Lijn 3 Hollum Sier aan Zee - Nes Veerhaven
Buslijn 3 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Fryslân |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea SLF-120 Electric VDL Citea SLFA-180 Electric VDL Citea SLFA-181 Electric |
Rijdt sinds | 9 januari 2023 |
Voorganger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/(2)uur |
Dal | 1x/(2)uur |
Avond | 1x/(2)uur |
Zaterdag | 1x/(2)uur |
Zondag | 1x/(2)uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 3 rijdt van Hollum via Ballum en Nes naar de Veerhaven. De route in de omgekeerde richting wordt gereden als lijn 1.
Dienstregeling
- Halte Vliegveld is niet opgenomen in de dienstregeling, hoewel lijn 1 hier wel stopt.
- Doordeweeks vertrekt de eerste rit vanaf Hollum, Amelander Kaap en rijdt niet via Hollum, Koudenburg en Ballum, Roosdunen. Deze rit stopt wel op Nes, Verdekspad, in tegenstelling tot de andere ritten.
- Doordeweeks de tweede rit en in het weekend de eerste rit stopt op verzoek aan halte Nes, Reeweg en Nes, Wagenborg en dus alleen voor uitstappende reizigers.
- De laatste rit rijdt niet via Hollum, Boomhiemke, Hollum, Amelander Kaap, Hollum, Koudenburg en Ballum, Roosdunen.
- In de winterperiode wordt 1x per vijf kwartier gereden.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Fryslân is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,08 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,71. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBij de meeste lijnen komt bovenop het opstaptarief een kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Dit geldt echter niet voor de Waddeneilanden. Op Vlieland en Schiermonnikoog wordt een vast bedrag per rit gerekend. Op Terschelling en Ameland is er wel een prijsverschil afhankelijk van de in- en de uitstaphalte, echter is het tarief hier afhankelijk van de tariefzones op het eiland (zoals in het verleden bij de strippenkaart het aantal strippen ook afhankelijk was van het aantal gereisde zones). Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer of per rit.
OVpayIn de concessie Fryslân kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt.
Mobiel ticket via de Glimble-appIn de concessie Fryslân is het voor alle reguliere bussen ook mogelijk om vervoersbewijzen te kopen als mobiel ticket via de Glimble-app (beschikbaar voor Android en iOS). Voor de Opstapper is dit niet mogelijk. Om vervoersbewijzen via de Glimble-app te kopen is een account aanmaken verplicht. Reizen worden geboekt tegen het volledige OV-chipkaarttarief. Leeftijds- en groepskortingen zijn hierbij niet geldig; om hiervan gebruik te maken dient een papieren ticket gekocht te worden of de OV-chipkaart gebruikt te worden. Hoewel een reis in één keer geboekt kan worden, verschijnt voor iedere lijn waarmee gereisd wordt een afzonderlijk ticket. Op ieder ticket staat een barcode waarmee ingecheckt dient te worden. Als dit niet mogelijk is dient het ticket bij het instappen getoond te worden aan de chauffeur. Tickets zijn geldig gedurende iedere geplande aangekochte rit, waarbij ze 15 minuten voor vertrek geldig worden en na afloop van iedere rit nog 30 minuten geldig zijn om eventuele vertragingen op te vangen. Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoopVoorverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
Hollum, Sier aan Zee | ||
Hollum, Vuurtoren/Roompot | ||
Hollum, De Blieke | ||
Hollum, Boomhiemke | ||
Hollum, Amelander Kaap | ||
Hollum, Koudenburg | ||
Hollum, Fabrieksweg | ||
Hollum, Welkoop | ||
Hollum, Yme Dunenweg | ||
Hollum, De Stelp | ||
Hollum, Westerlaan | ||
Hollum, Herenweg | ||
Hollum, Ridderweg | ||
Hollum, Weidevilla's | ||
Hollum, Pietje Miedeweg | ||
Ballum, Gemeentehuis | ||
Ballum, Camminghastraat | ||
Ballum, Roosdûnen | ||
Ballum, Snikkepad | ||
Ballum, Heideveld | ||
Nes, Achterdijken | ||
Nes, Verdekspad | ||
Nes, Reeweg | ||
Nes, Wagenborg | ||
Nes, Veerhaven |
Geschiedenis
Deze lijn is ontstaan op 9 januari 2023, doordat de route van lijn 1 werd gesplitst. Lijn 1 reed voortaan uitsluitend de ritten richting Hollum, terwijl lijn 3 de ritten richting Nes ging rijden. Tevens kwam de halte Nes, De Middelpôlle te vervallen. Ook werd de halte Hollum, Vuurtoren/Qurios vernoemd naar Hollum, Vuurtoren/Roompot.
Op 8 januari 2024 werd de halte Nes, Verdekspad toegevoegd aan de route.