Lijn 54 Dokkum Busstation - Leeuwarden Station
Buslijn 54 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 1 juni 1997 |
Voorganger(s) | 54 |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 54 rijdt van Dokkum via Hantum, Ternaard, Holwerd, Blije, Ferwert, Marrum, Hallum, Stiens en Jelsum naar Leeuwarden.
Dienstregeling
- In de spits rijden er alleen enkele ritten van Dokkum naar Leeuwarden bovenop de dan geldende halfuurdienst.
- Doordeweeks overdag wordt voor de rest 2x/uur (en tijdens de vakanties 1x/uur) gereden.
- Enkel in de vroege ochtend en (late) avond worden enkele ritten tussen Dokkum en Holwerd gereden.
Omleiding
Route
Halte | ||
Dokkum, Busstation | ||
Dokkum, Weeshuislanden | ||
Aalzum, Tiltjeburen | ||
Hantum, Dokkumerwei | ||
Hantum, Hantum | ||
Ternaard, Hantumerweg | ||
Ternaard, Stationsweg | ||
Ternaard, Visbuurt | ||
Holwerd, De Polle | ||
Holwerd, Stationsweg | ||
Holwerd, Holwerd Provincialeweg | ||
Blije, Tsjissebuorren | ||
Blije, Hoofdstraat | ||
Blije, Boatebuorren | ||
Blije, Ferwerterrijp | ||
Ferwert, Blijaerweg | ||
Ferwert, Vrijhof | ||
Ferwert, Foswert | ||
Marrum, Zuivelfabriek | ||
Marrum, Marrum | ||
Marrum, Lage Herenweg | ||
Hallum, Offingaweg | ||
Hallum, Gedempte Haven | ||
Hijum, Hijum Provincialeweg | ||
Feinsum, Feinsum | ||
Stiens, Hoek Lege Hearewei/It Noarderfjild | ||
Stiens, Lege Hearewei | ||
Stiens, Langebuorren | ||
Stiens, Uniawei | ||
Stiens, Wythusterwei | ||
Stiens, Menno van Coehoarnwei | ||
Koarnjum, Weg naar Koarnjum | ||
Jelsum, Jelsum | ||
Jelsum, Vijverzathe | ||
Leeuwarden, Vliegveld | ||
Leeuwarden, De Bontekoe | ||
Leeuwarden, Sint Bonifatiuspark | ||
Leeuwarden, Hoek Spanjaardslaan | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Harmonie | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Busstation |
Geschiedenis
Op 1 juni 1997 werd de oude lijn 54 gesplitst, dit naar aanleiding van het gereedkomen van de halteplaatsen langs de Provincialeweg. Onder het lijnnummer 54 werd voortaan 1x/uur de route via de dorpen gereden en vervolgens via Ternaard naar Dokkum. De route via de provincialeweg en Brantgum, inclusief de extra ritten in de spitsuren tot Holwerd, werden overgenomen door de nieuwe lijn 60. De route bleef verder gelijk
Geschiedenis volgt t.z.t.
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. Vanwege de geringere bezetting werd het traject Holwerd - Dokkum in de avonduren na 18:30 en op zondag de gehele dag geschrapt. De Opstapper biedt op deze tijdstippen alternatieve reismogelijkheden.
Op 6 maart 2016 werd een groot aantal ritten op weekdagen overdag en enkele ritten op zaterdag van de lijnen 54 en 60 afgesplitst en ondergebracht bij 154. Lijn 54 rijdt sindsdien alleen in de vroege ochtenduren en (late) avonduren tussen Dokkum en Holwerd.