Lijn 722 Waaxens
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 17 jul 2016 om 10:05
Belbuslijn 722 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Belbus |
Formule | Opstapper Friesland |
Materieel | Taxibusje |
Rijdt sinds | 6 maart 2016 |
Voorganger(s) | 560 |
Frequenties
| |
Spits | rijdt niet |
Dal | 1x/uur (tot 12:10) |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 722 rijdt van Waaxens naar Dokkum, Oentsjerk en Ferwert.
Routes
Lijn 7221
Halte | ||
Waaxens, Waaxens | ||
Dokkum, Busstation |
Lijn 7222
Halte | ||
Waaxens, Waaxens | ||
Dokkum, Sionsberg |
Lijn 7223
Halte | ||
Waaxens, Waaxens | ||
Holwerd, Provincialeweg |
Geschiedenis
Op 6 maart 2016 werd het systeem van de Opstapper aangepast naar aanleiding van het gebruik en ervaringen met de Opstapperlijnen in Noordoost-Friesland rondom Dokkum. Voortaan krijgt elke kern met een opstapperhalte een lijnnummer en achter dat nummer wordt vervolgens een "1", "2" enz. toegevoegd voor de routes die vanuit die kern worden gereden. Waaxens kreeg het lijnnummer 722 en van daaruit wordt naar het Busstation Dokkum, het Ziekenhuis Sionsberg te Dokkum en de halte Provincialeweg in Holwerd gereden.