De concessie Bus Rotterdam behelst al het busvervoer in en rond Rotterdam in de gemeenten Albrandswaard, Barendrecht, Capelle aan den IJssel, Dordrecht, Krimpen aan den IJssel, Lansingerland, Maassluis, Ridderkerk, Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. Op 14 maart 2012 is bekend gemaakt dat de RET deze concessie mag gaan verzorgen [2].
De tram- en metrolijnen vallen onder de concessie Rail Rotterdam.
Lijnennet
Lijn
|
Route
|
|
30
|
Rotterdam Station Alexander - Capelle Schollevaar
|
32
|
Rotterdam, Overschie - Feijenoord
|
33
|
Rotterdam Centraal - Metro Meijersplein
|
38
|
Schiedam Centrum - Crooswijk
|
44
|
Rotterdam Centraal - Zuidplein
|
56
|
Vlaardingen Station West - Holy Noord
|
66
|
Zuidplein - Damstraat
|
70
|
Garage Sluisjesdijk - Keizerswaard
|
76
|
Zuidplein - Keizerswaard
|
97
|
Rotterdam Capelsebrug > Krimpen aan den IJssel > Rotterdam Capelsebrug (Tegen de klok in)
|
98
|
Rotterdam Capelsebrug > Krimpen aan den IJssel > Rotterdam Capelsebrug (Met de klok mee)
|
170
|
Rodenrijs Metro - Zoetermeer Centrum West
|
173
|
Rodenrijs Metro - Bleiswijk - Zoetermeer Centrum West
|
|
31
|
Rotterdam Station Alexander - Capelle Oostgaarde
|
34
|
Rotterdam, Capelsebrug - Kralingseveer
|
35
|
Rotterdam, Metro Melanchthonweg - Station Alexander
|
36
|
Rotterdam, Station Alexander - Kralingse Zoom
|
37
|
Rotterdam Station Alexander – Capelsebrug
|
40
|
Rotterdam Centraal - Delft Station Delft
|
42
|
Rotterdam, Marconiplein - Bedrijvenpark Noord-West
|
47
|
Rotterdam, Station Blaak - Noordereiland
|
51
|
Schiedam, Station - Woudhoek
|
53
|
Schiedam Station - Woudhoek
|
54
|
Schiedam, Station - De Gorzen
|
57
|
Vlaardingen Westerhoofd - Holy
|
67
|
Rotterdam, Zuidplein - Pendrecht
|
68
|
Rotterdam, Zuidplein - RDM Campus
|
77
|
Rotterdam, Zuidplein - SS Rotterdam
|
78
|
Hoogvliet, Metro - Westpunt/Oudeland
|
79
|
Poortugaal, Metro - Poortugaal Delta Psychiatrisch Centrum
|
80
|
Hoogvliet, Metro - Zalmplaat - Binnenban
|
95
|
Rotterdam Metro Capelsebrug > Capelle a/d IJssel Rivium > Rotterdam, Metro Capelsebrug (spitsbus)
|
96
|
Rotterdam Metro Capelsebrug >Krimpen a/d IJssel, Industrieterrein Stormpolder > Rotterdam, Metro Capelsebrug (spitsbus)
|
121
|
Schiedam Hof van Spaland - Schiedam Woudhoek ('s Avonds en op zondagochtend)
|
126
|
Maassluis Einthovendreef - Schiedam Station Centrum
|
140
|
Rotterdam Kralingse Zoom - Slikkerveer
|
143
|
Rotterdam Zuidplein - Station Dordrecht
|
144
|
Rotterdam Zuidplein - Ridderkerk Drievliet
|
174
|
Station Rotterdam Noord - Berkel Westpolder - Pijnacker Zuid - Delft Station Centrum
|
183
|
Rotterdam Zuidplein - Rotterdam Slinge - Barendrecht - Rotterdam Kralingse Zoom
|
184
|
Rotterdam Zuidplein - Barendrecht Vrouwenpolder
|
187
|
Rotterdam Zuidplein - Barendrecht Handelsweg II
|
188
|
Bedrijvenbus Barendrecht Oost
|
601
|
Rotterdam Beverwaard - Barendrecht Gemeentehuis (buurtbus)
|
Sneldienst
|
69
|
Rotterdam, Zuidplein - Metro Pernis
|
71
|
Rotterdam, Zuidplein - RDM Campus Heijplaat
|
72
|
Rotterdam, Zuidplein - Sluisjesdijk
|
74
|
Rotterdam, Zuidplein - Schulpplein
|
146
|
Rotterdam Zuidplein - Ridderkerk Spinozastraat
|
226
|
Maassluis - Schiedam Station Centrum
|
245
|
Rotterdam Kralingse Zoom - Ridderkerk Staringlaan
|
290
|
Rotterdam Zuidplein - Ridderkerk Ridderhaven
|
BOB-bus
De BOB-bussen zijn nachtbussen die als zogenaamde 'ringlijn' van en naar Rotterdam Centraal rijden. Lijn B17 rijdt als enige wel de volledige route in beide richtingen.
|
B1
|
Rotterdam CS > Crooswijk > Ommoord > Zevenkamp > Nesselande > Rotterdam CS
|
B2
|
Rotterdam CS > Schiedam > Vlaardingen > Schiedam > Rotterdam CS
|
B3
|
Rotterdam CS > Delfshaven > Schiedam > Rotterdam CS
|
B4
|
Rotterdam > Capelle a/d IJssel > Krimpen > Capelle a/d IJssel > Rotterdam
|
B5
|
Rotterdam CS - Kralingen - Lageland - Capelle a/d IJssel - Zevenkamp - Station Alexander - CS
|
B7
|
Ringlijn Rotterdam Centraal - Hoogvliet
|
B8
|
Ringlijn Rotterdam Centraal - Spijkenisse
|
B9
|
Ringlijn Rotterdam Centraal - Maassluis
|
B10
|
Ringlijn Rotterdam Centraal - Berkel en Rodenrijs
|
B11
|
Ringlijn Rotterdam Centraal - Barendrecht Station NS
|
B16
|
Rotterdam Centraal - Ridderkerk Sporthal Drievliet
|
B17
|
Ringlijn Rotterdam Centraal - Bleiswijk
|
B18
|
Ringlijn Rotterdam Centraal - Rozenburg
|
B19
|
Ringlijn Rotterdam Centraal - Hoek van Holland
|
Voormalige lijn
Per 6 juli 2013:
Per 10 maart 2014:
Materieel
In deze concessie wordt het volgende materieel ingezet:
Als reserve heeft men ook nog een aantal Den Oudsten Alliance B96 achter de hand.
Wijzigingen per jaar
Bronnen, noten en/of referenties
Bronnen, noten en/of referenties:
|
|