Lijn 87 Sliedrecht Stormrand - Rotterdam Kralingse Zoom
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 87 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied (2007-2018) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 1 januari 2007 t/m 8 december 2018 |
Voorganger(s) | 159 |
Opvolger(s) | 388, 491 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 87 reed van Sliedrecht via Papendrecht, Alblasserdam Nieuwland Parc en Ridderkerk naar Rotterdam Kralingse Zoom.
Route
Halte | ||
Sliedrecht, Stormrand | ||
Sliedrecht, Nachtegaallaan | ||
Sliedrecht, Burgemeester Feitsmapark | ||
Sliedrecht, Talmastraat | ||
Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein | ||
Sliedrecht, Lekstraat | ||
Sliedrecht, Maaslaan | ||
Sliedrecht, Prickwaert | ||
Sliedrecht, Deltalaan | ||
Sliedrecht, Merwebolder | ||
Sliedrecht, Station Baanhoek | ||
Papendrecht, Matenasche Scheidkade | ||
Papendrecht, Noordkil | ||
Papendrecht, Andoornlaan | ||
Papendrecht, Eikenlaan | ||
Papendrecht, Vuurdoornhof | ||
Papendrecht, Politiebureau | ||
Papendrecht, Burgemeester Keijzerweg | ||
Alblasserdam, Hoogendijk | ||
Alblasserdam, Nieuwland Parc | ||
Alblasserdam, Rijksweg | ||
Ridderkerk, Oostendam | ||
Ridderkerk, P+R Oudelande | ||
Ridderkerk, Donkerslootweg | ||
Ridderkerk, Sportlaan | ||
Rotterdam, P+R Beverwaard | ||
Rotterdam, HES | ||
Rotterdam, Kralingse Zoom |
Geschiedenis
Op 1 januari 2007 werd lijn 159 omgenummerd naar lijn 87 en werd de bedieningsperiode fors uitgebreid. Voortaan werd van maandag tot en met zaterdag overdag altijd 2x/uur gereden en werden ook ritten in de avond en op zondag toegevoegd in een uurdienst. De halfuursdienst op zaterdag kwam per 27 april 2008 alweer te vervallen, voortaan werd zaterdag overdag 1x/uur gereden.
Halte | ||
Sliedrecht, Stormrand | ||
Sliedrecht, Nachtegaallaan | ||
Sliedrecht, Lijsterweg | ||
Sliedrecht, Rembrandtlaan | ||
Sliedrecht, P.C. Hooftlaan | ||
Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein | ||
Sliedrecht, Craijensteijn | ||
Sliedrecht, Baanhoek | ||
Papendrecht, Rosmolenweg |
Met ingang van 13 december 2009 werd de route in Sliedrecht verlegd naar de Thorbeckelaan en verviel de route via de Rembrandtlaan. Ook werd niet langer via de Baanhoek gereden, maar reed lijn 87 voortaan via de Ouverture.
Halte | ||
Alblasserdam, Hoogendijk | ||
Alblasserdam, Rijksweg |
Per 2 januari 2011 ging in Alblasserdam via bedrijventerrein Nieuwland Parc gereden worden, dit gebeurde uitsluitend van maandag tot en met vrijdag overdag.
Halte | ||
Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein | ||
Sliedrecht, Begraafplaats | ||
Sliedrecht, Lekstraat | ||
Sliedrecht, Maaslaan | ||
Sliedrecht, Prickwaert | ||
Sliedrecht, Merwebolder | ||
Sliedrecht, Beversweer | ||
Sliedrecht, Craijensteijn |
Vanaf 8 januari 2012 werd niet meer via halten Begraafplaats en Beversweer gereden en werd halte Deltalaan toegevoegd. Ook werd voortaan via station Baanhoek gereden.
Halte | ||
Sliedrecht, Station Baanhoek | ||
Sliedrecht, Ouverture | ||
Papendrecht, Rosmolenweg | ||
Papendrecht, Geulweg | ||
Papendrecht, Kooihaven | ||
Papendrecht, Viaduct N3 Oost | ||
Papendrecht, Viaduct N3 West | ||
Papendrecht, Wilgenhof | ||
Papendrecht, Burgemeester Keijzerweg/Kennedylaan | ||
Papendrecht, Eikenlaan |
Per 14 december 2014 werd de route van station Baanhoek naar Papendrecht Wilgendonk omgelegd via de Oostpolder. Vanaf 11 december 2016 reden alle ritten voortaan via bedrijventerrein Nieuwland Parc.
Met ingang van 9 december 2019 nam Qbuzz het vervoer in de Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem over van Arriva. Lijn 87 ging op het traject van Sliedrecht naar Papendrecht op in de nieuwe R-net-lijn 491. Na station Sliedrecht Baanhoek bleef via de Oostpolder gereden worden, maar liep de route vervolgens voortaan via de Westkil en de Burgemeester Keijzerweg naar het busstation van Papendrecht. Het traject van Papendrecht naar Rotterdam Kralingse Zoom werd overgenomen door lijn 388 die echter via de A15 en A16 reed en niet meer via Ridderkerk.