Lijn 86 Arnhem Centraal Station - Ede Station Ede-Wageningen (2007-2012)
Buslijn 86 | |
Vervoerder(s) | Breng Syntus |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
2e concessie | Veluwe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2-8x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 86 is een buslijn die station Arnhem verbindt met het busstation in Wageningen en station Ede-Wageningen. Enkele spitsritten rijden vanuit Arnhem echter niet door naar Ede, maar naar het Business Park in Wageningen. Weer een aantal andere ritten rijdt slechts tussen Arnhem en Wageningen of tussen Wageningen en Ede. De frequentie van de bus scheelt daarmee nogal per deeltraject.
De lijn behoort toe aan twee concessies. Het trajectdeel Ede - Wageningen, Busstation v.v. behoort tot de concessie Veluwe. Het andere deel is onderdeel van de concessie Arnhem Nijmegen.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Roermondsplein | ||
Arnhem, Kunstacademie | ||
Arnhem, Gemeentemuseum | ||
Arnhem, Zwarteweg | ||
Arnhem, Oranjestraat | ||
Arnhem, Klingelbeekseweg | ||
Arnhem, Business Park Arnhem | ||
Oosterbeek, Mariëndaal | ||
Oosterbeek, Beukenlaan | ||
Oosterbeek, Weverstraat | ||
Oosterbeek, Gemeentehuis | ||
Oosterbeek, Hartenstein | ||
Oosterbeek, d’Oude Herbergh | ||
Oosterbeek, Wolfhezerweg | ||
Doorwerth, Kerklaan | ||
Doorwerth, Kasteelweg | ||
Doorwerth, Mooiland | ||
Heelsum, Kievitsdel | ||
Heelsum, Doorwerthsestraat | ||
Heelsum, Het Beekdal | ||
Heelsum, Patrimoniumweg | ||
Renkum, Heidesteinlaan | ||
Renkum, Groeneweg | ||
Renkum, Don Boscoweg | ||
Renkum, Europalaan | ||
Renkum, Nieuweweg | ||
Renkum, Bokkedijk | ||
Wageningen, Grotelaan | ||
Wageningen, Wageningse Berg. | ||
Wageningen, Diedenweg | ||
Wageningen, Arboretumlaan | ||
Wageningen, Busstation | ||
Wageningen, Costerweg | ||
Wageningen, Marijkeweg | ||
Wageningen, Business & Sciencepark | ||
Wageningen, Technische School | ||
Wageningen, Dolderstraat | ||
Wageningen, Nobelweg | ||
Wageningen, Mansholtlaan | ||
Wageningen, Buissteeg | ||
Bennekom, Bosweg | ||
Bennekom, Bart van Elstplantsoen | ||
Bennekom, Hof van St. Pieter | ||
Bennekom, Molenstraat | ||
Bennekom, Strooyweg | ||
Bennekom, Heidelaan | ||
Bennekom, Vossenweg | ||
Bennekom, Hoekelumse Brinkweg | ||
Bennekom, Hoekelum | ||
Ede, De Reehorst | ||
Ede, Station Ede-Wageningen |
Historie lijn 86
Lijn 86 is op 28 mei 2000 ontstaan toen het de route tussen Arnhem en Wageningen overnam van de lijnen 50, 80 en 81. Bovendien zou de bus gaan zorgen voor een rechtstreekse verbinding tussen Arnhem en Ede na het wegvallen van 88.
Per dienstregeling 2007 ging lijn 86 tussen Wageningen en Ede via Bennekom rijden; een snelle route tussen beide plaatsen zou voortaan gereden worden door lijn 88. Één jaar later zou lijn 86 de ritten van lijn 251 overnemen, zij het niet als sneldienst.