Lijn 51 Leeuwarden Station - Dokkum Busstation
Buslijn 51 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 51 rijdt van Leeuwarden via Ryptsjerk, Gytsjerk, Oentsjerk, Altsjerk, Roodkerk, Rinsumageest en Damwoude naar Dokkum.
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Beursplein | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Oosterbrug | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, B. Fockesstraat | ||
Leeuwarden, Camminghastraat | ||
Leeuwarden, Arnold Feystraat | ||
Leeuwarden, Coopmansstraat | ||
Leeuwarden, Kastanjestraat | ||
Leeuwarden, Oud Tolhuis | ||
Leeuwarden, Ouddeel | ||
Leeuwarden, Kleine Wielen | ||
Tytsjerk, Swarteweisein | ||
Ryptsjerk, IJpeijsingel | ||
Ryptsjerk, Westerdijk | ||
Ryptsjerk, Breedijk | ||
Gytsjerk, Singel | ||
Gytsjerk, Sintrum | ||
Gytsjerk, Trynwâldsterdyk | ||
Oentsjerk, Douwelaan | ||
Oentsjerk, Heemstrastate | ||
Aldtsjerk, Boskein | ||
Aldtsjerk, Van Sminiastate | ||
Aldtsjerk, It Amelân | ||
Readtsjerk, Healburd | ||
Readtsjerk, Stiennendaam | ||
Rinsumageest, Van Aylvawei | ||
Rinsumageest, Eysingawei | ||
Rinsumageest, De Kapelle | ||
Damwâld, Hearewei | ||
Damwâld, Foarwei | ||
Damwâld, Romkeloane | ||
Damwâld, Mûnewei | ||
Damwâld, Kruisweg | ||
Dokkum, Tolhuis | ||
Dokkum, Politiebureau | ||
Dokkum, Sionsberg | ||
Dokkum, Dockaheem | ||
Dokkum, Bronlaan | ||
Dokkum, Woudpoort | ||
Dokkum, Drs. S. van Tuinenleane | ||
Dokkum, Bocksmeulen | ||
Dokkum, Harddraversdijk | ||
Dokkum, Dongeraheem | ||
Dokkum, Zwaluwstraat | ||
Dokkum, Busstation |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1995/1996 werd er van maandag t/m zaterdag één keer per uur een rit naar Leeuwarden begonnen bij Dokkum De Stern dan naar het Autobusstation. In de brede spits werden er 2-3 bussen per uur gereden in de spitsrichting. In de avonduren. zaterdags en zondags werd er een uurdienst gereden.
Voormalige route binnen Dokkum
Halte | ||
Dokkum, De Stern | ||
Dokkum, Dongeraheem | ||
Dokkum, Zwaluwstraat | ||
Dokkum, Stationsweg | ||
Dokkum Autobusstation | ||
Dokkum, Koornmarkt | ||
Dokkum, Woudpoort | ||
Dokkum, Lyceumweg | ||
Dokkum, Dockaheem | ||
Dokkum, Sionsberg | ||
Dokkum, Parklaan | ||
Dokkum, Tolhuis |
In de dienstregeling 1996/1997 werd op maandag t/m vrijdag gemiddeld een uurdienst gereden, in de spitsuren werden reden tot wel 3x/uur extra ritten. In de avonduren, op zaterdag en zondag werd een uurdienst gereden. De route destijds in Dokkum liep anders dan tegenwoordig, de exacte haltes zijn echter niet meer te achterhalen.
Later bij NoordNed werd inmiddels de route zoals hierboven staat gereden (behalve in Leeuwarden), de dienstregeling was ongewijzigd.
Per 9 december 2012 wijzigde de route binnen Leeuwarden, ter vervanging van de opgeheven stadslijn 38.
Voormalige route binnen Leeuwarden t/m 8 december 2012
Halte | ||
Leeuwarden, Station | ||
Leeuwarden, Beursplein | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Oosterbrug | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, Anemoonstraat | ||
Leeuwarden, Watertoren | ||
Leeuwarden, Oud Tolhuis |