Lijn 137 Amsterdam Station Holendrecht - Hilversum Station NS
Voormalige buslijn 137 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland (1986 - 1994), Midnet (1994 - 1999), Connexxion (1999 - 2005) |
Regio's | Amsterdam, Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten B88 |
Periode | 1 juni 1986 t/m 10 december 2005 |
Voorganger(s) | 137 |
Opvolger(s) | 102, 108, 109 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 137 reed van Amsterdam via Muiden, Naarden, Huizen, Blaricum en Laren naar Hilversum.
Dienstregeling
- In de spitsuren werd tussen Huizen en Hilversum elk kwartier gereden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Holendrecht | ||
Amsterdam, Paasheuvelweg/AMC | ||
Amsterdam, Laarderhoogtweg | ||
Amsterdam, Hondsrugweg/Atlas | ||
Amsterdam, Bijlmerstation | ||
Amsterdam, Stadsdeelkantoor Zuidoost | ||
Amsterdam, Ganzenhoefstation | ||
Amsterdam, Kraaiennestation | ||
Muiden, Vechtbrug/A1 | ||
Muiden, Maxisweg/A1 | ||
Naarden, Keverdijk | ||
Naarden, Koningin Wilhelminalaan | ||
Naarden, Thierensweg | ||
Naarden, Amersfoortsestraatweg | ||
Naarden, van Woensel Kooijlaan | ||
Huizen, Flevolaan | ||
Naarden, Langerhuizenweg | ||
Naarden, Ericaweg | ||
Huizen, Karel Doormanlaan | ||
Huizen, Driftweg | ||
Huizen, Baanbergenweg | ||
Huizen, Havenstraat | ||
Huizen, Busstation | ||
Huizen, De Haar | ||
Huizen, Jol | ||
Huizen, Fauna | ||
Huizen, Drie-in-één | ||
Huizen, 't Merk | ||
Huizen, De Kostmand | ||
Huizen, Weideweg | ||
Huizen, Eemnesserweg | ||
Huizen, Doctor Lelylaan | ||
Blaricum, Huizerhoogt | ||
Blaricum, Dorp | ||
Blaricum, Verbeeklaan | ||
Blaricum, Prof. van Reeslaan | ||
Laren, Remiseweg | ||
Laren, Brink | ||
Laren, Kermisterrein | ||
Laren, Lantentijmen | ||
Laren, Schuilkerkpad | ||
Laren, Viadukt A1 | ||
Laren, Vredelaan | ||
Laren, Sint Janskerkhof | ||
Hilversum, Orionlaan | ||
Hilversum, Radiostraat | ||
Hilversum, Poolsterstraat | ||
Hilversum, Eemnesserweg | ||
Hilversum, Lorentzweg | ||
Hilversum, De Lieberg | ||
Hilversum, Bordetstraat | ||
Hilversum, Station |
Geschiedenis
Vanaf 1 juni 1986 gingen in de spitsrichting een viertal ritten van/naar Blaricum De Maten van lijn 137 vanaf het Kraaienneststation verder rijden naar het AMC Holendrecht. De overige ritten bedienen de Maten in Blaricum niet. In de rest van de route en dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
In de dienstregeling 1987/1988 werd alle dagen van de week (uitgezonderd de avonduren) een halfuurdienst gereden tussen Hilversum en het Kraaienneststation en in de avonduren een uurdienst. In de spitsrichting werd 2x/uur extra gereden tussen Amsterdam Holendrecht en Blaricum De Maten, in de tegenspits reden dan twee extra ritten Huizen - Hilversum.
Op 29 mei 1988 werd de basisdienstregeling in Amsterdam-Zuidoost verlengd naar het Bijlmerstation. Ook de spitsritten van/naar Holendrecht werden tot die nieuwe eindpunt ingekort. Tegelijkertijd werd de dienstregeling op zondag ingeperkt; tussen Amsterdam-Zuidoost en Huizen werd vanaf diezelfde datum nog maar 1x/uur gereden i.p.v. 2x/uur.
Op 28 mei 1989 werd de route verlengd vanaf station Bijlmer verlengd naar de garage van Centraal Nederland op bedrijventerrein Amstel-III. Reizigers voor Holendrecht konden voortaan overstappen op de bussen van het GVB. De route bleef verder ongewijzigd, net zoals het gros van de dienstregeling; alleen op zaterdag werd de frequentie tussen Huizen en Amsterdam verlaagd naar 1x/uur.
Op 28 mei 1995 werd het eindpunt Amstel-III weer ingeruild voor station Amsterdam-Holendrecht; hierbij werd ook de route in Amsterdam-Zuidoost weer hersteld naar die van voor 1989. Hierbij ging de bus vanaf het Bijlmerstation weer via het AMC naar station Holendrecht rijden. In de rest van de route en in de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Vanaf 24 mei 1998 ging deze lijn via de parallelweg naast de A1 rijden. Hierbij ging de lijn ook stoppen bij de haltes Maxis en P+R-terrein in Muiden, om vervolgens vanaf de Daalwijkdreef de oude route weer op te pakken.
In de dienstregeling 2004 werd op maandag t/m vrijdag in de spitsrichting 4x/uur het hele traject gereden, in de tegenspits werd dan elk kwartier Hilversum - Huizen gereden. In de daluren en op zaterdag en zondag overdag werd 1x/uur het hele traject gereden, aangevuld met 1x/uur Hilversum - Huizen. In de avonduren werd over het hele traject een uurdienst gereden.
Bij aanvang van de eerste concessie Gooi- en Vechtstreek op 11 december 2005 werd een geheel nieuw lijnennet geïntroduceerd. Deze lijn werd toen opgeheven, de routes werden evenwel opgenomen in de nieuwe lijnen 102 (Huizen - Amsterdam), 108 (Laren - Huizen) en 109 (Hilversum - Laren).