Lijn 31 Ommen Markt - Hoogeveen Station NS
Voormalige buslijn 31 | |
Vervoerder(s) | Arriva (... - ...), Connexxion (... - 2009), Qbuzz (2009 - 2012) |
Concessie | GD (2010-2019) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten Alliance, VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro LE |
Periode | ... t/m 7 januari 2012 |
Voorganger(s) | 31 |
Opvolger(s) | 31, 131 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 31 reed van Ommen via Witharen, Balkbrug, Den Oosterhuis, Linde, Zuidwolde en Ten Arlo naar Hoogeveen.
Dienstregeling
In de (brede) spitsuren reden extra ritten tussen Balkbrug en Hoogeveen.
Route
Halte | ||
Ommen, Markt | ||
Varsen, Varsenerdijk | ||
Ommen, Stadshaghen | ||
Ommen, Danteweg | ||
Ommen, Chevalleraustraat | ||
Ommen, Schurinkstraat | ||
Ommen, Balkerweg | ||
Ommen, Emslandweg | ||
Ommen, Tussenweg | ||
Ommen, Weth. Petterweg | ||
Witharen, De Haar | ||
Witharen, Tolhuisweg | ||
Balkbrug, Maatschappij Wijk | ||
Balkbrug, Woestenweg | ||
Balkbrug, Koloniedijk | ||
Balkbrug, Ommerschans | ||
Balkbrug, Rijksinstituut Veldzicht | ||
Balkbrug, Centrum | ||
Balkbrug, W. ter Haarstraat | ||
Balkbrug, Den Kaat 7 | ||
Balkbrug, Weg naar den Oosterhuis | ||
Den Oosterhuis, Nieuwe Dijk | ||
Den Oosterhuis, Ommerweg 78 | ||
Den Oosterhuis, Nolderweg | ||
Linde, Hooiweg | ||
Linde, Linderweg | ||
Linde, Bazuinerweg | ||
Linde, Ommerweg 37 | ||
Linde, Ekelenbergweg | ||
Zuidwolde, Slagendijk | ||
Zuidwolde, Nijverheidsweg | ||
Zuidwolde, Burgerzinweg | ||
Zuidwolde, De Vennen 2 | ||
Zuidwolde, Dissel | ||
Zuidwolde, De Marsen | ||
Zuidwolde, Molenweg | ||
Zuidwolde, Busstation | ||
Zuidwolde, Hoofdstraat 2 | ||
Zuidwolde, Stuw | ||
Zuidwolde, Hoogeveenseweg 9 | ||
Ten Arlo, Spiekampenweg | ||
Ten Arlo, Hoogeveenseweg 6 | ||
Hoogeveen, Erflanden | ||
Hoogeveen, Nieuwe Brug | ||
Hoogeveen, Schuttevaer | ||
Hoogeveen, Kinholtsweg | ||
Hoogeveen, Van Leeuwenhoekstraat | ||
Hoogeveen, Grittenborgh | ||
Hoogeveen, Ziekenhuis | ||
Hoogeveen, Griendtsveenweg | ||
Hoogeveen, Marisstraat | ||
Hoogeveen, Willemskade | ||
Hoogeveen, Centrum | ||
Hoogeveen, Station |
Geschiedenis
Voor de autobusdienst Ommen-Balkbrug-Dedemsvaart-Linde-Zuidwolde-Ten Arloo-Hoogeveen was op 11 januari 1933 aan E. Lambers te Ommen vergunning verleend. Deze is in 1934 overgedragen aan de DABO. (bron: Drents Archief)
DABO/EDS reed de lijn al in de jaren '50 onder hetzelfde lijnnummer 31. Vanaf 1963 onder de naam DVM. Vanaf ca. 1970 was de lijn in Dedemsvaart in tweeën geknipt: Er bleef een lijn Hoogeveen - Dedemsvaart rijden in een regelmatige tweeuursdienst, in de spits elk uur met een overstap in Zuidwolde. Op het traject Dedemsvaart - Ommen werden nog maar 3 tot 5 aparte ritten per dag gereden. Van 1982 tot 1993 reed de VAD tussen Balkbrug en Ommen met lijn 139. Daarna ging de lijn weer naar de DVM. Aanvankelijk als lijn 39 Dedemsvaart - Balkbrug - Ommen, maar enige jaren later weer als de oude lijn 31.
Op 1 juli 2001 kwamen de extra ritten 's middags tussen Hoogeveen en Zuidwolde te vervallen vanwege de geringere bezetting. Alleen rond 16:00 bleef één extra rit naar Zuidwolde rijden ten behoeve van de vele scholieren rond dit tijdstip.
In de dienstregeling 2003 bij Arriva werd op maandag t/m vrijdag overdag 1x/uur het hele traject gereden. Op zaterdag overdag werd 1x/uur gereden tussen Hoogeveen en Dedemsvaart. In de avonduren en op zondag werd datzelfde traject 1x per 2 uur als belbus gereden.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Op 8 januari 2012 werd de route doorgetrokken naar station Ommen. Lijn 31 werd in Ommen verlengd tot het station. Met deze verlenging kregen de treinreizigers een doorreismogelijkheid naar het Centrum van Ommen en reizigers vanuit Ommen konden sneller overstappen op de treinen. Bovendien werden de spitsritten tussen Hoogeveen en Balkbrug afgesplitst en ondergebracht bij de nieuwe lijn 131, die een snellere route ging rijden.
Voormalige routes
Route naar Dedemsvaart
Niet compleet
Halte | ||
Balkbrug, Centrum | ||
Dedemsvaart, Busstation | ||
Dedemsvaart, De Magnolia |