Lijn 14 Leeuwarden Station - Assen Station
Buslijn 14 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Zuidoost-Fryslân en Wadden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 14, 19, 114 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (deels belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (deels belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 14 rijdt van Leeuwarden via Garyp, Nijega, Drachten, Ureterp, Wijnjewoude, Donkerbroek, Oosterwolde, Weper, Veenhuizen en Huis ter Heide naar Assen.
Dienstregeling
- Zondagochtend en na 22:00 uur wordt als belbus gereden tussen Oosterwolde en Assen. De rest van de route wordt als vaste lijndienst gereden.
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Station | ||
Leeuwarden, Klanderij | ||
Leeuwarden, Huizumerlaan | ||
Leeuwarden, Borniastraat | ||
Leeuwarden, Aldlânsdijk | ||
Leeuwarden, Henri Dunantweg | ||
Leeuwarden, Drachtsterweg | ||
Garyp, Garyp Rijksweg | ||
Nijega, Nijega Rijksweg | ||
Drachten, Carpool Noord | ||
Drachten, Nijtap | ||
Drachten, Burmaniapark | ||
Drachten, De Folgeren | ||
Drachten, Noord | ||
Drachten, Stationsweg | ||
Drachten, Noorderbuurt | ||
Drachten, Van Knobelsdorffplein | ||
Drachten, Bertilla | ||
Drachten, John Fitzgerald Kennedylaan | ||
Drachten, Martin Luther Kingsingel | ||
Drachten, Ziekenhuis | ||
Drachten, Splitting | ||
Drachten, Sportcentrum | ||
Drachten, Transferium Oost | ||
Drachten, Noorderend | ||
Ureterp, Knippehoeve | ||
Ureterp, Tsjerkeleane | ||
Ureterp, Skoalleane | ||
Ureterp, Centrum | ||
Ureterp, Mounleane | ||
Ureterp, Beakendyk | ||
Ureterp, De Mersken | ||
Wijnjewoude, Merskenweg | ||
Wijnjewoude, Duurswoude | ||
Wijnjewoude, Opperhaudmare | ||
Wijnjewoude, Klein Groningen | ||
Donkerbroek, Leidijk | ||
Donkerbroek, Petersburg | ||
Donkerbroek, Donkerbroek Provincialeweg | ||
Oosterwolde, Drie Tolhekken | ||
Oosterwolde, Nanningasluis | ||
Oosterwolde, Jan Frankensingel | ||
Oosterwolde, Busstation | ||
Oosterwolde, Houtwal | ||
Oosterwolde, Schottelenburgweg | ||
Weper, Weper | ||
Weper, Nieuw Weper | ||
Weperpolder, Het Goudmeer | ||
Veenhuizen, Friesche Schut | ||
Veenhuizen, Generaal van de Boschweg | ||
Veenhuizen, Kerklaan | ||
Veenhuizen, Norgerhaven | ||
Veenhuizen, De Fledders | ||
Huis ter Heide, Esmeer | ||
Huis ter Heide, Norgervaart | ||
Huis ter Heide, Norgervaart 26 | ||
Bovensmilde, Domeinweg | ||
Assen, Domeinpad | ||
Assen, Hildegard van Bingenweg | ||
Assen, Caro van Eyck Rotonde | ||
Assen, Hoofdvaartsweg | ||
Assen, Balkenweg | ||
Assen, Witterstraat | ||
Assen, Rotonde Hoofdlaan | ||
Assen, Beilerstraat | ||
Assen, Mandemaat | ||
Assen, Ziekenhuis | ||
Assen, Station |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 ging de nieuwe concessie Zuidoost-Fryslân en Wadden in. Lijn 14 ging zoals vroeger de gehele route tussen Leeuwarden en Assen rijden. Nieuw was dat de langzamere route van lijn 19 werd overgenomen tussen Drachten en Oosterwolde.