Lijn 102 Makkum Sporthal - Hindeloopen Museum Hidde Nijland
Buurtbuslijn 102 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | Makkum - Hindeloopen |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 29 mei 1988 |
Voorganger(s) | 102 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 102 rijdt van Makkum via Idsegahuizum, Gaast, Ferwoude, Workum en Koudum naar Hindeloopen.
Dienstregeling
- De eerste rit naar Hindeloopen stopt niet bij de halte Avondrust te Makkum.
- In beide richtingen rijdt de laatste rit alleen tussen Makkum en Workum.
Route
Halte | ||
Makkum, Sporthal | ||
Makkum, Avondrust | ||
Makkum, Dominee L. Touwenlaan | ||
Makkum, Botterstraat | ||
Idsegahuizum, Idsegahuizum | ||
Idsegahuizum, Dorp | ||
Piaam, Piaam | ||
Gaast, Gaast | ||
Gaast, Fokkenoord | ||
Ferwoude, Wonneburen | ||
Ferwoude, Ferwoude | ||
Ferwoude, Doniaburen | ||
Workum, Brouwersdijk | ||
Workum, Merk | ||
Workum, Súd | ||
Workum, Lynbaen | ||
Workum, Hearewei | ||
Workum, Zwembad | ||
Workum, Station | ||
It Heidenskip, Brânburren | ||
Koudum, Koudumerzijl | ||
Hindeloopen, Hindeloopen Hoek | ||
Hindeloopen, Station | ||
Hindeloopen, Museum Hidde Nijland |
Geschiedenis
Op 29 mei 1988 werd de route van lijn 102 vanuit It Heidenskip doorgetrokken naar Hindeloopen, ook werd daarbij een tussenhalte ter hoogte van Koudumerzijl geplaatst. De frequentie bleef gehandhaafd op een 2-uursdienst en de rest van de route tussen Makkum en It Heidenskip bleef eveneens ongewijzigd.
Op 24 mei 1998 kwam de route via de Markt in Makkum te vervallen. Reizigers moesten voortaan vanaf de halte Dominee L. Touwenlaan lopen naar het Centrum.
Lijn 102 werd daarna ondersteund door de vervoersmaatschappijen VEONN, NoordNed en Connexxion. Tegenwoordig wordt de exploitatie van de lijn mede mogelijk gemaakt door Arriva. De route is de afgelopen jaren nauwelijks veranderd.