Lijn 129 Alkmaar Station - Purmerend Tramplein
Buslijn 129 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro, VDL Berkhof Procity |
Rijdt sinds | 14 december 2008 |
Voorganger(s) | 127 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur (zomer) |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur (zomer) |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 1x/uur (zomer) |
Zondag | 1-2x/uur |
Zondag (vakantie) | 1x/uur (zomer) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 129 rijdt van Alkmaar via Schermer, Stompetoren, Schermerhorn, Noordbeemster, Middenbeemster en Zuidoostbeemster naar Purmerend.
Dienstregeling
- Tijdens de daluren en in het weekend wordt (uitgezonderd de zomervakantie) vanaf 13:15 uur twee keer per uur gereden.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Alkmaar, Oudorperdijkje | ||
Alkmaar, Rijnstraat | ||
Alkmaar, Nieuwe Schermerweg | ||
Alkmaar, Saturnusstraat P+R | ||
Alkmaar, Omval | ||
Schermer, Drie Koningshoofden | ||
Schermer, Jansen | ||
Schermer, Wittenburg | ||
Stompetoren, Dorp | ||
Stompetoren, Menningweerweg | ||
Stompetoren, Witte Brug | ||
Schermerhorn, IJzeren Brug | ||
Schermerhorn, Hondenweg | ||
Schermerhorn, Schermerdijk | ||
Schermerhorn, 't Zuidje | ||
Schermerhorn, v.d. Hulst | ||
Noordbeemster, Jisperweg | ||
Noordbeemster, Kruis | ||
Noordbeemster, De Vries | ||
Noordbeemster, Oosthuizerweg | ||
Middenbeemster, Witte Kan | ||
Middenbeemster, Velzeboer | ||
Middenbeemster, Hobredeweg | ||
Middenbeemster, Tuyp | ||
Middenbeemster, C. ten Hoopestraat | ||
Middenbeemster, De Buurt | ||
Middenbeemster, Klaas Hogentoornlaan | ||
Middenbeemster, De Knip | ||
Zuidoostbeemster, Kleine Bijenkorf | ||
Zuidoostbeemster, Volgerweg | ||
Zuidoostbeemster, Arbeid Adelt | ||
Zuidoostbeemster, Jonk | ||
Zuidoostbeemster, Halfweg | ||
Zuidoostbeemster, Nekkerweg | ||
Zuidoostbeemster, Zuiderweg | ||
Zuidoostbeemster, Kolkpad | ||
Zuidoostbeemster, D. Dekkerstraat | ||
Zuidoostbeemster, W. Sluislaan | ||
Purmerend, Gedempte Singelgracht | ||
Purmerend, Tramplein |
Geschiedenis
Bij aanvang van de concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd lijn 127 beperkt tot het traject Alkmaar - Avenhorn. Op het doorgaande traject Alkmaar - Purmerend ging voortaan lijn 129 rijden, echter alleen elk half uur in de (brede) spitsuren. Daarbuiten konden doorgaande reizigers gebruik maken van de lijnen 123 en 126 en vervolgens in De Rijp overstappen op 100.
Vanaf 13 december 2009 ging deze lijn weer in de daluren 1x/uur rijden, hiermee werd het gemis van een doorgaande verbinding tussen Alkmaar en Purmerend enigszins hersteld. In combinatie met lijn 127 werd zelfs elk half uur gereden tussen Alkmaar en Noordbeemster. In het weekeinde moest nog steeds overgestapt worden in Noordbeemster op een bus/van Arriva.
Op 11 december 2011 werden de ritten van lijn 127 geïntegreerd in deze buslijn. Dit betekende dat de frequentie van maandag t/m vrijdag in de (brede) spitsuren omhoog ging naar een halfuursdienst en dat de lijn voortaan ook 1x/uur in de avonduren en het weekeinde ging rijden. Bovendien verviel de overstap in Noordbeemster op die momenten omdat alle ritten weer naar Purmerend gingen rijden.
Op 9 december 2012 werd de frequentie op zaterdag- en zondagmiddag tussen 13:50 en 17:50 uur verhoogd naar een halfuursdienst.