Lijn 410 Heinsberg Busbahnhof - Geilenkirchen Bahnhof
Buslijn 410 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Westsub |
Verkeersverbond | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City Solaris Urbino Iveco Crossway MAN NL 223 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 410 rijdt van Heinsberg Stadtmitte via Heinsberg Aphoven, Heinsberg Scheifendahl, Heinsberg Waldenrath, Heinsberg Straeten en Geilenkirchen Tripsrath naar Geilenkirchen Stadtmitte.
Dienstregeling
- In de ochtendspits en gedurende de middaguren tussen circa 12:00 en 16:00 uur rijden verschillende extra ritten. Zo rijdt in de ochtendspits een extra rit van Heinsberg Busbahnhof naar Geilenkirchen Bahnhof waarbij niet via de halte Uetterath Kirchaue wordt gereden. In beide richtingen rijdt een rit via Schleiden waarbij richting Geilenkirchen niet via Schleiden Derichs wordt gereden. In de middaguren rijden extra ritten tussen Heinsberg Busbahnhof en Geilenkirchen Bahnhof via Schleiden waarbij één rit richting Heinsberg niet via Uetterath Kirchaue rijdt.
- In de ochtendspits rijdt één rit via de halte Realschule en in de middag rijden vier ritten vanaf deze halte. Tevens rijdt in de ochtendspits één rit door naar de halte Oberbruch Schulzentrum en in de middag komt één rit vanaf deze halte waarbij tot de halte Straeten Winands wordt gereden maar wel de halte Erpen wordt bediend.
- Gedurende de ochtendspits rijden de meeste ritten richting Geilenkirchen via de halte Geilenkirchen Schulzentrum. Hierbij rijdt één rit direct vanaf de halte Straeten Derichs naar Geilenkirchen Schulzentrum. In de middagspits rijden de meeste ritten richting Heinsberg via de halte Geilenkirchen Schulzentrum net zoals één rit in de ochtendspits.
- Rond de schooltijden rijden verschillende ritten niet via Tripsrath maar via de halte Rischden.
- Tijdens de vakanties wordt 1x/uur de gehele route gereden waarbij altijd via Aphoven en Tripsrath wordt gereden.
Route
Halte | ||
Heinsberg, Oberbruch Schulzentrum | ||
Heinsberg, Oberbruch Altstadt | ||
Heinsberg, Unterbruch Küpper | ||
Heinsberg, Unterbruch Alte Schmiede | ||
Heinsberg, Unterbruch Kirchpfad | ||
Heinsberg, Unterbruch Kirche | ||
Heinsberg, Unterbruch Peters | ||
Heinsberg, Unterbrucher Straße | ||
Heinsberg, Realschule | ||
Heinsberg, Busbahnhof | ||
Heinsberg, Ostpromenade | ||
Heinsberg, Realschule | ||
Heinsberg, AOK | ||
Heinsberg, Geilenkirchener Straße | ||
Heinsberg, Friedhof | ||
Heinsberg, Oberlieck | ||
Heinsberg, Aphoven Kreutzer | ||
Heinsberg, Aphoven Mitte | ||
Heinsberg, Aphoven Post | ||
Heinsberg, Aphoven Schelsberg | ||
Heinsberg, Scheifendahl Mitte | ||
Heinsberg, Scheifendahl Oberdorf | ||
Heinsberg, Erpen | ||
Heinsberg, Abzweigung Straeten | ||
Heinsberg, Waldenrath Drogerie | ||
Heinsberg, Waldenrath Heffels | ||
Heinsberg, Straeten Grundschule | ||
Heinsberg, Straeten Winands | ||
Heinsberg, Straeten Derichs | ||
Heinsberg, Schleiden Derichs | ||
Heinsberg, Schleiden Alte Landstraße | ||
Heinsberg, Schleiden Jansen | ||
Heinsberg, Donselen | ||
Heinsberg, Blauenstein | ||
Heinsberg, Uetterath Kirchaue | ||
Heinsberg, Nygen | ||
Heinsberg, Uetterath Kirchaue | ||
Heinsberg, Blauenstein | ||
Geilenkirchen, Tripsrath Straetener Weg | ||
Geilenkirchen, Tripsrath Kindergarten | ||
Geilenkirchen, Hochheid | ||
Geilenkirchen, Abzweigung Rischden | ||
Geilenkirchen, Abzweigung Niederheid | ||
Geilenkirchen, Landstraße | ||
Geilenkirchen, Gerhart-Hauptmann-Straße | ||
Geilenkirchen, Bauchem Kirche | ||
Geilenkirchen, Schulzentrum | ||
Geilenkirchen, Bauchem Kirche | ||
Geilenkirchen, Berufskolleg | ||
Geilenkirchen, Sittarder Straße | ||
Geilenkirchen, Amtsgericht | ||
Geilenkirchen, Markt | ||
Geilenkirchen, Hainover Straße | ||
Geilenkirchen, Bahnhof |
Geschiedenis
Op 10 december 2017 vervielen alle ritten op zaterdag die met een frequentie van 1x/2 uur reden.
Op 1 januari 2020 werd de exploitatie overgenomen door West, dit ging ten koste van DB Rheinlandbus. Nieuw was dat tijdens de vakanties de extra rit in de ochtendspits en rond 13:00 uur die via Schleiden of Rischden reden kwamen te vervallen waardoor een regelmatige uursdienst ontstond. Tevens ging ten behoeve van de scholieren in beide richtingen één rit tussen Oberbruch en Heinsberg rijden.
Op 13 december 2020 werd de halte Straeten Hamacher op de Birgdener Straße hernoemd in Abzweigung Waldenrath.
Op 12 december 2021 werd de dienstregeling licht gewijzigd. In de ochtendspits verviel de rit vanaf Heinsberg Westpromenade die vanaf Straeten Winands de route via Rischden naar Geilenkirchen Bahnhof volgde. In de middag verviel een rit van Oberbruch Schulzentrum naar Straeten Winands. Deze rit werd overgenomen door lijn 472. Tevens werd de halte Schleiden Alte Landstraße in de route opgenomen.
Halte | ||
Heinsberg, Westpromenade | ||
Heinsberg, Geilenkirchener Straße | ||
Heinsberg, Friedhof | ||
Heinsberg, Schleiden Jansen | ||
Heinsberg, Straeten Hamacher | ||
Heinsberg, Straeten Peters | ||
Heinsberg, Straeten Grundschule | ||
Heinsberg, Straeten Winands |
Op 11 december 2022 werd een aantal haltes hernoemd. Zo werd de halte Agentur für Arbeit hernoemd in Realschule, de halte Abzweigung Waldenrath in Abzweigung Straeten en de halte Rischden in Abzweigung Rischden. Tevens ging de versterkingsrit van Staeten Abzweigung Waldenrath of Tripsrath Straetener Weg voortaan altijd starten te Straeten Grundschule. De bediening van de halte Schleiden Alte Schule, die in de ochtendspits richting Heinsberg werd bediend door één rit, kwam te vervallen.