||
Doetinchem, Graafschap College | ||
Doetinchem, Klompenfabriek | ||
Doetinchem, Zuivelweg | ||
Slangenburg, Kasteel Slangenburg | ||
Westendorp, Boesvelderdijk | ||
Varsseveld, Den Es | ||
Heelweg, Radstake | ||
Harreveld, Harreveld | ||
Lichtenvoorde, Twenteroute | ||
Lichtenvoorde, Galileïstraat | ||
Groenlo, Busstation | ||
Groenlo, Den Sliem | ||
Hupsel, Café De Keet | ||
Eibergen, De Kiefte | ||
Eibergen, Viersprong | ||
Eibergen, Garage Grooters | ||
Haaksbergen, Scholtenhage | ||
Haaksbergen, Busstation | ||
Haaksbergen, Blanckenborch | ||
Haaksbergen, Weg naar Veldmaat | ||
Enschede, Crematorium | ||
Enschede, P+R Zuiderval | ||
Enschede, Rabobank | ||
Enschede, MST Haaksbergerstraat | ||
Enschede, Van Heekplein | ||
Enschede, Centraal |
Geschiedenis
De huidige lijnvoering vindt zijn oorsprong op 6 januari 2002 nadat de voormalige lijn 74 gesplitst werd in Doetinchem. Het trajectdeel tussen Doetinchem en Enschede bleef rijden onder het lijnnummer 74, het trajectdeel tussen Doetinchem en Arnhem kreeg lijnnummer 29.
In de dienstregeling 2004 werd op weekdagen overdag 1x/uur het hele traject gereden en 1x/uur tussen Doetinchem en Groenlo. In de vakantieperioden werd 1x/uur het hele traject gereden.
In de avonduren en het weekend werd 1x/uur gereden tussen Doetinchem en Groenlo. Doorgaande reizigers konden via Neede reizen met lijn 53 en 20. De laatste ritten op zaterdag reden bovendien via de parkeerplaats van de Radstake in Heelweg en in Groenlo via het City-Centrum.
Op 12 december 2010 werden de concessie Achterhoek en Rivierenland samengevoegd tot de concessie Achterhoek-Rivierenland. Na de aanbesteding was deze gewonnen door Arriva, die aanvankelijk alleen de busdiensten overnam. De treinen in dezelfde regio worden pas in 2013 overgenomen.
Op 12 december 2010 werden de ritten in het weekend doorgetrokken van Groenlo naar Haaksbergen, zodat de reizigers in de Achterhoek meer reismogelijkheden kregen. In de rest van de route en in de dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats.
Op 11 december 2011 kwam de vakantiedienstregeling te vervallen. Dit betekende dat op weekdagen overdag elk half uur een bus rijdt tussen Doetinchem en Groenlo en er sindsdien geen verkorte ritten tot Varsseveld meer zijn. Doorgaande reizigers over het hele traject dienden soms vaker over te stappen in Groenlo van/op lijn 73.
Vanaf 14 december 2014 vervielen alle ritten in de avonduren en het weekeinde. Tussen Groenlo en Varsseveld kon vanaf die datum gebruik worden gemaakt van lijn 72 en tussen Varsseveld en Doetinchem was de trein het alternatief. Westendorp kreeg een alternatief door middel van verlegging van de belbusritten van lijn 194. Voorts werd voor enkele ritten in Lichtenvoorde een variant toegevoegd via de Galileistraat ten behoeve van de sociale werkplaats. In de spitsuren werd de frequentie tussen Doetinchem en Groenlo verhoogd naar een kwartierdienst.
Op 10 december 2017 werd de reisas N18 - Enschede opnieuw opgezet. lijn 74 ging voortaan weer de hele week rijden tussen Varsseveld en Haaksbergen, van maandag t/m vrijdag naar Enschede enerzijds en Doetinchem anderzijds. In combinatie met lijn 73 werd een verhoogde frequentie geboden naar Twente en de lokale ontsluiting van Lichtenvoorde gebeurd nog steeds door lijn 72.
- Voormalige lijn 74
- Voormalige buslijnen
- Concessie Achterhoek-Rivierenland (voormalige lijnen)
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Plaats Doetinchem
- Station Doetinchem
- Plaats Lichtenvoorde
- Lichtenvoorde Twenteroute
- Plaats Groenlo
- Groenlo Busstation
- Plaats Haaksbergen
- Haaksbergen Busstation
- Plaats Enschede
- Enschede Van Heekplein
- Station Enschede