Lijn 79 Panningen Centrum - Horst Station
Buslijn 79 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Onderaannemer | Kupers |
Concessie | Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea LLE-120 |
Rijdt sinds | 15 december 2019 |
Voorganger(s) | 79, 179 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 19:30) |
Avond (weekend) | 0-2x/uur (tot 20:15) |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zondag | 0-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 79 rijdt van Panningen via Helden en Maasbree of via Toverland naar Sevenum en station Horst-Sevenum.
Dienstregeling
- Deze lijn rijdt op werkdagen een lusroute van station Horst-Sevenum via Panningen terug naar station Horst-Sevenum. Tot ca. 13:00 uur wordt richting Panningen via Toverland gereden en richting station Horst-Sevenum via Helden en Maasbree. Na ca. 13:00 uur wordt de lusroute andersom gereden en wordt richting Panningen via Maasbree en Helden gereden en richting station Horst-Sevenum via Toverland.
- In Panningen hebben alle ritten ca. 5 minuten oponthoud bij de halte Centrum.
- Op schooldagen wordt samen met lijn 679 in de ochtendspits ongeveer een 20/40-dienst en in de middagspits een halfuursdienst gereden. De routes van beide lijnen zijn gelijk.
- Op werkdagen begint de eerste rit in Panningen bij de halte Centrum.
- In het weekend wordt alleen tussen Toverland en station Horst-Sevenum gereden. Deze ritten rijden alleen tussen ca. 9:30 en 12:15 uur en tussen ca. 16:15 en 20:15 uur; in deze tijdvakken wordt 2x/uur gereden. Wanneer Toverland gesloten is, vervallen deze ritten.
Vervoerders
- Alle ritten worden gereden door Kupers.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Limburg is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
OVpayIn de concessie Limburg kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS). Mobiel ticket via de Glimble-appIn de concessie Limburg is het voor alle reguliere bussen en treinen ook mogelijk om vervoersbewijzen te kopen als mobiel ticket via de Glimble-app (beschikbaar voor Android en iOS). Om vervoersbewijzen via de Glimble-app te kopen is een account aanmaken verplicht. Reizen worden geboekt tegen het volledige OV-chipkaarttarief; leeftijds- en groepskortingen zijn hierbij niet geldig. Hoewel een reis in één keer geboekt kan worden, verschijnt voor iedere lijn waarmee gereisd wordt een afzonderlijk ticket. Op ieder ticket staat een barcode waarmee ingecheckt dient te worden. Als dit niet mogelijk is dient het ticket bij het instappen getoond te worden aan de chauffeur. Tickets zijn persoonsgebonden en geldig van 1 uur voor tot 4 uur na de geplande rit. Alternatief kan ook een reis worden afgelegd door in de Glimble-app in- en uit te swipen; de locatie wordt dan bepaald door middel van gps. Na het inswipen verschijnt een QR-code die getoond dient te worden bij controle en die gebruikt kan worden om OV-chipkaartpoortjes te openen. Grensoverschrijdend kan op deze manier met een overstap in Aachen Hbf op de RE1 of RE9 gereisd worden tot Köln Hbf. Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoop
Voorverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
![]() |
||
![]() ![]() |
Panningen, Centrum | |
![]() ![]() |
Panningen, Schoolstraat | |
![]() ![]() |
Panningen, Industrieterrein | |
![]() ![]() |
Panningen, Maasbreeseweg | |
![]() ![]() |
Panningen, Kerkstraat | |
![]() ![]() |
Panningen, Raadhuisstraat | |
![]() ![]() |
Panningen, Schout van der Kelenstraat | |
![]() ![]() |
Panningen, Haammaekerstraat | |
![]() ![]() |
Helden, Kubke | |
![]() ![]() |
Helden, Baarloseweg | |
![]() ![]() |
Helden, Loo | |
![]() ![]() |
Helden, Koningslust | |
![]() ![]() |
Maasbree, Heeske | |
![]() ![]() |
Maasbree, Pastoor Leursstraat | |
![]() ![]() |
Maasbree, Wilhelminalaan | |
![]() ![]() |
Maasbree, Rozendaal | |
![]() ![]() |
Sevenum, Maasbreeseweg | |
![]() ![]() |
Sevenum, Turfhoeve | |
![]() ![]() ![]() |
Sevenum, Toverland | |
![]() ![]() |
Sevenum, Centrum | |
![]() ![]() ![]() |
Sevenum, Berghemweg | |
![]() ![]() ![]() |
Horst, Station Zuidzijde |
Geschiedenis
Op 15 december 2019 kwam het traject tussen station Horst-Sevenum en Horst van lijn 79 alweer te vervallen en werd het treinstation het nieuwe begin- en eindpunt, alwaar doorgaande reizigers voortaan konden overstappen. Wel ging deze lijn ook in het weekend rijden voor de bediening van attractiepark Toverland, zodat de ritten van lijn 179 werden overgenomen.
Vanaf 5 september 2022 gingen ook de ritten in het weekend tussen Toverland en station Horst-Sevenum in Sevenum stoppen bij de halte Berghemweg.
Op 5 januari 2025 werd de dienstregeling op werkdagen in de ochtendspits gewijzigd in een regelmatige uurdienst, waarbij in beide richtingen tevens één extra rit werd toegevoegd. Ook had de eerste rit vanaf station Horst-Sevenum niet langer een kwartier oponthoud in Panningen. Ook de dienstregeling van lijn 679 werd gewijzigd in een regelmatige uurdienst, zodat beide lijnen in de ochtendspits buiten de vakanties nu samen ongeveer een 20/40-dienst vormden.