Lijn 54 Dokkum Busstation - Leeuwarden Station
Buslijn 54 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Berkhof Procity |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 54 rijdt van Dokkum via Hantum, Ternaard, Holwerd, Blije, Ferwert, Marrum, Hallum, Stiens en Jelsum naar Leeuwarden.
In de dienstregeling 1996/1997 werd op maandag t/m zaterdag overdag elk halfuur gereden, na Holwerd 1x/uur via elke tak. In de ochtendspits werd toen elk kwartier van Dokkum gereden (2x/uur via elke tak), in de middagspits werd elk kwartier tussen Leeuwarden en Holwerd gereden. In de avonduren en op zondag werd elk uur gereden en altijd via Ternaard.
Route
Halte | ||
Dokkum, Busstation | ||
Dokkum, Weeshuislanden | ||
Aalzum, Tiltjeburen | ||
Hantum, Dokkumerweg | ||
Hantum, Hantum | ||
Ternaard, Hantumerweg | ||
Ternaard, Stationsweg | ||
Ternaard, Visbuurt | ||
Holwerd, De Polle | ||
Holwerd, Stationsweg | ||
Holwerd, Provincialeweg | ||
Blije, Tsjissebuorren | ||
Blije, Hoofdstraat | ||
Blije, Boatebuorren | ||
Blije, Ferwerterrijp | ||
Ferwert, Blijaerweg | ||
Ferwert, Vrijhof | ||
Ferwert, Foswert | ||
Marrum, Zuivelfabriek | ||
Marrum, Marrum | ||
Marrum, Lage Herenweg | ||
Hallum, Offingaweg | ||
Hallum, Gedempte Haven | ||
Hijum, Provincialeweg | ||
Finkum, Finkum | ||
Stiens, Lege Hearewei | ||
Stiens, Langebuorren | ||
Stiens, Uniawei | ||
Stiens, Wythusterwei | ||
Stiens, Menno van Coehoarnwei | ||
Cornjum, Weg naar Cornjum | ||
Jelsum, Jelsum | ||
Jelsum, Vijverzathe | ||
Leeuwarden, Vliegveld | ||
Leeuwarden, De Bonte Koe | ||
Leeuwarden, Sint Bonifatiuspark | ||
Leeuwarden, Hoek Spanjaardslaan | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Station |
Geschiedenis
Mogelijk met ingang van de dienstregeling 1997/1998 werd de lijn gesplitst. Lijn 54 bleef tussen Leeuwarden Dokkum rijden, maar ging altijd via Hantum/Ternaard rijden. Het traject tussen Leeuwarden en Dokkum via Waaxens werd voortaan gereden door lijn 60.
Voormalige routes
Voormalige tussen Dokkum en Holwerd vanaf 3 november 1996 t/m 1997 (niet compleet)
Halte | ||
Holwerd, Stationsweg | ||
Waaxens, Waaxens | ||
Brantgum, Brantgum | ||
Foudgum, Foudgum | ||
Bornwird, Bornwirderhoek | ||
Dokkum, Hanspoort | ||
Ternaard, Stationsweg | ||
Hantum, Brantgumerweg | ||
Dokkum, Busstation |