Zuidooster dienstregeling 1986/1987
De Zuidooster dienstregeling '86/'87 was geldig van 1 juni 1986 t/m 30 mei 1987.
Het lijnnet van Zuidooster omvatte toen streeklijnen rond Nijmegen, Tiel, Eindhoven, Venray en Venlo. Het busboekje omvatte alle streekdiensten en de stadsdiensten Culemborg en Zaltbommel welke beide uit één lijn bestonden. Ook de stadsdiensten van Helmond en Venlo waren opgenomen. Zuidooster onderhield verder ook een stadsdienst in Eindhoven. Deze was niet opgenomen. Vanuit Nieuw-Bergen reed er een grensoverschrijdende lijn naar Duitsland; deze werd gereden door het Duits NIAG.
Lijnnetwerk
In de Zuidooster dienstregeling 1984/1985 waren volgende lijnen opgenomen:
Wijzigingen per lijn
Bij de meeste lijnen werden de vertrektijden lichtelijk gewijzigd ten opzichte van de vorige dienstregeling. In Rivierenland vonden enkele grote wijzigingen plaats. Grootschalige wijzigingen bleven uit. Het ruilen van het traject Grave - Beuningen tussen lijn 88 en 86 werd weer ongedaan gemaakt. De stadsdienst van Helmond werd geheel gewijzigd.
De volgende lijnen werden gewijzigd:
- Lijn 20: Eindhoven - Helmond: de verdichtingsritten tussen Asten en Eindhoven ging nu vanaf 9:00 uur rijden zodat er ook in de ochtend een halfuursdienst op dit traject ontstond.
- Lijn 23: Eindhoven - Gennep: de frequentie tussen Eindhoven en Helmond in de avonduren ging omlaag van 1x per uur naar 1x per 2 uur.
- Lijn 44: Tiel Rhenen: de route in Kesteren werd verlegd van de Provinciale Weg naar de Nederinedsestraat. Op zaterdag overdag ging de frequentie omhoog van 1x per 2 uur naar 1x per uur.
- Lijn 46: Tiel - Culemborg: op zaterdag overdag ging de frequentie van 1x per 2 uur naar 1x per uur.
- Lijn 47: Geldermalsen - Gorinchem: Op maandag t/m vrijdag overdag ging de frequentie omhoog naar 2x per uur.
- Lijn 49: Gorinchem - Leerdam: lijn 49 Gorinchem - Leerdam reed in Gorinchem niet meer naar het Ziekenhuis maar tot het station. Op het station was een overstap mogelijk op Westnederland lijnen richting het ziekenhuis.
- Lijn 83: Nijmegen - Venlo: lijn 83 Nijmegen - Belfeld werd ingekort tot Venlo. Tussen Venlo en Belfeld ging de nieuwe lijn 34 rijden.
- Lijn 85: Nijmegen - Tiel: deze lijn ging weer via Winssen rijden.
- Lijn 86: Beuningen - Druten: het traject Grave - Beuningen verviel weer en ging terug naar lijn 88. In Wijchen reed de bus voortaan een andere route.
- Lijn 88: Grave - Molenhoek: het traject Grave - Beuningen kwam weer terug naar lijn 88. In Wijchen wijzigde samen met lijn 86 de route.
- Lijn 89: Nijmegen - Alphen: nieuw lijnnummer voor de ritten Nijmegen - Alphen van lijn 85. Deze lijn reed van Nijmegen rechtstreeks naar Druten. In de avonduren en het weekend reed deze lijn alleen tussen Druten en Dreumel.
- Lijn 90: Nijmegen - 's-Hertogenbosch: in Schaijk wijzigde de route.
- Lijn 93: Schaijk - Oss: ging in de zomervakantie langs camping Herperduin in Ravenstein rijden.
- Lijn 95: Gennep - Siebengewald: nieuwe lijn tussen Gennep en Siebengewald.
- Lijn 98: Wijchen - Appeltern: nieuw lijnnummer voor lijn 87.
Stadsdienst Helmond: Lijn 51 van Mierlo-Hout naar Eeuwsels werd gewijzigd in Rijpelberg - Eeuwsels. Het traject Rijpelberg - Station was voorheen onderdeel lijn 53 Rijpelberg - Stiphout. Mierlo-Hout werd voortaan bediend door lijn 52 en 53. Lijn 52 Straakven - Eeuwsels verviel hierdoor. Lijn 52 ging van Eeuwsels naar Mierlo-Hout en reed vanaf het station via het Ziekenhuis en Wethouder van Deutenkomplein naar het Winkelcentrum. Lijn 53 kwam vanaf Straakven naar het station en reed na het Ziekenhuis via de 3e Haagstraat en de Mierloseweg naar de Kerk en het Winkelcentrum in Mierlo-Hout. In de avonduren reed lijn 52 alleen tussen Mierlo-Hout en het station en lijn 53 reed tussen het station en Eeuwsels en reed daarbij via Straakven en deed enkele haltes van beide lijnen aan. Lijn 54 van Brouwhuis naar het station werd doorgetrokken naar Straakven via een andere route dan die van lijn 53. Op zaterdag volgden lijn 52 en 53 hetzelfde patroon als op werkdagen, maar de "avondsituatie" begon eerder. Op zondagen reed lijn 52 de gehele dag alleen tussen station en Mierlo-Hout. Lijn 53 reed overdag Eeuwsels - Straakven - Station - Mierlo-Hout en 's avonds slechts tot het station. 's avonds en op zondag verviel voor lijn 54 de route Straakven - Station. Stiphout viel met ingang van deze dienstregeling helemaal buiten de boot.