Lijn 20 Heerenveen Station - Leeuwarden Station
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 7 jun 2017 om 19:27
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 30 juni 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 20 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Zuidoost-Fryslân en Wadden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 20 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 20 rijdt van Heerenveen via De Knipe, Langezwaag, Gorredijk, Lippenhuizen, Beetsterzwaag, Drachten, Opeinde, Nijega, Sumar, Burgum, Quatrebras en Hurdegaryp naar Leeuwarden.
Dienstregeling
- Over bijna het gehele traject wordt van maandag tot en met zaterdag overdag in combinatie met lijn 21 een verdubbelde frequentie geboden.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Busstation | ||
Heerenveen, Gemeentehuis | ||
Heerenveen, Oost (A-32) | ||
Heerenveen, Industrieterrein | ||
Heerenveen, Veensluis | ||
De Knipe, Tramweg | ||
De Knipe, 't Slúske | ||
Langezwaag, Langezwaag | ||
Langezwaag, 't Skeane Ein | ||
Langezwaag, Nieuwevaart | ||
Langezwaag, Hegedyk | ||
Gorredijk, Dekemaleane | ||
Gorredijk, Kerkzicht | ||
Gorredijk, De Miente | ||
Gorredijk, Hoofdstraat | ||
Gorredijk, Kalkovens | ||
Gorredijk, Wetterwille | ||
Gorredijk, Busstation | ||
Gorredijk, Trimbeets | ||
Gorredijk, Brouwerij | ||
Gorredijk, Nijlân | ||
Lippenhuizen, De Driehoek | ||
Lippenhuizen, Buitenweg | ||
Lippenhuizen, Tolhuis | ||
Beetsterzwaag, Koefenne | ||
Beetsterzwaag, It Merkelân | ||
Beetsterzwaag, Overtuin | ||
Beetsterzwaag, Hoofdstraat | ||
Beetsterzwaag, Lauswolt | ||
Beetsterzwaag, De Horst | ||
Olterterp, Olterterp | ||
Drachten, Welgelegen | ||
Drachten, Suderheide | ||
Drachten, Bertilla | ||
Drachten, Van Knobelsdorffplein | ||
Drachten, Zuidkade | ||
Drachten, Langewijk | ||
Drachten, De Knobben | ||
Drachten, Schuttersveld | ||
Drachten, Ringweg | ||
Drachten, Noord | ||
Drachten, De Folgeren | ||
Drachten, Burmaniapark | ||
Drachten, Nijtap | ||
Drachten, Rydwei | ||
Opeinde, Leidyksreed | ||
Opeinde, Middelbuorren | ||
Opeinde, Kanaelsloane | ||
Opeinde, Tsjerkeloane | ||
Nijega, Nijega | ||
Nijega, Dorpshuis | ||
Nijega, Nijega Rijksweg | ||
Sumar, Susterwei | ||
Sumar, Sumarreheide | ||
Sumar, Achterwei | ||
Burgum, Gemeentehûs | ||
Burgum, Kwekersstrjitte | ||
Burgum, Zwembad | ||
Burgum, Noordersingel | ||
Burgum, Huisterheide | ||
Quatrebras, Quatrebras Zuid | ||
Hurdegaryp, Langedyk | ||
Hurdegaryp, Bennemastate | ||
Hurdegaryp, Hotel | ||
Hurdegaryp, Stationsweg | ||
Tytsjerk, Swarteweisein | ||
Groene Ster, Kleine Wielen | ||
Groene Ster, Ouddeel | ||
Leeuwarden, Oud Tolhuis | ||
Leeuwarden, Watertoren | ||
Leeuwarden, Anemoonstraat | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, Oosterbrug | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Beursplein | ||
Leeuwarden, Busstation |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 ging de nieuwe concessie Zuidoost-Fryslân en Wadden in. De enige wijzigingen op deze lijn waren dat er in Drachten via het nieuwe busstation Transferium Oost werd gereden en dat de extra spitsritten kwamen te vervallen.
Op 11 juni 2017 werd de route in Drachten aangepast. Voortaan werd Drachten Transferium Oost niet langer bediend.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Drachten (11 december 2016 t/m 10 juni 2017)
Halte | ||
Drachten, Van Knobelsdorffplein | ||
Drachten, Splitting | ||
Drachten, Sportcentrum | ||
Drachten, Transferium Oost | ||
Drachten, Sportcentrum | ||
Drachten, Splitting | ||
Drachten, Zuidkade |