Lijn 13 Veendam Busstation - Winschoten Station
Voormalige buslijn 13 | |
Vervoerder(s) | GADO, Arriva, Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Wright Commander, VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro LE, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | ... t/m 7 mei 2011 |
Opvolger(s) | 13 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur (LijnBelBus) |
Zondag | 1x/3 uur (LijnBelBus) |
Lijn 13 reed van Veendam via Muntendam, Meeden, Westerlee en Heiligerlee naar Winschoten.
Route
Halte | ||
Veendam, Busstation | ||
Veendam, Raadsgildestraat | ||
Veendam, Ubbo Willekensstraat | ||
Veendam, Van Beresteijnstraat | ||
Veendam, Jacob Bruggemalaan | ||
Veendam, Beneden Oosterdiep | ||
Veendam, Nassaustraat | ||
Veendam, Scholthuizen | ||
Veendam, Sinnegeslaantje | ||
Veendam, Wethouder Venemasingel | ||
Muntendam, De Wijde Blik | ||
Muntendam, Singelweg | ||
Muntendam, Briefkestreek | ||
Muntendam, Oude Verlaat | ||
Meeden, Driesprong | ||
Meeden, Hereweg 12 | ||
Meeden, Hereweg 84 | ||
Meeden, Hereweg 132 | ||
Meeden, Hereweg 180 | ||
Meeden, Vijverlaan | ||
Meeden, Hereweg 274 | ||
Meeden, Hereweg 328 | ||
Meeden, Wethouder L. Veemanweg | ||
Westerlee, Tonkensoordlaan | ||
Westerlee, Hoofdweg 11 | ||
Westerlee, Emergoweg | ||
Westerlee, Engelkeslaan | ||
Westerlee, Kerk | ||
Westerlee, Lagelaan | ||
Westerlee, 2e Garstelaan | ||
Westerlee, 1e Bovenpad | ||
Heiligerlee, Trekweg | ||
Heiligerlee, Standbeeld | ||
Heiligerlee, Geuzenstraat | ||
Heiligerlee, Piekeniersweg | ||
Winschoten, Kloostertuin | ||
Winschoten, Hessenbril | ||
Winschoten, Dennenweg | ||
Winschoten, Nassaustraat | ||
Winschoten, Oldambtplein | ||
Winschoten, Sint Lucas Ziekenhuis | ||
Winschoten, Mr. D.U. Stikkerlaan | ||
Winschoten, Posttil | ||
Winschoten, Bus- / Treinstation |
Geschiedenis
Deze lijn reed al bij de GADO in 1985. De route en frequentie verschilden destijds nauwelijks.
In de dienstregeling 1992/1993 werd er van maandag t/m vrijdag de gehele dag tot ongeveer 21.30 uur een uursdienst gereden, aangevuld met extra ritten in de ochtendspits van Veendam naar Winschoten. In de middag was er dan een halfuursdienst van Winschoten naar Veendam. Op zaterdag was er overdag een uursdienst en in de avond een twee uursdienst. Op zon- en feestdagen werd er globaal eens per twee uren gereden.
In de dienstregeling 1995/1996 werd er niet gereden in de avonduren en op zondag. Het vervoer werd dan verzorgt door Lijntaxi 213.
Op 8 mei 2011 werd de lijn in Veendam uitgebreid met het traject Station - Woortman, verder werd de dienstregeling uitgebreid naar een uurdienst op maandag t/m zaterdag. Daar tegenover stond dat de bediening op zondag verviel.