Lijn 21 Heerenveen Station - Drachten Van Knobelsdorffplein
Voormalige buslijn 21 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | Zuidoost-Fryslân (2009-2016) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City (TÜ en CNG), Mercedes-Benz Citaro LE Ü |
Periode | 13 december 2009 t/m 10 december 2016 |
Voorganger(s) | 10 |
Opvolger(s) | 21 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | 1x/uur |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 21 reed van Heerenveen via De Knipe, Langezwaag, Gorredijk en Beetsterzwaag naar Drachten.
Dienstregeling
- Deze lijn zorgde in combinatie met lijn 20 voor een halfuursdienst tussen deze plaatsen. Lijn 21 sloeg echter het centrum van Beetsterzwaag en Olterterp over en reed een verkorte route door Beetsterzwaag en vervolgens via de snelweg A7 naar Drachten.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Busstation | ||
Heerenveen, Gemeentehuis | ||
Heerenveen, Oost (A-32) | ||
Heerenveen, Industrieterrein | ||
Heerenveen, Veensluis | ||
De Knipe, Tramweg | ||
De Knipe, 't Slúske | ||
Langezwaag, Langezwaag | ||
Langezwaag, 't Skaene Ein | ||
Langezwaag, Nieuwevaart | ||
Langezwaag, Hegedyk | ||
Gorredijk, Dekemaleane | ||
Gorredijk, Kerkzicht | ||
Gorredijk, De Miente | ||
Gorredijk, Hoofdstraat | ||
Gorredijk, Kalkovens | ||
Gorredijk, Wetterwille | ||
Gorredijk, Busstation | ||
Gorredijk, Trimbeets | ||
Gorredijk, Brouwerij | ||
Gorredijk, Nijlân | ||
Lippenhuizen, De Driehoek | ||
Terwispel, Buitenweg | ||
Beetsterzwaag, Tolhuis | ||
Beetsterzwaag, Koefenne | ||
Beetsterzwaag, It Merkelân | ||
Beetsterzwaag, Beetsterweg | ||
Drachten, Eikesingel | ||
Drachten, Bertilla | ||
Drachten, Van Knobelsdorffplein |
Geschiedenis
Op 13 december 2009 werd een geheel nieuw lijnennet geïntroduceerd door Qbuzz in Zuidoost-Fryslân. Diverse lijnen werden aan elkaar geplakt of gesplitst, met als doel dat reizigers minder vaak hoefden over te stappen en meer doorgaande reismogelijkheden ontstonden. De voormalige lijn 10 werd gesplitst in lijn 20, die altijd 1x/uur de hele route ging rijden. Tussen Heerenveen en Drachten ging de nieuwe lijn 21 ter versterking doordeweeks rijden en tussen Drachten en Leeuwarden ging de nieuwe lijn 19 op maandag t/m zaterdag ter versterking rijden.
Op 1 maart 2015 kwam de route via het Ziekenhuis in Drachten te vervallen, daarvoor in de plaats ging de lijn via de Bertilla rijden.
Op 11 december 2016 ging de nieuwe concessie Zuidoost-Fryslân en Wadden in. Lijn 21 ging lijn 20 niet alleen versterken op het traject tussen Heerenveen en Drachten, maar ook tussen Drachten en Leeuwarden en nam het traject daarmee over van lijn 19. Daarnaast werd er in vervolg ook op zaterdagmiddag en in de vakanties gereden, waarmee de dienstregeling fors werd uitgebreid.
Voormalige route(s)
Voormalige route via Drachten Ziekenhuis (12-2009 - 03-2015)
Halte | ||
Drachten, Eikesingel | ||
Drachten, John F. Kennedylaan | ||
Drachten, Martin Luther Kingsingel | ||
Drachten, Ziekenhuis | ||
Drachten, Van Knobelsdorffplein |