Lijn 273 St. Annaparochie Van Harenstraat - Oude Bildtzijl De Kolk
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 5 jan 2020 om 15:14
Voormalige belbuslijn 273 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Belbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | ... t/m 14 december 2019 |
Opvolger(s) | 273 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur (vanaf 14:30) |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 273 reed van Sint Annaparochie naar Oude Bildtzijl.
Route
Halte | ||
Sint Annaparochie, Van Harenstraat | ||
Nij Altoenae, Nij Altoenae | ||
Nij Altoenae, Strandhuis | ||
Nij Altoenae, Stadniks | ||
Nij Altoenae, ZPC | ||
Nij Altoenae, Hoogland | ||
Oude Bildtzijl, Burdineweg | ||
Oude Bildtzijl, Krol | ||
Oude Bildtzijl, Opdijk | ||
Oude Bildtzijl, Borger | ||
Oude Bildtzijl, Nieuwe Bildtzijl | ||
Oude Bildtzijl, Loods | ||
Oude Bildtzijl, De Kolk |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. De route en dienstregeling bleven (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd.
Op 15 december 2019 werden de route en dienstregeling van deze lijn fors uitgebreid. Vanaf St. Annaparochie werd de lijn doorgetrokken naar Westhoek, Dijkshoek en Minnertsga. Daarnaast ging deze lijn voortaan de gehele dag een uursdienst rijden.