Lijn 105 Amsterdam Buiksloterwegveer - Purmerend Korenstraat (1990-2011)
Voormalige buslijn 105 | |
Vervoerder(s) | NZH, Connexxion, Arriva |
Concessie | Waterland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten Alliance, Berkhof Duvedec, VDL Berkhof Ambassador, Scania Omnilink |
Periode | ... t/m 10 december 2011 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 105 reed van Amsterdam via Watergang en Ilpendam naar Purmerend.
's Avonds en op zondag reed lijn 105 alleen tussen de Koogsingel en het Tramplein. Op zaterdag werd er alleen tussen Tramplein en Korenstraat gereden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Buiksloterwegveer | ||
Amsterdam, Meidoornplein | ||
Amsterdam, Hagedoornplein | ||
Amsterdam, Kraaienplein | ||
Amsterdam, Havikslaan | ||
Amsterdam, Hamerstraat | ||
Amsterdam, Merelstraat | ||
Amsterdam, Rode Kruisstraat | ||
Amsterdam, Buikslotermeerplein | ||
Schouw, Splitsing | ||
Watergang, Pontje | ||
Watergang, Dorp | ||
Ilpendam, Jaagweg | ||
Ilpendam, Dorp | ||
Ilpendam, Purmerlandersteiger | ||
Purmerend, Vurige Staart | ||
Purmerend, Jan Blankenbrug | ||
Purmerend, Rozenstraat | ||
Purmerend, Tramplein | ||
Purmerend, Gedempte Singelgracht | ||
Purmerend, Gedempte Where | ||
Purmerend, Stadhuis | ||
Purmerend, Waterlandplein | ||
Purmerend, Waterlandlaan | ||
Purmerend, Brug Wheermolen | ||
Purmerend, Churchilllaan | ||
Purmerend, Hannie Schaftstraat | ||
Purmerend, Albert Schweitzerlaan | ||
Purmerend, Anne Franklaan | ||
Purmerend, Meteorenweg/NS | ||
Purmerend, Van IJsendijkstraat | ||
Purmerend, Flevostraat | ||
Purmerend, Prof. Mr. P.J. Oudlaan | ||
Purmerend, Sternstraat | ||
Purmerend, Aalscholverstraat | ||
Purmerend, M.L. Kingweg | ||
Purmerend, Koogsingel | ||
Purmerend, Cantekoogweg | ||
Purmerend, Kwadijkerkoogweg | ||
Purmerend, Nieuwe Gouw | ||
Purmerend, Ampèrestraat | ||
Purmerend, Kelvinstraat | ||
Purmerend, Korenstraat |
Geschiedenis
Deze lijn vindt zijn oorsprong bij de NZH.
In de dienstregeling 1999/2000 werd ook op zondagochtend vroeg nog 1x naar de garage gereden en 3x terug. Doordeweeks werd ongeveer tot 18.30 gereden, op zaterdag tot ongeveer 17.30.
In de dienstregeling 2005 werd op maandag t/m vrijdag overdag een basishalfuurdienst over het hele traject gereden. Op zaterdag werd slechts een halfuurdienst gereden tussen het Tramplein en de Garage aan de Cantekoogweg. De laatste 2 ritten doordeweeks en de laatste 4 ritten op zaterdag reden vanaf het Tramplein naar de Curchilllaan, om vanaf daar via de Anne Franklaan en H. Schaftstraat weer terug naar het Tramplein te rijden. Na 21.00 uur 's avonds en op zondag reed de lijn niet.