Lijn 176 Den Haag Centraal Station - Waddinxveen Station Noord
Voormalige buslijn 176 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep |
Regio's | Haaglanden, Midden-Holland |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Mercedes-Benz O405, Den Oudsten B88 |
Periode | 1 juni 1997 t/m 23 mei 1998 |
Voorganger(s) | 176 |
Opvolger(s) | 166 |
Frequenties
| |
Spits | 3x/dag (per richting) |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 176 reed van Den Haag via Voorburg, Zoetermeer, Kruisweg, Moerkapelle en Zevenhuizen naar Waddinxveen.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Den Haag, Centraal Station | ||
Den Haag, Haagse Poort | ||
Voorburg, Heer Hubrechtstraat | ||
Zoetermeer, Viaduct Afrikaweg | ||
Zoetermeer, Centrum West | ||
Zoetermeer, Van Galenstraat | ||
Zoetermeer, Afrit Oostweg | ||
Kruisweg, Zoetermeerselaan | ||
Moerkapelle, Centrum/Noordeinde | ||
Zevenhuizen, Bredeweg/Willem II | ||
Zevenhuizen, P+R/A12 | ||
Waddinxveen, Zuidplascentrum | ||
Waddinxveen, Sporthal De Dreef | ||
Waddinxveen, Station Centrum | ||
Waddinxveen, Station Noord |
Geschiedenis
Op 1 juni 1997 werd de dienstregeling van de oude lijn 176 beperkt tot drie ritten in de ochtendspits naar Den Haag en drie ritten in de middagspits naar Waddinxveen. Buiten deze tijdstippen was de nieuwe lijn 177 (Zoetermeer - Gouda) een goed alternatief. Reizigers voor Waddinxveen moesten echter bij het P+R/A12 of Bedrijventerrein Coenecoop overstappen op lijn 187.
Op 24 mei 1998 werd deze lijn samengevoegd met lijn 166 tot een nieuwe lijn 166 tussen Zoetermeer, Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen. Van deze nieuwe lijn bleven nog slechts enkele ritten in de spitsuren en op zaterdag overdag gehandhaafd, het traject naar Den Haag verviel zelfs geheel. Tussen Zoetermeer, Moerkapelle en Waddinxveen konden reizigers blijven reizen met lijn 177 en over het gehele traject Den Haag - Waddinxveen vormde ook de Interliner een alternatief.