Lijn 16 Drachten Van Knobelsdorffplein - Assen Station
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 26 jun 2016 om 18:56 (Regenmaker heeft pagina Lijn 16 Drachten Van Knobelsdorffplein - Assen Busstation / NS hernoemd naar Lijn 16 Drachten Van Knobelsdorffplein - Assen Station)
Voormalige buslijn 16 | |
Vervoerder(s) | Arriva (2006 - 2008), Qbuzz (2008 - 2009) |
Concessie | Zuidoost-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Wright Commander, Den Oudsten Alliance, VDL Berkhof Ambassador, Alexander ALX200, MAN Lion's City, Volvo 8700 |
Periode | 10 december 2006 t/m 12 december 2009 |
Voorganger(s) | 16 |
Opvolger(s) | 16 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 16 reed van Drachten, via Ureterp, Wijnjewoude, Donkerbroek, Oosterwolde, Appelscha en Smilde naar Assen.
Dienstregeling
- Buiten de spitsuren werd in Drachten verder gereden naar het busstation Noord.
- Van maandag t/m zaterdag overdag werd tussen Oosterwolde en Assen elk half uur gereden.
- In de avonduren en het weekeinde werd alleen tussen Oosterwolde en Assen gereden.
Route
Halte | ||
Drachten, Busstation Noord | ||
Drachten, Noorderbuurt | ||
Drachten, Van Knobelsdorffplein | ||
Drachten, Splitting | ||
Drachten, Sportcentrum | ||
Drachten, Vallaat | ||
Drachten, Noorderend | ||
Ureterp, Knippehoeve | ||
Ureterp, Tsjerkeleane | ||
Ureterp, Skoalleane | ||
Ureterp, Centrum | ||
Ureterp, Mounleane | ||
Ureterp, Beakendijk | ||
Ureterp, De Mersken | ||
Wijnjewoude, Merskenweg | ||
Wijnjewoude, Duurswoude | ||
Wijnjewoude, Opperhaudmare | ||
Wijnjewoude, Klein Groningen | ||
Donkerbroek, Leidijk | ||
Donkerbroek, Petersburg | ||
Donkerbroek, Provincialeweg | ||
Oosterwolde, Drie Tolhekken | ||
Oosterwolde, Nanningasluis | ||
Oosterwolde, Jan Frankensingel | ||
Oosterwolde, Busstation | ||
Oosterwolde, Houtwal | ||
Appelscha, Café Hulst | ||
Appelscha, Steegdenkwartier | ||
Appelscha, Smidslaantje | ||
Appelscha, Riemsdraai | ||
Appelscha, Boslaan | ||
Appelscha, Schuinpad | ||
Appelscha, School | ||
Appelscha, Tolhekslaan | ||
Appelscha, Damsluis | ||
Smilde, Wittewijk | ||
Smilde, Vroomsdraai | ||
Smilde, Veenhoopsbrug | ||
Smilde, Koop/Bakkersdraai | ||
Smilde, Polakkenbrug | ||
Smilde, Jonkersbrug | ||
Smilde, Grietmansbrug | ||
Bovensmilde, Meestersbrug | ||
Bovensmilde, Schoolstraat | ||
Bovensmilde, Van Liersbrug | ||
Assen, Kloosterbrug | ||
Assen, ANWB/Carpoolplaats | ||
Assen, Europaweg Zuid/Witterstraat | ||
Assen, Europaweg Zuid/Provinciehuis | ||
Assen, Hoofdlaan/De Smelt | ||
Assen, Hoofdlaan/Hertenkamp | ||
Assen, Dr. Nassaulaan | ||
Assen, Zuidersingel | ||
Assen, Busstation/NS |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 10 december 2006.
Op 14 december 2008 ging de exploitatie over van Arriva naar Qbuzz, welke de concessie Zuidoost-Friesland na de aanbesteding had gewonnen. De route en dienstregeling bleven vrijwel ongewijzigd gehandhaafd.