Amersfoort Centraal
Station Amersfoort | |
---|---|
Plaats | Amersfoort |
Verkorting | Amf |
FE-code | 055 |
Vervoerder(s) | NS Reizigers, Connexxion |
Reisinformatie | Actuele vertrektijden |
Station Amersfoort is geopend in 1863 aan de Oosterspoorweg, hiermee is het een belangrijk overstappunt tussen de treinen richting Zwolle / Enschede.
Inhoud
Dienstregeling 2010
Richting Zwolle
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.03 | 12700 | Leeuwarden (Spits) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.04 | 1500 | Amersfoort Schothorst | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.08 | 700 | Groningen/(Leeuwarden) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.13 | 5600 | Zwolle | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.26 | 5800 | Amersfoort Vathorst (Niet 's avonds en in het weekend) | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.33 | 12500 | Leeuwarden (Spits) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.34 | 1500 | Amersfoort Schothorst | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.38 | 500 | Groningen/(Leeuwarden) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.43 | 5600 | Zwolle | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.56 | 5800 | Amersfoort Vathorst (Niet 's avonds en in het weekend) | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Deventer (- Enschede)
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.07 | 1700 | Enschede | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.19 | 2800 | Deventer (Spits) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.37 | 1600 | Enschede (Als de 140 en 240 niet rijden) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.37 | 140 | Berlin Ostbahnhof (Als de 1600 en 240 niet rijden) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.37 | 240 | Berlin Ostbahnhof (Als de 1600 en 140 niet rijden) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.49 | 2800 | Deventer (Spits) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Ede
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.11 | 31300 | Ede-Wageningen | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.28 | 31400 | Barneveld Centrum (Niet 's avonds en zondag) | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.41 | 31300 | Ede-Wageningen | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.58 | 31400 | Barneveld Centrum (Niet 's avonds en zondag) | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Utrecht
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.11 | 2800 | Rotterdam Centraal (Niet 's avonds en zondagochtend) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.15 | 5600 | Utrecht Centraal | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.21 | 12500 | Rotterdam Centraal (Spits) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.24 | 500 | Den Haag Centraal | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.41 | 2800 | Rotterdam Centraal (Niet 's avonds en zondagochtend) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.45 | 5600 | Utrecht Centraal | Stoptrein | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.51 | 12700 | Rotterdam Centraal (Spits) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.54 | 1700 | Den Haag Centraal | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Hilversum
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.06 | 5800 | Amsterdam Centraal | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.24 | 140 | Schiphol (Als de 1600 en 240 niet rijdt) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.24 | 240 | Schiphol (Als de 1600 en 140 niet rijdt) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.24 | 1600 | Schiphol (Als de 140 en 240 niet rijdt) | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.29 | 1500 | Amsterdam Centraal | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.36 | 5800 | Amsterdam Centraal | Sprinter | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.54 | 700 | Schiphol | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.59 | 1500 | Amsterdam Centraal | Intercity | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Let op: bovengenoemde vertrektijden en -sporen kunnen in de vroege ochtend, in de late avond of in het weekend anders zijn. Kijk voor meer informatie op de pagina van de desbetreffende treinserie en raadpleeg voor vertrek altijd een reisplanner.
Historische dienstregeling
- Informatie over de bediening van Amersfoort Centraal door treinen in het verleden is te vinden onder Amersfoort Centraal/Bediening.
Bus
Centraal Station | |
---|---|
Plaats | Amersfoort |
Concessie(s) | Provincie Utrecht bus, BRU regio, Gooi- en Vechtstreek, Veluwe |
Vervoerder(s) | Connexxion, Veolia Transport |
Vorm | Perronbusstation |
Type | dynamisch |
Bij het station ligt een groot busstation waar de volgende lijnen van vertrekken:
Stadsbus (Connexxion)
Concessie Provincie Utrecht bus
- 1: Centraal Station - Soesterkwartier - Isselt tot 11-12-2010
- 1: Centraal Station - Soesterkwartier per 12-12-2010
- 2: Centraal Station - Hoogland - Nieuwland
- 3: Centraal Station - Hoogland - Nieuwland - Vathorst Noord - Station Vathorst
- 4: Centraal Station - Schothorst - Zielhorst - Kattenbroek
- 5: Centraal Station - Centrum - Schothorst - Zielhorst - Vathorst Zuid - Station Vathorst
- 6: Centraal Station > Centrum > Rustenburg > Liendert > Centrum > Centraal Station
- 7: Centraal Station > Centrum > Liendert > Rustenburg > Centrum > Centraal Station
- 8: Centraal Station - Leusderkwartier - Randenbroek - Schuilenburg per 12-12-2010
- 9: Centraal Station > Leusderkwartier > De Eemgaarde > Bergkwartier > De Lichtenberg > Centraal Station tot 11-12-2010
- 9: Centraal Station - Bergkwartier - Leusderkwartier - De Eemgaarde per 12-12-2010
- 10: Centraal Station > De Lichtenberg > Bergkwartier > De Eemgaarde > Leusderkwartier > Centraal Station tot 11-12-2010
- 11: Centraal Station > Randenbroek > Schuilenburg > Dorrestein > Centrum > Centraal Station tot 11-12-2010
- 12: Centraal Station > Centrum > Dorrestein > Schuilenburg > Randenbroek > Centraal Station tot 11-12-2010
- 19: Centraal Station - Bergkwartier - De Rusthof
Streekbus (Connexxion & Veolia Transport)
Concessie Regiovervoer Utrecht (Connexxion)
- 52: Amersfoort - Soesterberg - Huis ter Heide - Zeist - De Bilt - Utrecht
- 252: Amersfoort - Soesterberg - Zeist - Utrecht (spits)
Concessie Provincie Utrecht bus (Connexxion)
- 56: Amersfoort - Soesterberg - Zeist - Driebergen - Doorn - Langbroek - Wijk bij Duurstede
- 70: Amersfoort - Soest - Hilversum
- 74: Amersfoort - Soest
- 76: Amersfoort - Bunschoten - Spakenburg
- 77: Amersfoort - Leusden Zuid
- 78: Amersfoort - Leusden Noord
- 80: Amersfoort - Leusden - Woudenberg - Scherpenzeel - Renswoude - Veenendaal
- 82: Amersfoort - Leusden - Woudenberg - Maarsbergen - Maarn - Doorn
Concessie Gooi- en Vechtstreek (Connexxion)
Concessie Veluwe (Veolia Transport)
- 101: Amersfoort - Nijkerk - Putten - Ermelo - Harderwijk
- 102: Amersfoort - Voorthuizen - Stroe - Wittenberg - Oud Millingen - Apeldoorn
- 103: Amersfoort - Nijkerk
Nachtbus (Connexxion)
Concessie Regiovervoer Utrecht (Connexxion)
Scholierenbus (Connexxion)
Concessie Provincie Utrecht bus (Connexxion)