Lijn 50 Arnhem Centraal Station - Utrecht Centraal Station (1999)
Voormalige buslijn 50 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland, Midnet, Connexxion |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten B88, Den Oudsten Alliance |
Periode | ... t/m 27 mei 2000 |
Frequenties
| |
Spits | 2-6x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 50 reed van station Arnhem via Oosterbeek, Doorwerth, Renkum, Wageningen Busstation, Rhenen, Elst, Doorn, Driebergen, station Driebergen-Zeist, Zeist en De Bilt naar station Utrecht Centraal
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Gemeentemuseum | ||
Arnhem, Elisabeth Gasthuis | ||
Arnhem, Oranjestraat | ||
Arnhem, Klingelbeekseweg | ||
Arnhem, KEMA | ||
Oosterbeek, Laan van Mariëndaal | ||
Oosterbeek, Van Rosenthalweg | ||
Oosterbeek, Beukenlaan | ||
Oosterbeek, Weverstraat | ||
Oosterbeek, Gemeentehuis | ||
Oosterbeek, Hartestein | ||
Oosterbeek, 'd Oude Herbergh | ||
Oosterbeek, Wolfhezerweg | ||
Oosterbeek, Kerklaan | ||
Doorwerth, Kasteelweg | ||
Doorwerth, Mooiland | ||
Doorwerth, Kievitsdel | ||
Heelsum, Doorwerthsestraat | ||
Heelsum, Het Beekdal | ||
Heelsum, Patrimoniumweg | ||
Heelsum, Heidesteinlaan | ||
Renkum, Groeneweg | ||
Renkum, Don Boscoweg | ||
Renkum, Sportcentrum De Rijnkom | ||
Renkum, Europalaan | ||
Renkum, Nieuweweg | ||
Renkum, Bokkedijk | ||
Renkum, Grotelaan | ||
Wageningen, Wageningse Berg/Ziekenhuis | ||
Wageningen, Belmontelaan | ||
Wageningen, Holleweg | ||
Wageningen, Diedenweg | ||
Wageningen, Arboretumlaan | ||
Wageningen, Busstation | ||
Wageningen, Lawickse Allee | ||
Wageningen, Hof van Gelderland | ||
Wageningen, Westhof | ||
Wageningen, Nudenoord | ||
Wageningen, Huppelpad | ||
Wageningen, Noda | ||
Wageningen, Grebbesluis | ||
Rhenen, Militaire Begraafplaats | ||
Rhenen, Ouwehands Dierenpark | ||
Rhenen, Station/Tuinlaan | ||
Rhenen, Herenstraat | ||
Rhenen, Stad | ||
Rhenen, Paardenveld | ||
Rhenen, Stokweg | ||
Rhenen, Industrieterrein | ||
Rhenen, Remmerden | ||
Rhenen, DELM | ||
Elst, Plantage Willem III | ||
Elst, Zwijnsbergen | ||
Elst, Veenendaalsestraatweg | ||
Elst, Ingense Veerweg | ||
Elst, Kerk | ||
Elst, De Molen | ||
Amerongen, Amerongse Berg | ||
Amerongen, Dorp | ||
Amerongen, Galak | ||
Amerongen, Genista | ||
Leersum, Gemeentehuis | ||
Leersum, De Schermerij | ||
Leersum, Lomboklaan | ||
Leersum, Donderberg | ||
Leersum, Hoogstraat | ||
Doorn, Sonora | ||
Doorn, Sandenburg | ||
Doorn, Het Zonnehuis | ||
Doorn, Postkantoor | ||
Doorn, Berkenweg | ||
Doorn, Woestduinlaan | ||
Doorn, Stamerweg | ||
Doorn, Beukenlaan | ||
Doorn, Boswijklaan | ||
Doorn, Akkerweg | ||
Driebergen, Hoge Steeg | ||
Driebergen, Traay | ||
Driebergen, Rijsenburg | ||
Driebergen, Beukenstein | ||
Driebergen, Loolaan/A12 | ||
Driebergen, Station Driebergen-Zeist | ||
Zeist, Nieuw Beerschoten | ||
Zeist, Heideweg | ||
Zeist, Molenweg | ||
Zeist, Het Rond/Lageweg | ||
Zeist, Van Renesselaan | ||
Zeist, Griftlaan | ||
Zeist, Sanatoriumlaan | ||
Zeist, De Dreef/Kromme Rijnlaan | ||
Zeist, Jordanlaan/Kroostweg Noord | ||
De Bilt, Amersfoortseweg | ||
De Bilt, Tunneltje | ||
De Bilt, Kerklaan | ||
De Bilt, Steinenburglaan | ||
Utrecht, Hoofdkantoor VSB | ||
Utrecht, F.C. Dondersstraat | ||
Utrecht, Wittevrouwenbrug | ||
Utrecht, Lucasbolwerk | ||
Utrecht, Janskerkhof | ||
Utrecht, Rijnkade | ||
Utrecht, Centraal Station |
Geschiedenis
Deze lijn reed reeds bij Centraal Nederland op 3 juni 1973 na de fusie tussen de NBM en Maarse & Kroon in 1973. De route was vermoedelijk nog steeds hetzelfde, uitgezonderd enkele haltenamen die mogelijk anders waren.
Met ingang van 27 oktober 1990 werd een proef gestart met een nachtbus op vrijdag- en zaterdagnacht, om te bezien of het rendabel was om nachtbussen te laten rijden. De éérste rit reed in aansluiting op de stoptrein uit Amsterdam en reed van Utrecht naar Zeist. De tweede rit reed in aansluiting op de nachttrein uit Amsterdam en reed van Utrecht naar Leersum.
De bus reed deze route tot en met 27 mei 2000; vanaf die datum ging lijn 50 een andere route rijden tussen Oosterbeek en Renkum. Deze route werd overgenomen van lijn 88. De oude route van lijn 50 werd grotendeels overgenomen door de nieuwe lijn 86.