Concessie Haaglanden Streek (2009-2019)
Haaglanden Streek | |
---|---|
OV-autoriteit | Stadsgewest Haaglanden |
Vervoerder(s) | Veolia |
Duur | 8 jaar |
Periode | {{{periode}}} |
Concessietabel - Concessiekaart |
De concessie Haaglanden streek bevat al het streekbusvervoer rondom Den Haag. Grofweg bevat de concessie alle gebieden tussen Hoek van Holland - Delft - Zoetermeer - Leiden - Wassenaar. Het plaatselijke busvervoer in de grotere gemeenten is ondergebracht in de concessies Haaglanden stad en Stadsdienst Delft en Stadsdienst Zoetermeer. De eerste concessie is onderhands gegund aan de HTM [1][2], de tweede concessie kon worden gecombineerd met de concessie Haaglanden Streek.
Op 1 september 2008 is bekend geworden dat Veolia de concessie heeft gewonnen [3] en is op 30 augustus 2009 daadwerkelijk gaan rijden. Tot die tijd reed vervoerder Connexxion in het gebied. Informatie over het Connexxion-tijdperk is te vinden in een eerdere versie van deze pagina.
Het discussietopic op het forum over deze concessie:
Inhoud
Lijnennet
De concessie Haaglanden streek bevat de volgende lijnen [4]:
Stadsdienst Delft
- Lijn 69 Delft, Station - TU
- Lijn 80 Delft, Tanthof - IKEA
- Lijn 81 Delft Meermanstraat - Delfgauw Overslagweg
- Lijn 82 Delft, Tanthof - IKEA
Stadsdienst Zoetermeer
- Lijn 70 Zoetermeer, Centrum West - Noordhove
- Lijn 71 Zoetermeer, Centrum West - Rokkeveen linksom
- Lijn 72 Zoetermeer, Centrum West - Rokkeveen rechtsom
- Lijn 74 Zoetermeer, Centrum West - Lansinghage
- Lijn 77 Zoetermeer, Centrum West - Oosterheem
Streekdienst
- Lijn 30 Maassluis Station West - Den Haag Centraal Station
- Lijn 31 Den Haag Leyenburg - Naaldwijk Verdilaan
- Lijn 33 Den Haag Rotonde Houtkade (Leidschenveen) - Rijswijk De Schilp
- Lijn 34 Den Haag Leyenburg - Ter Heijde Strandweg
- Lijn 35 Den Haag Leyenburg - Hoek van Holland De Hoekstee
- Lijn 36 Den Haag Leyenburg - Maasland Viaduct
- Lijn 37 Den Haag Leyenburg - Delft Station Centrum
- Lijn 38 Maassluis Station West - Delft station centrum
- Lijn 39 Den Haag Centraal Station - Leiderdorp Rijnland Ziekenhuis concessiegrens Voorschoten Centrum
- Lijn 40 Den Haag Rotonde Houtkade - Leidschendam Dillenburgsingel niet opgenomen in PvE, wordt vervangen door tramlijn 19
- Lijn 43 Den Haag Centraal Station - Leiden Centraal Station
- Lijn 45 Den Haag Centraal Station - Leiden Merenwijk concessiegrens Voorschoten Centrum
- Lijn 46 Voorburg Station Voorburg - Leidschendam Prinsenhof
- Lijn 47 Leidschendam, Zuid/De Star - ZKH Antoniushove
- Lijn 50 Zoetermeer Centrum West - Rijswijk Station NS
- Lijn 52 Zoetermeer Kryptonstraat - Rijswijk Station NS
- Lijn 53 Zoetermeer Siemens - Den Haag Centraal Station
- Lijn 54 Zoetermeer Centrum West - Den Haag Haagse Hogeschool / Station HS
- Lijn 60 Delft Station centrum - Den Haag Rotonde Houtkade
- Lijn 62 Delft Station Centrum - Nootdorp Centrum
- Lijn 63 Ringlijn Den Haag, Leidschenveen
- Lijn 86 Den Haag Leyenburg - Rotterdam Centraal Station
- Lijn 91 Den Haag, Centraal Station - Wassenaar, Oostdorp
- Lijn 121 Zoetermeer Centrum West - Delft Station Centrum
- Lijn 128 Naaldwijk Verdilaan - Delft Station centrum
- Lijn 130 Den Haag Grote Markt - Delft Station Centrum (- Delft Tanthof)
- Lijn 131 Pijnacker Oranjeplein - Nootdorp Centrum
- Lijn 421 Den Haag Arnold Spoelplein - Monster Stichting Westerhonk
Zomerlijnen
- Lijn 468 Wassenaar, Park Duinrell - Wassenaarse Slag
- Lijn 491 Den Haag Centraal Station - Wassenaar Park Duinrell
Buurtbus
Veilinglijnen
De veilinglijnen zijn redelijk bijzondere lijnen. De ritten 's ochtends hebben een vaste vertrektijd, maar de vertrektijd van de middagritten (terugritten) is afhankelijk van het tijdstip waarop het werk op de veiling is afgerond en liggen daarom niet vast.
- Lijn 424 Rotterdam Marconiplein - Honselaarsdijk Bloemenveiling
- Lijn 425 Vlaardingen Liesveldviaduct - Honselaarsdijk Bloemenveiling
- Lijn 426 Maasland Viaduct - Honselaarsdijk Bloemenveiling
- Lijn 427 Den Haag Lozerlaan/Rijswijk Broeksloot - Honselaarsdijk Bloemenveiling
- Lijn 428 Delft Station Centrum - Honselaarsdijk Bloemenveiling
- Lijn 429 Honselersdijk Bloemenveiling - Spijkenisse Sportlaan
- Lijn 430 Honselersdijk Bloemenveiling - Hellevoetsluis Amnesty Internationallaan
- Lijn 431 Rotterdam Centraal Station - Honselaarsdijk Bloemenveiling
Concessiegrenzen
De lijnen 39 en Lijn 45 rijden zowel door de concessie Duin- en Bollenstreek/Leiden Rijnstreek/Midden-Holland als door de Haagse concessie. In overleg met Connexxion (voormalige vervoerder in deze concessie en huidige vervoerder in de andere concessie) is besloten dat (vanaf 30 augustus 2009) lijn 45 volledig door Veolia wordt geëxploiteerd en lijn 39 volledig door Connexxion. Nieuw daarbij is dat lijn 39 in de avonduren en op zondag direct gekoppeld is aan lijn 48 [5].
Materieel
De concessieverlener heeft de wens uitgesproken om met ingang van de nieuwe concessie met aardgas te willen gaan rijden [4]. Veolia heeft die wens overgenomen en voert de concessie uit met ongeveer 130 aardgasbussen [3] van het type MAN Lion's City en enkele 20-persoons dieselbusjes [6]. De lijnen die met deze busjes worden gereden, zijn uitbesteed aan een andere partij. Op lijn 80/82 en lijn 81 worden voorlopig dieselbussen (Van Hool A330) ingezet vanwege de te lage viaducten. De aardgastanks die bovenop liggen maken de bussen te hoog (3,35 meter) [7].
Locaties
Veolia maakt voor de exploitatie gebruik van stallingen in Delft, Den Haag, Maasdijk en Zoetermeer. Opmerkelijk daarbij is dat in Den Haag is ingetrokken in de garage van de HTM. Het concessiekantoor is in Zoetermeer gevestigd [8].
De adressen van de stallingen:
- Zoetermeer: Kelvinstraat 55 (voormalige garage Connexxion).
- Den Haag - Telexstraat 3 (stalling HTM).
- Delft - Schieweg 15 (Buitenstalling, enkele honderden meters verwijderd van de voormalige Connexxiongarage).
- Maasdijk - Transportweg 24 + 16 Van Vliet + MAN
Documenten
Externe links
Bronnen, noten en/of referenties: |
|